Modułowe regały sklepowe — przegląd systemów i ich największe zalety

18/10/2021
Modułowe regały sklepowe — przegląd systemów i ich największe zalety

Modułowe regały sklepowe to idealny wybór dla tych, którzy chcą jak najlepiej dostosować przestrzeń ekspozycyjną do własnych potrzeb i wymagań. Systemy modułowe pozwalają bowiem na tworzenie różnych konfiguracji i układów funkcjonalnych. To pozwala dopasować meble do dowolnego asortymentu i konkretnej przestrzeni. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym systemom modułowych regałów sklepowych i sprawdźmy, jakie są ich największe zalety.

 

Regały sklepowe i ich rola

Funkcja regałów sklepowych wydaje się oczywista. Są to meble, na których układa się produkty przeznaczone na sprzedaż. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest wcale taka prosta. Regały sklepowe to nie tylko meble do magazynowania towaru, ale także do jego odpowiedniego eksponowania i prezentacji klientom. Właściwe przedstawienie asortymentu ma ogromne znaczenie dla decyzji zakupowych podejmowanych przez konsumentów. 

Specjaliści od tzw. merchandisingu doskonale wiedzą, że odpowiednia prezentacja oferty może znacząco podnieść sprzedaż.
Z drugiej strony niewłaściwe i nieprzemyślane ekspozycje zniechęcają klientów nie tylko do konkretnych produktów, ale też do samego sklepu.

Regały sklepowe są więc niezwykle istotnym elementem wyposażenia. Stanowią ważne tło dla towaru, pozwalają go odpowiednio zorganizować i wyeksponować.


Nowoczesne regały sklepowe pomagają zwrócić uwagę klientów i umożliwiają prezentację produktów zgodną z zasadami merchandisingu. Okazuje się bowiem, że wpływ na sprzedaż ma nie tylko wygląd samego produktu, ale m.in. wysokość, na jakiej się on znajduje, ilość sztuk na półce czy otoczenie i tzw. produkty towarzyszące.


Nie bez znaczenia jest więc układ funkcjonalny regałów sklepowych (ilość, wielkość i położenie półek), ich nośność (odporność na obciążenia), ale również estetyka. Dobrze dobrane regały sklepowe muszą wpisywać się w aranżację konkretnego punktu handlowego. Powinny też oddawać charakter marki i być zgodne z jej zasadami identyfikacji wizualnej. Rzadko zdarza się, aby gotowe meble spełniały te wymagania. Na szczęście z pomocą przychodzą modułowe regały sklepowe.

Zalety modułowych regałów sklepowych

Modułowe regały sklepowe to systemy tworzone z myślą o swobodzie konfigurowania przestrzeni. Ponieważ składają się z elementów, które można ze sobą dowolnie zestawiać, łączyć czy rozmieszczać, pozwalają na idealne dostosowanie do potrzeb konkretnego użytkownika.

Możliwość samodzielnego ustawienia np. wysokości półek sprawia, że modułowe regały sklepowe można dostosować do asortymentu o różnych gabarytach. Sami możemy też zdecydować, jak wiele półek zamontujemy, a zatem, jak dużo towaru będzie potrzebne, by wypełnić regał.

Modułowe systemy regałów sklepowych pozwalają też na samodzielną zmianę układu funkcjonalnego. Oznacza to, że ekspozycję możemy dynamicznie dostosowywać do zmieniającej się oferty, np. sezonowej.

Modułowe regały sklepowe to również wyjątkowa estetyka. Nasze systemy tkanin napinanych pozwalają na prezentację wysokiej jakości grafik, również podświetlanych od tyłu. To wyjątkowe rozwiązanie, które poza walorami wizualnymi wyróżnia się też wysoką funkcjonalnością.

Tkaniny z grafikami można bowiem samodzielnie zdejmować i zakładać. Pozwala to nie tylko na ich regularne odświeżanie (nadają się do prania w pralce!), ale także na łatwą zmianę. Są to więc regały sklepowe, których wygląd można całkowicie odmienić w kilka chwil. Wystarczy wymiana grafiki, aby zmienić ekspozycję i dostosować mebel do sezonu, świąt, oferty promocyjnej lub innych wydarzeń.

