Jakie ekspozytory i meble wystawiennicze sprawdzą się na stoisku targowym?

16/09/2021
Jakie ekspozytory i meble wystawiennicze sprawdzą się na stoisku targowym?

Jakie ekspozytory i meble wystawiennicze sprawdzą się na stoisku targowym?

Ekspozytory i meble wystawiennicze to ważne elementy każdego stoiska targowego. Pozwalają na wyeksponowanie i eleganckie zaprezentowanie produktów, co przyciąga klientów i zachęca do skorzystania z oferty. Tylko jak wybrać odpowiednie ekspozytory i meble wystawiennicze na stoisko targowe?
 

 

Ekspozytory i meble wystawiennicze — co to jest i czemu służy?

Ekspozytory i meble wystawiennicze to wyposażenie, które pozwala wyeksponować produkty (ale również katalogi, ulotki oraz inne materiały promocyjne). Przyjmują różne formy i wymiary zależne od zastosowania czy miejsca, w którym mają stanąć.

Wyróżnić można m.in. ekspozytory naladowe, które stawia się na blatach, stołach i itp. To zazwyczaj niewielkie formy służące do prezentowania mniejszych i lżejszych elementów. 

Inną kategorią są duże, wolnostojące ekspozytory umieszczane na podłodze. Takie elementy często przyjmują formę mebli wystawienniczych — regałów, podestów oraz standów. Mogą mieć liczne przegrody czy półki i być wykonane z rozmaitych materiałów.

Rolą ekspozytorów i mebli wystawienniczych jest nie tylko zapewnienie miejsca na produkty, ale także ich odpowiednie zaprezentowanie. Design ma przykuwać uwagę i zachęcać do zapoznania się z ofertą. Z jednej strony powinien więc być wyrazisty i rzucający się w oczy, z drugiej, nie może zdominować wyglądem samego produktu.

 

 

Funkcjonalne ekspozytory i meble wystawiennicze

Z pozoru funkcjonalność ekspozytorów i mebli wystawienniczych jest prosta i oczywista. Na pierwszy rzut oka może się bowiem wydawać, że to po prostu półki na produkty. Jednak diabeł tkwi w szczegółach.

Dobre ekspozytory i meble wystawiennicze powinny być skrojone na miarę konkretnej ekspozycji. Ich gabaryty — wysokość, szerokość i głębokość półek — muszą być dostosowane do konkretnych produktów. Równie istotny jest odpowiedni udźwig (odporność na obciążenia), żeby element nie załamał się pod ciężarem wystawy.

Należy zatem właściwie dobrać materiały konstrukcyjne i samą formę ekspozytorów oraz mebli wystawienniczych. W Kreativii tworzymy wyposażenie stoisk targowych idealnie dopasowane do potrzeb klienta. Do jego produkcji wykorzystujemy m.in. płyty PVC, Dispa, Palboard, Reboard, Smart X, płyty kompozytowe typu Dibond, a nawet sklejkę. Szeroki asortyment umożliwia idealny dobór surowca do konkretnych celów i specyfiki ekspozycji.

Oczywiście w przypadku produktów POS czy Display, w tym ekspozytorów i mebli wystawienniczych, funkcjonalność jest nierozerwalnie połączona z estetyką. Wygląd tych elementów ma bowiem kolosalne znaczenie dla prezentacji umieszczonych na nich produktów. Dlatego poza funkcjonalnością dbamy również o nienaganną prezencję.

Ekspozytory i meble wystawiennicze, które zwrócą uwagę

Ekspozytory i meble wystawiennicze mają przyciągać wzrok i uwagę. Ich celem jest atrakcyjne przedstawienie umieszczonych na nich produktów. To trudne zadanie, ponieważ estetyka ekspozytorów i mebli wystawienniczych musi być z jednej strony wyrazista, z drugiej natomiast nie może zdominować kluczowego elementu, czyli zawartości.

