Nowoczesne reklamy świetlne - litery przestrzenne [CLONE]

12/07/2021
Nowoczesne reklamy świetlne - litery przestrzenne [CLONE]

Nowoczesne reklamy świetlne — litery przestrzenne i ich największe zalety

Podświetlane litery przestrzenne to nowoczesne i niebanalne reklamy świetlne, które zyskują coraz większą popularność. Cechują się doskonałą widocznością zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Skutecznie zwracają uwagę formą, estetyką i geometrycznym, trójwymiarowym charakterem. Są więc idealne do celów promocyjnych, budowania wizerunku, a także do dekoracji. W tym artykule opisujemy dokładnie, czym są podświetlane litery przestrzenne, jakie mają zalety i gdzie można je wykorzystać.
 

Litery przestrzenne i ich zastosowanie

Litery przestrzenne są popularnym produktem stosowanym w reklamie, budowaniu wizerunku i przy dekoracji sklepów, punktów usługowych oraz siedzib firmowych. To trójwymiarowe znaki montowane na zewnętrznych fasadach i wewnątrz budynków w różnym celu.
 
Z liter przestrzennych tworzy się rozmaite napisy, w tym loga i nazwy firm, ale również elementy systemów informacyjnych i wayfinding, a także dekoracje. Ciekawa, trójwymiarowa forma doskonale zwraca uwagę, a podświetlenie sprawia, że są one idealnie widoczne w dzień i w nocy.
 
Ze względu na uniwersalny charakter — możliwość tworzenia dowolnych napisów i znaków — litery przestrzenne chętnie wykorzystuje się w biznesie i prywatnie. Są świetnym sposobem na urozmaicenie identyfikacji wizualnej firmy, tworzenie wyrazistego oznakowania budynków i stref w obiektach wielkopowierzchniowych. Tworzy się z nich również drogowskazy, a także ciekawe ozdoby. Coraz większą popularnością cieszą się napisy z liter przestrzennych — np. imiona dzieci czy cytaty motywacyjne — umieszczane w domach prywatnych.

Podświetlane litery przestrzenne — widoczność w dzień i w nocy

Podświetlane litery przestrzenne to przede wszystkim doskonała widoczność w każdych warunkach — niezależnie od pory dnia czy pogody. Nawet przy dobrym oświetleniu podświetlenie liter przestrzennych dodaje im uroku i wyjątkowej estetyki.
Przy wyborze liter przestrzennych dużą rolę odgrywa sposób ich podświetlenia. Decyduje on zarówno o funkcjonalności, jak i wyglądzie napisów. W naszym asortymencie znajdują się litery podświetlane od środka (bocznie lub od tyłu), od boku (model Acrylic), a także niebanalne litery przestrzenne z efektem halo.
 
Model Halo montowany jest na dystansach i podświetlany od tyłu. Litery przestrzenne umieszcza się w lekkim oddaleniu od ściany, na którą rzucane jest światło. Tworzy ono aureolę wokół liter. To bardzo interesujący i piękny efekt. Ponieważ światło nie przechodzi przez lico, może ono być wykonane z materiałów nieprzeziernych — np. PVC lub dibondu. Front może więc być malowany, bezpośrednio zadrukowany lub oklejony folią. Pozwala to umieścić na nim dowolne wzory czy kolory.
 
Model Halo to świetna alternatywa dla tradycyjnych szyldów i kasetonów montowanych nad wejściem do firmy. Pozwala na bardzo estetyczną prezentację logo czy nazwy marki. Nietypowe litery przestrzenne skutecznie przykuwają uwagę i na długo zapadają w pamięć.
 
Interesującą opcją są również podświetlane litery przestrzenne Acrylic. To model wykonany z jednego bloku plexi. Ma więc formę minimalistycznego monolitu pozbawionego łączeń. Można je podświetlić od tyłu lub od boku. Forma monolitu z plexi sprawia, że światło rozprasza się wewnątrz i rozświetla całą literę. Efektem jest wyrazisty obraz widoczny doskonale pod każdym kątem.
 
Tradycyjne litery przestrzenne — np. Model P i model D — mają podświetlane fronty. Boki wykonane są tutaj z mocnej taśmy aluminiowej giętej w dowolne kształty i formy. Lica z przeziernej plexi podświetla się od środka. Moduły LED montowane są albo na plecach litery, albo bocznie — po wewnętrznej stronie taśmy aluminiowej. Odpowiednie rozłożenie diod gwarantuje równomierne podświetlenie całego frontu.

Rola liter przestrzennych w marketingu i budowaniu wizerunku firmy

Podświetlane litery przestrzenne są niebanalną i wyrazistą formą reklamy. Pełnią więc znaczącą rolę w budowaniu wizerunku i promocji marki. Świetnie widoczne w każdych warunkach nie tylko skutecznie zwracają uwagę, ale też zatrzymują wzrok na dłużej i zapadają w pamięć.
 
Litery przestrzenne z podświetleniem to doskonała alternatywa dla tradycyjnych form reklamy — kasetonów, tablic czy szyldów. Pozwalają wyróżnić punkt firmowy na tle konkurencji, np. w pasażach i galeriach handlowych. W takich miejscach poszczególne marki konkurują o uwagę klientów. Natłok reklam i przesyt nimi sprawiają, że klienci zwracają uwagę wyłącznie na wyjątkowe i nietypowe formy.
 
Litery przestrzenne "wychodzą" ze ścian, ich trójwymiarowa forma pozwala zbudować ciekawą tektonikę elementów reklamowych. To oraz podświetlenie dobrane odpowiednio do warunków, otoczenia i zasad identyfikacji wizualnej buduje tzw. "efekt wow!". Klient dostrzega wyjątkowość reklamy i jej niebanalny charakter, a to przekłada się bezpośrednio na skuteczność.
 
Litery przestrzenne z podświetleniem mają więc bardzo duże znaczenie w marketingu czy budowaniu wizerunku. Pozwalają konsumentom zauważyć firmę, tworzą wrażenie profesjonalizmu i wysokiej estetyki. Z jednej strony pomagają więc pozyskać klienta i skierować go do sklepu czy punktu usługowego. Z drugiej zapadają w pamięć i tworzą pozytywny wizerunek, a to pomaga utrzymać klienta, zaskarbić sobie jego sympatię i lojalność.