Modułowe regały sklepowe w systemie tkanin napinanych dają więc ogromne możliwości aranżacyjne i w tym tkwi ich siła. Pozwalają na samodzielne konfigurowanie układu półek czy akcesoriów (a więc aspektu funkcjonalnego), jak i łatwą, szybką zmianę wyglądu.

 

Modułowe regały sklepowe — przegląd systemów

Modułowe regały sklepowe to różne systemy o odmiennych właściwościach, wyglądzie i możliwościach. Są to zatem regały różnego typu — ścienne, wolnostojące oraz w formie wysp. Przyjrzyjmy się im bliżej.

 

Faro — wolnostojące i ścienne

Modułowe regały sklepowe Faro to systemy wolnostojące lub ścienne oparte o technologię tkanin napinanych. Są to ścianki z aluminiowych ram, na które napina się tkaniny z grafiką. Krawędziowe mocowania w ramie pozwalają na montaż półek na kilkunastu różnych wysokościach.

Faro to system uniwersalny, który sprawdzi się w wielu miejscach. Technologia ta pozwala bowiem na tworzenie różnych typów regałów — ściennych, ale również wolnostojących — tak jedno, jak i dwustronnych. Co więcej, pojedyncze moduły można ze sobą łączyć w dłuższe rzędy, tworząc całe alejki.

Jednym z największych atutów regałów sklepowych Faro jest możliwość podświetlenia grafik od środka. Zamontowane wewnątrz ramy moduły LED równomiernie i wyraźnie oświetlają nadruki na tkaninach. Daje to niepowtarzalny i nieosiągalny przy innych technologiach efekt. Regały Faro są więc nie tylko wyjątkowo funkcjonalne, ale także niezwykle estetyczne i z pewnością przyciągną uwagę klientów.

 

Modular Cube

Modułowe regały sklepowe Modular Cube to wyjątkowo interesujący system pozwalający na tworzenie niepowtarzalnych układów i konfiguracji. System składa się ze stalowych ram i licznych akcesoriów. Ramy z unikatowymi łącznikami łatwo składa się w szkielet, na którym montuje się półki z płyty meblowej i inne akcesoria.

 

Taka konstrukcja daje ogromne możliwości konfiguracyjne. System Modular Cube wykorzystamy zarówno do budowy wysokich regałów, jak i wysp sklepowych, podestów, stolików i wielu innych mebli. Układ możemy też szybko i łatwo zmienić, dopasowując go do aktualnych potrzeb i asortymentu.

Ze względu na dużą funkcjonalność i możliwości aranżacyjne regały Modular Cube wykorzystuje się nie tylko w sklepach. To także doskonałe meble na targi, do biura, a nawet do domu.

 

 

Podium

Regały sklepowe Podium to system efektownych i funkcjonalnych podestów, idealny do tworzenia wysp w strategicznych punktach sklepu.

System skonstruowano w technologii ram aluminiowych i tkanin napinanych. Składa się z centralnej wyspy oraz modułowych nadstawek. Ścianki wyspy mogą być zamknięte (prezentuje się na nich grafiki, również podświetlane) lub otwarte, z praktyczną przestrzenią meblową — odsłoniętymi półkami lub szafkami z drzwiczkami.

System Podium to przede wszystkim estetyczny sposób na prezentację produktów w centralnych punktach przestrzeni sklepowej. Podświetlane grafiki doskonale przykuwają wzrok i uwagę klientów, zachęcając do bliższego zapoznania się z ofertą. Praktyczne półki i nadstawki pozwalają z kolei na efektowną prezentację towaru i jego dobrą organizację.

 

Movo

Movo to modułowy system aranżacji przestrzeni. Łączy funkcjonalność ścianek czy lad oraz regałów sklepowych. Składa się z ram wykonanych z profili aluminiowych, na które napina się tkaniny z grafiką oraz z regałów ekspozycyjnych Modular Cube.

System Movo to idealny sposób na organizację przestrzeni sklepowej. Doskonale zastępuje ścianki działowe, ale też niskie ścianki produktowe, podesty ekspozycyjne, a nawet lady sprzedażowe. Pozwala więc na tworzenie atrakcyjnych aranżacji wnętrz z wyeksponowanymi wielkoformatowymi grafikami (również podświetlanymi) oraz praktycznym miejscem na produkty.

 

 

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię