Strona główna/Blog/Budowa stoiska targowego — komu ją zlecić i dlaczego?
Budowa stoiska targowego — komu ją zlecić i dlaczego?
22/09/2021
Budowa stoiska targowego to niełatwe zadanie, które staje przed każdym udającym się na targi wystawcą. Ważny jest tu dobry projekt, zastosowanie odpowiednich materiałów i dbałość o szczegóły — wszystko to przekłada się na funkcjonalność i estetykę. Ponieważ dobrze zorganizowana przestrzeń wystawiennicza jest tak istotna, warto rozważyć zlecenie budowy stoiska targowego profesjonalistom.
Budowa stoiska targowego — efektowność i efektywność
Dobre stoisko targowe musi być efektywne i efektowne. Efektywność oznacza wysoką funkcjonalność dostosowaną do ustalonych celów i aktywności podejmowanych na targach. Efektowność to skuteczne zwrócenie uwagi i przyciągnięcie targowych gości.
Zależnie od tego, co chcemy na targach robić — prezentować produkty, sprzedawać, nawiązywać kontakty itd. — budowa stoiska targowego będzie inna. Raz będziemy potrzebowali eleganckich ekspozytorów, innym razem lady sprzedażowej, a jeszcze innym razem wygodnej i reprezentatywnej przestrzeni do rozmów z potencjalnymi partnerami lub klientami.
Budowa stoiska targowego musi jednak być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Na czas targów jest to ambasada firmy i jej wizytówka. Wygląd stoiska ma robić na klientach wrażenie i świadczyć o profesjonalizmie firmy. Ma również zwracać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji, przyciągać wzrok i zachęcać uczestników targów do wejścia w interakcję — rozmowy z obsługą czy skorzystania z oferty.
Właśnie dlatego dobry projekt i profesjonalna budowa stoiska targowego to takie istotne kwestie. Projektowanie przestrzeni wystawienniczej nie jest jednak łatwe. Pod uwagę należy brać wiele czynników. Ważne będą cele wystawcy, specyfika samych targów oraz zasady identyfikacji wizualnej firmy. Dobrać trzeba odpowiednie materiały i technologie do budowy stoiska targowego, zaprojektować estetyczne grafiki i materiały, a w końcu złożyć to wszystko w spójną i estetyczną całość.
Zadanie nie jest proste, dlatego zlecenie budowy stoiska targowego zewnętrznej firmie może być dobrym pomysłem. I to nie tylko dla niedoświadczonych wystawców, ale również dla firm, które biorą regularny udział w wydarzeniach branżowych.
Profesjonalna budowa stoiska targowego — zalety zatrudnienia zewnętrznego wykonawcy
Budowa stoiska targowego przez profesjonalistów to kompleksowa usługa, która obejmuje projekt, wykonanie elementów zabudowy, ich montaż i demontaż, a często też nadzór i serwisowanie w czasie trwania wydarzenia. Można więc skorzystać z pełnego pakietu usług, a firma zadba o stoisko od A do Z.
Profesjonalne firmy to przede wszystkim duże doświadczenie pozwalające uniknąć wielu błędów na różnych etapach budowy stoiska targowego. Zewnętrzna firma zadba o odpowiedni, funkcjonalny projekt z dostosowanym do potrzeb klienta wyposażeniem. Zabudowa będzie dopasowana do przestrzeni targowej oraz celów i aktywności wystawcy.
Wykonane na zamówienie elementy zabudowy — ścianki, lady, ekspozytory, a nawet meble będą zgodne z wytycznymi klienta, zasadami identyfikacji wizualnej marki, a przede wszystkim ze sztuką projektowania i budowy stoisk targowych. Pamiętajmy bowiem, że w grę wchodzi nie tylko estetyka czy kwestie praktyczne, ale też bezpieczeństwo ludzi. Konstrukcje muszą być przecież odpowiednio zmontowane, stabilne i trwałe.
Efekt halo — jak budowa stoiska wpływa na opinię o samej firmie
Zlecenie budowy stoiska targowego to również perfekcyjne wykonanie. Profesjonalizm i doświadczenie ekipy montażowej ma tu duże znaczenie, ponieważ nawet najdrobniejsze niedociągnięcia mogą popsuć efekt końcowy. Trzeba przecież pamiętać, że na targach mamy budować pozytywny wizerunek, ale możemy go też łatwo popsuć. Byle jakie, źle zaprojektowane i nieestetyczne stoisko targowe może trwale nadszarpnąć opinię o firmie.
