Na czym polega fenomen tekstylnych grafik napinanych na ramy? Smart Frame — dlaczego warto?

09/02/2022
Na czym polega fenomen tekstylnych grafik napinanych na ramy? Smart Frame — dlaczego warto?
 
Smart Frame to system ram aluminiowych, na które napina się zadrukowane tkaniny. To prosty w działaniu, ale dający ogromne możliwości sposób prezentacji grafik, który rewolucjonizuje branżę reklamową, dekoracyjną, a nawet wystawienniczą. Jeśli interesują Cię te dziedziny, koniecznie sprawdź, na czym polega fenomen systemu Smart Frame, jakie są jego zastosowania i największe zalety!
 

System tkanin napinanych Smart Frame — co to jest i jak działa?

System Smart Frame służy do prezentacji materiałów graficznych w przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej. Wykorzystuje się go zatem w reklamie bezpośredniej, dekoracji i wystroju wnętrz, branży wystawienniczej i eventowej, a coraz częściej również w domach prywatnych.


Zasada działania całego systemu jest bardzo prosta. Opiera się na ramach z odpowiednich profili aluminiowych, na które napina się tkaniny z nadrukiem. Za tym krótkim opisem kryje się jednak cały ocean możliwości.


Na początek warto zauważyć, że montaż systemu Smart Frame jest banalnie prosty. Ramy buduje się z profili skręcanych na śruby. Wystarczy do tego jedna osoba z kluczem imbusowym. Następny krok to wpięcie tkaniny. Obszyta jest ona specjalną silikonową gumką, którą wciska się w przeznaczony do tego rowek w profilu. Przy małych formatach to również można zrobić samodzielnie, przy większych elementach mogą być potrzebne dwie osoby do równego naciągania materiału. I już! Element jest gotowy do użycia — np. powieszenia na ścianie, czy montażu na nogach do elementów wolnostojących.


Ramy z tkaniną napinaną są lekkie, ale sztywne i wytrzymałe. Pozwala to na wykorzystanie ich w różnych sytuacjach. Odpowiednio dobrane tkaniny mogą być wysoce odporne na rozciąganie, rozdarcia i inne uszkodzenia mechaniczne, ale również na zewnętrzne warunki atmosferyczne — opady, wysokie i niskie temperatury czy promieniowanie UV. Dzięki temu Smart Frame może być wykorzystany zarówno w ekspozycjach indoor, jak i outdoor.


Grafiki rozpięte na ramach można też łatwo łączyć. Co istotne, poszczególne ramy można ze sobą skręcać nie tylko “na płasko”, ale również w trójwymiarowe formy. Pozwala to na proste tworzenie przestrzennych elementów reklamowych i dekoracyjnych.


Prosta zasada działania systemu tkanin napinanych sprawia też, że wymiana grafik to pestka. Nową ekspozycję można zamontować w kilka minut, bez specjalnych narzędzi, konieczności zatrudniania profesjonalnej ekipy i “na czysto” — bez żadnego bałaganu i brudu. Można to zrobić nawet w godzinach pracy sklepu czy punktu usługowego.

 

Zastosowania systemu Smart Frame

Smart Frame jest więc prostym w montażu systemem prezentacji materiałów graficznych, który można wykorzystać we wnętrzach i na zewnątrz, w formach płaskich i przestrzennych. Jeśli masz pojęcie o branży reklamowej lub dekoracyjnej, powinieneś zdawać sobie sprawę, jak dobrze to brzmi i jakie daje możliwości.


Ramy z tkaninami napinanymi wykorzystuje się m.in. we wszelkich płaskich systemach ekspozycjiściennych i wolnostojących. Smart Frame jest więc idealny do tworzenia kasetonów, szyldów, obrazów, ścianek, parawanów i przepierzeń. Ramy z tkaniną napinaną można wykorzystać jako niewielkie elementy dekoracyjne, reklamowe czy informacyjne, ale również do zasłonięcia całych ścian, robienia sufitów podwieszanych i wszelkich innych systemów prezentacji grafik o dowolnym formacie i przeznaczeniu.


