Poznaj SMART FRAME. Kompendium wiedzy o ramach z tekstylnymi grafikami

19/01/2022
Poznaj SMART FRAME. Kompendium wiedzy o ramach z tekstylnymi grafikami

Smart Frame to nowoczesny i innowacyjny, a przy tym niezwykle prosty system ekspozycji materiałów graficznych. Jest szeroko wykorzystywany w reklamie i wystroju wnętrz. Lekkie, łatwe w montażu i bardzo estetyczne ramy z grafiką na tkaninach napinanych rewolucjonizują branżę wystawienniczą, reklamową i dekoracyjną. Sprawdź więc, czym dokładnie jest system Smart Frame, jakie są jego największe zalety i do czego można go wykorzystać!

Czym jest system Smart Frame i jakie są jego zalety?

Smart Frame to wyjątkowo funkcjonalny system ekspozycji materiałów graficznych. Oparty jest na ramach z profili aluminiowych, na które napinane są tkaniny tekstylne z nadrukiem.


Zasada działania jest więc niezwykle prosta, montaż wyjątkowo łatwy, a całość lekka i mobilna. Funkcjonalność i wygoda to jednak nie wszystko. Największym atutem grafik na tkaninach napinanych na ramy jest doskonała jakość wydruków.


Tkaniny drukuje się w technologii sublimacyjnej, UV lub lateksowej. Wszystkie zapewniają doskonałe efekty, świetne nasycenie kolorów i płynne przejścia tonalne. Mocne tkaniny o wysokiej gramaturze to z kolei gwarancja wysokiej rozdzielczości i wyrazistości nadruków.


Tkaniny tekstylne są doskonałym nośnikiem druku do wykorzystania w reklamie i dekoracji wnętrz. Nie tylko świetnie się prezentują w dowolnych formatach (również bardzo dużych, tworzonych z wielu zszywanych ze sobą brytów), ale są też wysoce funkcjonalne. Można je składać lub zwijać na czas transportu i magazynowania. Są lekkie, elastyczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników środowiskowych — opady atmosferyczne, zmiany temperatur oraz promieniowanie UV. Przede wszystkim jednak można je łatwo i szybko zakładać i zdejmować z ram.


Ta możliwość prostej wymiany grafik na tkaninach napinanych jest jednym z największych atutów systemu Smart Frame. Zapewnia bowiem dużą elastyczność i umożliwia dopasowanie ekspozycji do różnych potrzeb. Łatwo więc zmienić wystrój wnętrza czy dostosować przekaz reklamowy do sezonu, nowego asortymentu, promocji i różnych wydarzeń.


System ram z tkaniną napinaną ma jeszcze jedną ważną zaletę. Sztywne ramy można łączyć i to nie tylko “na płasko”. Oznacza to, że z aluminiowych profili można budować nie tylko ścianki reklamowe czy wielkoformatowe systemy ekspozycji, ale również konstrukcje trójwymiarowe — stoiska targowe i wystawiennicze, ekspozytory, a nawet meble.

Do czego można wykorzystać ramy z grafikami napinanymi?

Wysoka funkcjonalność systemu Smart Frame przekłada się na szerokie spektrum zastosowań. Ramy z grafiką na tkaninach napinanych podbijają branżę reklamową i dekoracyjną. Szturmem wkroczyły do sklepów, punktów usługowych, biur, przestrzeni wystawienniczych i wielu innych obiektów.

 

Przede wszystkim ramy z tkaniną napinaną wykorzystuje się w płaskich systemach ekspozycji — ściennych, podwieszanych i wolnostojących. System Smart Frame przyjmuje tu formę atrakcyjnych plakatów, banerów, ścianek, tablic i plansz reklamowych lub dekoracyjnych, ale również sufitów podwieszanych czy wielkoformatowych ekspozycji na fasadach budynków.

 

 

Co ważne, specyficzna konstrukcja takich elementów sprawia, że można je podświetlić od środka. Odpowiednio dobrane moduły LED montowane są na wewnętrznych krawędziach ramy lub na specjalnych płytach i stelażach. Właściwie dobrane tkaniny przepuszczają część światła, co daje wyjątkowy efekt nieosiągalny innymi metodami. Ramy podświetlane są więc produktem unikatowym, gwarantującym przyciągnięcie uwagi klientów.

 

System Smart Frame to również możliwość tworzenia trójwymiarowych konstrukcji z profili aluminiowych. Jest to zatem jedna z niewielu tak funkcjonalnych i łatwych do zastosowania metod budowania stoisk targowych i wystawienniczych. Modułowe rozwiązania w technologii Smart Frame, takie jak system Modularico, pozwalają budować ścianki, sufity, boxy, parawany, przepierzenia, a nawet meble — lady, regały i ekspozytory.

 

Nie dziwi zatem, że system tkanin napinanych podbija branżę targową i wystawienniczą. Jest to jedno z niewielu dostępnych na rynku rozwiązań do wielokrotnego użytku. Stoisko można złożyć i zwinąć samemu, jest łatwe w transporcie i magazynowaniu. Przede wszystkim jednak można z niego korzystać wiele razy i w wielu sytuacjach. Modułowy charakter systemu Smart Frame sprawia też, że każde zbudowane z niego stoisko może być inne. Bez trudu da się je zatem dostosować do dowolnej przestrzeni wystawienniczej i potrzeb wystawcy.