Związane jest to z tzw. efektem halo. W psychologii tak nazywa się naturalną tendencję do przenoszenia wrażenia wyrobionego na podstawie jednej cechy na cały obiekt. W tym konkretnym przypadku opinia o stoisku przekłada się na opinię o samej firmie. To automatyzm, któremu podlegają wszyscy ludzie i nie ma od niego ucieczki.
Profesjonalna firma to nie tylko projekt i wykonanie
Zlecenie budowy stoiska to nie tylko etap projektowania, tworzenie elementów zabudowy i jej montaż. W zakres takich usług wchodzić może również pomóc w obsłudze i serwisowanie.
Na targach dużo się przecież dzieje, przez przestrzeń wystawienniczą przewijają się tłumy i czasem dochodzi do uszkodzeń elementów zabudowy. Profesjonalna firma zajmuje się więc nie tylko budową stoisk targowych, ale również nadzorem, naprawą lub wymianą uszkodzonych elementów.
Ważny będzie także demontaż po zakończeniu wydarzenia. Taką operację często trzeba przeprowadzić szybko i sprawnie, bo wystawcy z kolejnego wydarzenia już czekają na miejsce. Profesjonalny demontaż może być też istotny w przypadku stoisk wielorazowych, które trzeba rozebrać ostrożnie, aby nie uszkodzić elementów.
Firmy budujące stoiska targowe przeważnie zajmują się też transportem, a czasem także magazynowaniem zabudowy, co zwalnia wystawcę z kolejnych obowiązków i problemów.
Zlecenie budowy stoiska targowego to zatem gwarancja profesjonalnego projektu i wykonania, bezproblemowego montażu, demontażu oraz szybkiej reakcji na pojawiające się problemy. Wszystko to pozwala przede wszystkim oszczędzić czas wystawcy, który spożytkować można na inne kwestie — przygotowanie zespołu, materiałów dla klientów itp.
Samodzielna budowa stoiska — systemy modułowe
Budowa stoiska targowego przez profesjonalną firmę to świetny pomysł przede wszystkim dla tych, którzy wybierają tradycyjną zabudowę z materiałów sztywnych. Takie stoiska wymagają bardzo dokładnego docięcia elementów, precyzyjnego ich połączenia i odpowiedniego wykończenia. To również dobra opcja dla osób czujących się niepewnie w projektowaniu i wystroju przestrzeni wystawienniczej. Są jednak stoiska, które doskonale sprawdzają się w montażu samodzielnym.
Mowa oczywiście o systemach modułowych, takich jak Modularico. To stoiska targowe tworzone w technologii tkanin napinanych na aluminiowe ramy. Cały system jest bardzo lekki i kompaktowy — łatwy w transporcie, magazynowaniu, a przede wszystkim montażu.
Budowa stoiska targowego Modularico polega po prostu na skręceniu ram, założeniu na nie tkanin z grafikami za pomocą specjalnej gumki i montażu modułowych akcesoriów.
Całość pomyślana jest tak, by dać użytkownikowi swobodę w kreowaniu przestrzeni. Poszczególne moduły można więc łączyć w dowolne konfiguracje, a akcesoria przyczepić do profili w różnych miejscach.
Budowa stoiska targowego w tym systemie zajmuje niewiele czasu, można ją przeprowadzić nawet w 2 osoby i to własnym sumptem. Ponieważ niepotrzebne są specjalistyczne narzędzia czy profesjonalna wiedza, nie ma konieczności zatrudniania zewnętrznych wykonawców.
Uspokoić można również osoby obawiające się o estetykę — Modularico prezentuje się doskonale. Elementy systemu można podświetlić od środka, co daje niepowtarzalny i nieosiągalny w innych technologiach efekt. Dzięki temu stoisko wyróżnia się na tle innych i naprawdę zwraca uwagę.
Ogromną zaletą zabudowy targowej Modularico jest też jej wielorazowość. Raz kupiony zestaw wykorzystać można zatem na różnych wydarzeniach, tworząc za każdym razem unikatowe konfiguracje i układy. Ponieważ fronty elementów wykonane są z tkanin napinanych, można je też dowolnie zmieniać, dopasowując ekspozycję do potrzeb i specyfiki wydarzenia.
Modułowe stoiska targowe Modularico to doskonały wybór dla tych, którzy cenią samodzielność i oszczędność przy zachowaniu najwyższej jakości i estetyki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by budowę stoiska targowego w tym systemie również zlecić profesjonalnej firmie. Nadal oszczędzimy na samej konstrukcji, która jest wielokrotnego użytku, a zyskamy też gwarancję, że układ elementów i ich montaż będzie wykonany perfekcyjnie i bez poświęcania naszego czasu.