W naszych projektach wykorzystujemy więc sprawdzone i działające zabiegi estetyczne. Doskonale wiemy, jak różne formy, kolory czy wzory działają na percepcję. Dopasowujemy więc wygląd ekspozytorów i mebli wystawienniczych nie tylko do konkretnego produktu, ale również do przestrzeni i wystroju stoiska. Dzięki temu nasze produkty doskonale wpisują się w aranżację przestrzeni targowej, są spójne z resztą wystroju, a jednocześnie skutecznie wyciągają umieszczone na nich produkty na pierwszy plan.

Wygląd zgodny z zasadami identyfikacji wizualnej marki

Dobry projekt stoiska targowego (i jego wyposażenia) to również zgodność z zasadami identyfikacji marki. Wykorzystanie kolorów, wzorów, grafik, a nawet fontów kojarzących się z konkretną firmą i jej produktami jest tu bardzo istotne. Pozwala to stworzyć przestrzeń, która od pierwszego spojrzenia przywołuje obraz danej marki i skutecznie zapada w pamięć.

Jakie meble i ekspozytory pasują na stoisko targowe?

Wybór konkretnych modeli ekspozytorów czy mebli wystawienniczych nie jest prosty. Nie ma na to uniwersalnego sposobu, ponieważ wiele zależy tu od czynników indywidualnych i kontekstowych.

Przede wszystkim trzeba dopasować wyposażenie stoiska do jego funkcji. I tak np. w przypadku przestrzeni sprzedażowej i degustacyjnej konieczna będzie lada, na której przeprowadzimy transakcje. Przydadzą się także regały i półki do prezentacji sprzedawanych produktów. Najlepiej, jeśli będą to wysokie meble wystawiennicze umieszczone za plecami sprzedawcy i zapewniające dobrą widoczność produktów osobie stojącej przy ladzie.

 

 

Inne meble będą oczywiście potrzebne na stanowiskach usługowych lub informacyjnych. Tutaj ekspozytory i meble wystawiennicze wykorzystamy nie tyle na produkty, ile na materiały promocyjne i merytoryczne — katalogi, ulotki, foldery itp. Takie rzeczy powinny być łatwo dostępne, najlepiej rozmieszczone na wysokości wzroku gości i dobrze wyeksponowane — ułożone okładkami do klienta i widoczne już z daleka.

Jeszcze inne wyposażenie wykorzystamy na stoiskach targowych, na których główną aktywnością są rozmowy z gośćmi — potencjalnymi klientami, kontrahentami czy partnerami. Tutaj przydadzą się wygodne siedziska i stoliki, ale również meble wystawiennicze na broszury i materiały informacyjne.

Nie ma więc jednego przepisu. Wiele zależy od typu stoiska, jak i od rodzaju samego produktu. Inne ekspozytory i meble wystawiennicze sprawdzą się na targach książek, inne na wydarzeniach z branży motoryzacyjnej. Takie wyposażenie zawsze trzeba więc dobierać indywidualnie, biorąc pod uwagę specyfikę wydarzenia, rodzaj stoiska oraz to, co i jak chcemy eksponować

Meble wystawiennicze i ekspozytory — liczy się jakość

Stoiska targowe to wizytówka firmy w czasie trwania wydarzenia. Liczy się tu zatem każdy, nawet najdrobniejszy element. Stoisko i jego wyposażenie wpływają bowiem na opinię gości targowych o samej firmie, jej produktach i usługach.

Dlatego tak istotna jest najwyższa jakość zabudowy targowej, jak i ekspozytorów czy mebli wystawienniczych. Ich projekt i wykonanie warto więc zlecić profesjonalistom. Kreativia zadba o cały proces — od stworzenia ciekawej, niebanalnej i zindywidualizowanej koncepcji, przez wybór odpowiednich materiałów i technologii druku, profesjonalne wykonanie, a nawet montaż na miejscu docelowym.

Doświadczenie, rozbudowany park maszynowy i ogromna wiedza naszych specjalistów to gwarancja, że Twoje stoisko targowe wyróżni się na tle konkurencji, a wyeksponowane produkty zdobędą uznanie targowych gości.

Commentaires

Aucun post trouvé

Ajouter un avis