 

Prosta zasada działania systemu Smart Frame pozwala też na zastosowanie różnego rodzaju tkanin napinanych na ramy. Mogą to być np. materiały odporne na działanie warunków atmosferycznych — a więc odpowiednie do zastosowań outdoorowych. Wykorzystuje się także tkaniny typu Blockout, specjalne tkaniny do podświetlenia od tyłu, a nawet materiały akustyczne pomagające wygłuszać pomieszczenia.

 

System Smart Frame daje więc ogromne możliwości wykorzystania w tradycyjnych, jak i nietypowych produktach reklamowych, dekoracyjnych i wystroju wnętrz.

Elementy i materiały wykorzystywane w systemie Smart Frame

Liczne zalety systemu tkanin napinanych na ramy wynikają z jego budowy i wykorzystanych materiałów. Warto więc przyjrzeć im się bliżej.

 

Podstawą systemu Smart Frame są ramy wykonane z profili aluminiowych o odpowiednim przekroju i grubości. Różne typy profili przeznaczone są do różnych zastosowań. Inne przekroje wykorzystuje się przy mniejszych i większych formatach, odmienną budowę mają profile do ram podświetlanych, form przestrzennych czy elementów dwustronnych. Wszystkie jednak wykonane są z lekkiego, a jednocześnie bardzo trwałego i odpornego na uszkodzenia aluminium.

 

Co istotne, w Kreativii sami produkujemy profile. Nie polegamy więc na zewnętrznych dostawcach, a to oznacza, że mamy pełną kontrolę nad jakością każdego elementu systemu, jak i nad kosztami jego wykonania.

 

Kolejny zasadniczy element systemu Smart Frame to oczywiście tkaniny napinane na ramy. Tu oferta jest bardzo szeroka. Dostępne są tekstylia o różnej gramaturze i właściwościach. Inne tkaniny wykorzystuje się bowiem do podświetleń, elementów z nadrukiem dwustronnym, ekspozycji outdoorowych i wewnętrznych.

 

Wszystkie tkaniny w systemie Smart Frame obszyte są gumką silikonową, która pozwala na ich łatwe wpinanie w profile. Dzięki temu montaż jest banalnie prosty i nie wymaga fachowej wiedzy ani zastosowania specjalistycznych narzędzi.

 

Wysokiej klasy nośnik to oczywiście istotny element, ale równie ważna jest odpowiednia technika druku grafik. W Kreativii korzystamy z metody sublimacyjnej, lateksowej i UV. Rozbudowany park maszynowy pozwala nam drukować na tkaninach dowolnego typu w wyjątkowo wysokiej jakości.

Podświetlenie i akcesoria dodatkowe

Zasadniczo system Smart Frame składa się właśnie z ram i tkanin napinanych. Dodatkowo jednak dostępne są różne akcesoria. To przede wszystkim moduły LED do podświetleń. Montuje się je na profilach ramy (oświetlenie krawędziowe) albo na płytach lub stabilizatorach (oświetlenie tylne). Sposób montażu i wybór odpowiednich modułów LED zależy przede wszystkim od formatu i oczekiwanego efektu.

Akcesoria dodatkowe do systemu Smart Frame to także różne systemy mocowań do podwieszeń ściennych i sufitowych, stopy do konstrukcji wolnostojących, stabilizatory, łączniki, ale również mocowania do urządzeń multimedialnych, półki, wieszaki itp.

Prosty montaż systemu Smart Frame

Omawiając system tkanin napinanych na ramy, nie można pominąć niezwykle prostego montażu. To właśnie on jest jednym z największych atutów Smart Frame i w dużej mierze odpowiada za sukces tej technologii.

 

Montaż zaczyna się od ramy. Należy wybrać odpowiednie profile, połączyć je z pomocą specjalnych złączek i skręcić śrubami, korzystając z dołączonego do zestawu klucza imbusowego.

 

Kolejny krok to wpięcie tkaniny z grafiką. Robi się to, wciskając silikonową gumkę w specjalny rowek w ramie. To niezwykle proste i szybkie, przy małych formatach można to zrobić samemu, a przy większych wystarczą dwie osoby (do równego naciągania materiału). To tyle. Teraz wystarczy umieścić ramę z tkaniną na miejscu docelowym — np. podwiesić lub zamontować na nogach do elementów wolnostojących.

 

Demontaż jest równie łatwy jak montaż, trzeba tylko wypiąć tkaninę z grafiką, rozkręcić ramę i spakować wszystkie elementy. Jak widać, grafiki są wyjątkowo łatwe do wymiany. Można to zrobić dosłownie w kilka minut, bez demontowania całej konstrukcji i “na czysto”. Zmiana ekspozycji nie wymaga zatem wzywania fachowców, zamykania obiektu na dłuższy czas, ani sprzątania. To idealne wyjście dla osób, którym zależy na czasie, funkcjonalności i doskonałej estetyce.

Comments

No posts found

Write a review