Stoisko targowe na własność czy na wynajem? Którą opcję wybrać?

30/09/2021
Stoisko targowe na własność czy na wynajem? Którą opcję wybrać?

Stoisko targowe jest niezbędnym elementem wszystkich działań event marketingowych. Odpowiednia zabudowa wystawiennicza musi być funkcjonalna i estetyczna. Na czas wydarzenia staje się bowiem ambasadą firmy. Rola event marketingu jest coraz wyraźniejsza i coraz więcej firm inwestuje w działania na targach, konferencjach i innych wydarzeniach. Najwyższy czas zastanowić się więc, czy warto mieć stoisko targowe na własność, czy wystarczy takie na wynajem.

Stoisko targowe i jego rola

Rola stoiska targowego jest oczywista — to ambasada firmy na wydarzeniu. Stanowi tymczasową siedzibę i wizytówkę marki.
Ma przykuwać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji i zachęcać do wejścia w interakcję z obsługą.

Stoisko targowe pełni więc kilka funkcji. Z jednej strony musi być wygodną i praktyczną przestrzenią dopasowaną do potrzeb wystawcy i jego klientów. Z drugiej powinno też być reprezentacyjne. Ma świadczyć o firmie, jej profesjonalizmie i dobrym przygotowaniu.

Atrakcyjne stoisko budzi dobre skojarzenia z samą marką, produktami i usługami. W psychologii nazywa się to efektem halo. To automatyczne przypisywanie zaobserwowanych cech czy właściwości innym (niewidocznym) aspektom jakiegoś zjawiska. Mówiąc prościej — efekt halo w tym przypadku polega na tym, że jeśli stoisko targowe prezentuje się dobrze, dobrze też będzie kojarzyć się sama firma lub produkt. 

Oczywiście efekt ten działa także w oparciu o negatywne skojarzenia. Niechlujne, byle jakie stoisko targowe będzie więc budziło negatywne skojarzenia z wystawcą. Dlatego tak ważny jest odpowiedni projekt i profesjonalne wykonanie zabudowy.

Nie można zapomnieć też o aspektach funkcjonalnych. W zależności od dostępnej przestrzeni, specyfiki targów, potrzeb i celów wystawcy budowa stoiska targowego będzie różna. Czasem potrzebna będzie przestrzeń ekspozycyjna, innym razem sprzedażowa, a jeszcze innym razem przyda się miejsce do rozmów z klientami lub potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Mówiąc o stoiskach targowych na wynajem i na własność, rozważa się więc głównie rozwiązania modułowe, bo pozwalają one dopasować zabudowę do konkretnych okoliczności.

 

 

Modułowe stoiska targowe i ich największe zalety

Modułowe stoiska targowe to rozwiązania opierające się o konfigurowalne systemy pozwalające tworzyć różne układy funkcjonalne. Poszczególne moduły można dowolnie łączyć, projektując przestrzeń wystawienniczą dostosowaną do okoliczności i indywidualnych potrzeb. 

Jeden zestaw pozwala więc tworzyć różne ścianki, lady, sufity czy ekspozytory. Są to elementy wielokrotnego użytku, które można stosować w różnych układach i konfiguracjach.

Zaletą modułowych stoisk targowych jest także lekkość. Nasz system Modularico składa się z aluminiowych ram, na które napinane są tkaniny z nadrukowaną grafiką. Całość jest więc bardzo kompaktowa — po spakowaniu zajmuje niewiele miejsca. Dzięki temu nasze stoiska targowe nie sprawiają problemu w transporcie i magazynowaniu.

Modułowe stoiska targowe to również możliwość samodzielnego montażu. Złożenie stoiska nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani stosowania skomplikowanych narzędzi. Nie trzeba więc zatrudniać ekipy montażowej.

Modułowość stoisk targowych Modularico to nie tylko możliwość dowolnego zestawiania ze sobą elementów czy akcesoriów. Łatwa do wymiany i dopasowania do potrzeb jest też sama ekspozycja. Ponieważ fronty modułów to rozpięte na ramach tkaniny, można je dowolnie zmieniać. Oznacza to, że wymiana grafiki wymaga jedynie nowej tkaniny, a nie produkcji całego nowego elementu, jak ma to miejsce w tradycyjnej zabudowie targowej.

Wygląd modułowych stoisk targowych

W przypadku stoisk targowych ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka. System Modularico nie zawodzi również na tym polu. Wysoka jakość elementów składowych — ram, tkanin i akcesoriów — zapewnia świetny wygląd i długą żywotność stoiska targowego. Szczególnie atrakcyjne są elementy podświetlane, które doskonale zwracają uwagę.

Unikatowe systemy podświetleń dają niepowtarzalny efekt nieosiągalny w tradycyjnej zabudowie wystawienniczej. Tekstylne ścianki (a także sufity, lady, a nawet meble wystawiennicze) można bowiem podświetlać od wewnątrz. 

Wydajne, jasne LED-y montuje się wewnątrz ramy, podświetlając całą grafikę od tyłu. Równomierne oświetlenie i brak widocznych źródeł światła daje niesamowity efekt, obok którego nie sposób przejść obojętnie. 

Modułowe stoiska targowe to zatem wyjątkowy wygląd i funkcjonalność. Dają swobodę kreowania przestrzeni, pozwalają oszczędzić czas i pieniądze na montażu i transporcie. Można korzystać z nich wielokrotnie, dostosowując do okazji. Ponadto są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie, trwałe i naprawdę wysokiej jakości. Czy warto zatem mieć je na własność, czy wystarczy wynajem?

 

Kiedy wybrać stoisko targowe na wynajem, a kiedy warto mieć je na własność?

To, czy warto mieć stoisko targowe na własność, czy wystarczy wynajem, zależy przede wszystkim od tego, jak często bierzesz udział w targach i innych wydarzeniach. 

Stoisko na własność to doskonała opcja dla tych, którzy biorą udział w wielu eventach i chcą ograniczyć koszty. Oczywiście jedynym rozsądnym rozwiązaniem są tu systemy modułowe, bo tylko one sprawdzą się na dowolnym wydarzeniu i w dowolnej przestrzeni. 

Stoisko targowe na własność to przede wszystkim wygoda i redukcja kosztów. Nie trzeba każdorazowo płacić za projekt i wykonanie zabudowy targowej. Nie trzeba też wynajmować ekipy do montażu i demontażu, bo stoisko składa się łatwo, szybko i beznarzędziowo. Problemem (i kosztem) nie jest również transport czy magazynowanie, bo całość jest lekka i kompaktowa — złożone stoisko zajmuje niewiele miejsca.

Te zalety, a także wysoka jakość i doskonała estetyka modułowych systemów sprawiają, że są dla tych, którzy chcą mieć własne stoisko targowe.

Jednak systemy modułowe są też doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających stoiska targowego na wynajem. Na takie rozwiązanie decydują się przede wszystkim ci klienci, którzy biorą udział w wydarzeniach tylko okazjonalnie i nieregularnie. Nie chcą więc ponosić kosztów zakupu stoiska, bo nie korzystają z niego dostatecznie często.

Stoiska targowe na wynajem to różne zestawy, które można dopasować do rozmaitych przestrzeni targowych. W zależności od wydarzenia, dostępnego miejsca pod zabudowę czy indywidualnych potrzeb można więc zdecydować się na wynajem stoiska o różnych gabarytach oraz akcesoriach dodatkowych. 

Zarówno stoiska targowe na własność, jak i te na wynajem mają więc swoje zalety. Wybór zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb.

Comments

No posts found

Write a review