Na tym jednak nie koniec. Ponieważ ramy z tkaniną napinaną można łączyć w formy przestrzenne, Smart Frame jest doskonały do produkcji trójwymiarowych konstrukcji reklamowych, dekoracyjnych i funkcjonalnych. Wykorzystać go można przy produkcji form podwieszanych i wolnostojących. Szerokie zastosowanie znalazł więc w branży wystawienniczej, gdzie służy do produkcji atrakcyjnych wizualnie, lekkich, funkcjonalnych i wielorazowych stoisk targowych, ekspozycyjnych i promocyjnych.


Modułowy charakter Smart Frame sprawia też, że z jednego zestawu elementów można tworzyć elementy o bardzo odmiennej konstrukcji i charakterze. Pozwala to łatwo dostosować układ do zastanej przestrzeni ekspozycyjnej, specyfiki konkretnych wydarzeń i potrzeb wystawców.


Istotną cechą systemu Smart Frame jest możliwość podświetlania grafik od tyłu. Wydajne, energooszczędne oświetlenie LED montuje się na wewnętrznych krawędziach ram lub na specjalnych stelażach i płytach wewnątrz konstrukcji. Odpowiednio dobrane tkaniny przepuszczają część światła, co daje niepowtarzalny i nieosiągalny w żadnej innej technologii efekt.


Możliwość podświetlenia poszczególnych modułów systemu sprawia, że Smart Frame jest idealny do budowy atrakcyjnych kasetonów, szyldów i lightboxów, ale również wyjątkowo ciekawych form przestrzennych — np. pylonów, podświetlanych stoisk, lad, mebli wystawienniczych i wielu innych form.

 

Największe zalety systemu tkanin napinanych na ramy

Tkaniny napinane na ramy aluminiowe są uniwersalnym systemem prezentacji grafik. Ich największym atutem jest więc możliwość tworzenia wyjątkowo atrakcyjnych elementów dekoracyjnych, reklamowych i informacyjnych o różnym przeznaczeniu i formie.


Łatwa wymiana grafik sprawia też, że Smart Frame jest idealny nie tylko do budowy elementów przeznaczonych do ekspozycji długoterminowych. Wykorzystać go można także do dekoracji i reklamy sezonowej, na promocje, eventy czy przy wprowadzaniu nowych produktów do asortymentu.


Ramy z tkaninami napinanymi są wielorazowe, można je łatwo demontować, przenosić, składać w nowe układy i formy. Tkaniny można wypinać i prać, co pozwala odświeżyć ich wygląd.


Ogromną zaletą jest też możliwość samodzielnego montażu. Złożenie ramy i wpięcie grafik nie wymaga specjalnych umiejętności czy narzędzi. Może to zrobić każdy. Właśnie dlatego Smart Frame zyskał taką popularność jako system budowy stoisk targowych i evenetowych. Samodzielny montaż i wielorazowość zapewniają bowiem znaczącą oszczędność czasu i pieniędzy. Jeden zestaw można wykorzystać na różnych wydarzeniach i to w różnych układach.


W systemach reklamowych czy dekoracyjnych liczy się nie tylko funkcjonalność i wygoda. Bardzo istotna jest także estetyka. W systemie Smart Frame grafiki drukuje się na wysokiej jakości tkaninach tekstylnych o różnych właściwościach (np. przepuszczających lub blokujących światło). Druk nanoszony jest metodą druku cyfrowego, co zapewnia wyjątkową jakość grafik, doskonałe nasycenie kolorów i płynne przejścia tonalne. Odpowiednio dobrana gramatura materiału to także wysoka rozdzielczość grafik, a zatem ich wyrazistość i ostrość. Możliwe jest zatem osiągnięcie niemal fotograficznej jakości nadruków, dzięki czemu elementy systemu wyglądają doskonale nie tylko z daleka, ale i z bliska.


Nie dziwi więc fakt, że system tkanin napinanych na ramy zyskał tak wielką popularność i szturmem podbija rynek reklamowy, dekoracyjny oraz wystawienniczy. Prostota łączy się tu z funkcjonalnością i wyjątkową estetyką. Smart Frame jest uniwersalny, pozwala na tworzenie elementów o dowolnym formacie, formie i przeznaczeniu. Umożliwia elastyczną zmianę ekspozycji, jest wielorazowy, a przy tym trwały. To idealne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na atrakcyjnej ekspozycji grafik.

 

Comments

No posts found

Write a review