Podświetlane litery przestrzenne — jak je wykorzystać do dekoracji i wystroju wnętrz prywatnych?

27/07/2021
Podświetlane litery przestrzenne — jak je wykorzystać do dekoracji i wystroju wnętrz prywatnych?

Podświetlane litery przestrzenne — jak je wykorzystać do dekoracji i wystroju wnętrz prywatnych?

Podświetlane litery przestrzenne zyskują coraz większą popularność w branży reklamowej. Tworzy się z nich atrakcyjne alternatywy dla tradycyjnych szyldów i płaskich kasetonów oraz wykorzystuje w systemach informacji wizualnej i wayfinding w obiektach wielkopowierzchniowych. Jednak litery 3D doskonale sprawdzają się także jako elementy dekoracyjne — nie tylko w placówkach firmowych, ale także w domach prywatnych. Jak wykorzystać podświetlane litery przestrzenne do dekoracji i wystroju wnętrz? 
 

Podświetlane litery przestrzenne — co to jest?

Podświetlane litery przestrzenne to trójwymiarowe znaki z wbudowanym podświetleniem LED. Do ich produkcji wykorzystuje się różne materiały i techniki, w zależności od oczekiwanego efektu.
Podświetlane litery przestrzenne mogą więc mieć formę monolitów z materiałów przeziernych. Przykładem jest nasz model Acrylic wykonany z jednego kawałka plexi. Litery te mogą być podświetlane od tyłu lub od boku, a forma monolitu sprawia, że światło doskonale się w nich rozprasza i równomiernie podświetla całą bryłę.
 
Najpopularniejsze są jednak litery składane z kilku elementów. Konstrukcja opiera się na boku z taśmy aluminiowej, którą gnie się w dowolne kształty i formy. Lico wykonane jest tu z materiału przepuszczającego światło — najczęściej z kolorowej plexi. Tył robi się przeważnie z PVC. Taka konstrukcja pozwala na dobre podświetlane frontu modułami LED umieszczonymi wewnątrz bryły — na jej tylnej ścianie lub bokach.
 
Tego rodzaju litery mogą mieć różną formę i estetykę — przykłady to nasz model D z rantem i płaski, minimalistyczny model P. Atutem tych typów jest możliwość ozdobienia lica dowolnymi nadrukami — bezpośrednio na plexi lub na folii do wyklejania. Dzięki mocnym bokom z aluminium są to też idealne modele do tworzenia dużych kształtów i skomplikowanych form.
Wspomnieć należy również o naszym modelu Halo. To podświetlane litery przestrzenne o unikatowej konstrukcji. Wykonane są z nieprzeziernych materiałów — PVC lub kompozytowej płyty typu Dibond. Montuje się je na dystansach, w pewnym oddaleniu od ściany. Moduły LED umieszczone są z tyłu liter, a światło rzucane jest na ścianę. Tworzy to niezwykle interesujący efekt halo — aureoli świetlnej wokół liter.
 
Podświetlane litery przestrzenne to zatem różne modele, wzornictwo i efekty. Szeroki wybór sprawia, że są doskonałym narzędziem do dekoracji i wystroju wnętrz. Łatwo bowiem dopasować model do dowolnych potrzeb, oczekiwań i przestrzeni.

Podświetlane litery przestrzenne do pokoju — niebanalny pomysł na wystrój wnętrza

Podświetlane litery przestrzenne coraz częściej wykorzystuje się przy dekoracji domów prywatnych. Szczególnie popularne są w pokojach dziecięcych. Układa się z nich imiona pociech i wykorzystuje np. jako niebanalne lampki nocne.
Podświetlane litery przestrzenne montuje się np. nad łóżeczkami i kołyskami jako atrakcyjne dla maluchów dekoracje, ale również elementy funkcjonalne. Subtelnie podświetlane litery mogą być źródłem światła do wieczornego czytania bajek i szykowania dziecka do snu.
 
Wykorzystać je można także jako lampki całonocne dla dzieci, które boją się ciemności. W tym celu szczególnie dobrze sprawdzają się litery przestrzenne Halo. Światło projektowane na ścianę jest łagodne, subtelne, rozproszone i nie oślepia malucha.
Podświetlane litery przestrzenne wykorzystać można jednak nie tylko w pokoju dziecka. Odpowiednio dobrane i zaprojektowane będą też ciekawym elementem wystroju salonu czy sypialni. Są alternatywą dla kinkietów i innych form tradycyjnego oświetlenia. Strategicznie rozmieszczone oświetlenie pomaga w budowaniu intymnego, przytulnego klimatu i tworzy niepowtarzalną atmosferę.
Litery przestrzenne z podświetleniem można układać w imiona, popularne ostatnio hasła motywacyjne i inne napisy. Pozwalają one wyrazić indywidualny charakter, zainteresowania i osobowość domowników. Są więc doskonałym narzędziem personalizacji przestrzeni prywatnej.
 

Wyjątkowe okazje — podświetlane litery przestrzenne jako dekoracje na ważne wydarzenia

Podświetlane litery przestrzenne sprawdzą się nie tylko jako dekoracje stałe. Mogą być też pięknymi ozdobami na ważne wydarzenia i okazje.
 
Doskonale nadają się m.in. na elementy aranżacji sal weselnych. Litery przestrzenne z podświetleniem układa się tu w imiona nowożeńców, prezentuje datę ślubu czy życzenia.
 
Wykorzystać je można także na imprezach w domach — urodzinach dzieci, imieninach czy przyjęciach z różnych okazji. Litery podświetlane pomogą nadać wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Pozwolą opisać okazję i uczcić solenizanta lub jubilata. Napisy wykonane z trójwymiarowych liter będą też idealnym tłem do zdjęć, które staną się trwałą pamiątką z wydarzenia.
Podświetlane litery przestrzenne są na tyle popularnym elementem dekoracyjnym, że można je kupić nawet w wielu sklepach sieciowych. Jednak prawdziwie unikalnego i osobistego charakteru dodadzą wnętrzom i wydarzeniom litery robione na indywidualne zamówienie. Pozwala to na idealne dopasowanie kroju, formatu i sposobu podświetlenia do wymagań aranżacyjnych i osobistych preferencji klientów.
 
Nasi doradcy pomogą dobrać najlepszy model, materiały i technologie odpowiednie do konkretnych zastosowań. Dzięki temu możliwe jest stworzenie dekoracyjnych liter podświetlanych o dowolnej formie i wzornictwie dostosowanym do stylu wystroju wnętrza. Profesjonalne wykonanie na zamówienie to również gwarancja precyzji, trwałości i niezawodności. Nasze litery przestrzenne posłużą więc przez długi czas i będą niebanalną, zindywidualizowaną dekoracją Twojego mieszkania.
 

Comments

No posts found

Write a review