Flagi reklamowe — jakie są ich zalety, gdzie można je wykorzystać i z czego się je robi?

07/07/2021
Flagi reklamowe — jakie są ich zalety, gdzie można je wykorzystać i z czego się je robi?

Flagi reklamowe, znane również jako beachflagi lub windery, to doskonałe narzędzia reklamy i budowania wizerunku marki. Skutecznie przykuwają uwagę, pozwalają zaprezentować zarówno elementy wizerunkowe, jak i reklamowe i nadają się do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. W poniższym artykule sprawdzimy, jakie zalety mają flagi reklamowe, gdzie warto je wykorzystać i jak się je tworzy.

Flagi reklamowe — czym są i gdzie można je wykorzystać?

Flagi reklamowe (beachflagi / windery) to cieszące się coraz większą popularnością, fizyczne nośniki reklamy i informacji wizualnej. Składają się z zadrukowanego materiału rozpiętego na specjalnych masztach. Różne typy podstaw i mocowań, w których osadza się maszty, pozwalają na umieszczenie flag zarówno na podłożach twardych, jak i miękkich — np. w piasku czy ziemi — ale także ścianach budynków.

 

Flagi reklamowe dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Do najpopularniejszych należą beachflagi typu łezka (model Albatros), pióro (model Larrus) i skrzydło (model Caspia) oraz flagi prostokątne na maszcie w kształcie litery L (model Falco). Różnią się one nie tylko kształtem, ale również właściwościami i sposobem poruszania się tkaniny na wietrze.

 

Flagi reklamowe można stosować wewnątrz budynków, jednak najlepiej prezentują się w kampaniach outdoorowych. Umieszczone na zewnątrz dynamicznie powiewają na wietrze, skutecznie przyciągając uwagę przechodniów.

 

Stosuje się je m.in. w celach wizerunkowych — do prezentacji elementów identyfikacji wizualnej, takich jak logo, nazwa firmy, motto i inne elementy budujące świadomość marki. Windery są jednak również doskonałym nośnikiem reklamy. Można je wykorzystać do przedstawienia haseł, elementów oferty, aktualnych promocji itp.

 

Flagi reklamowe to również atrakcyjne, widoczne z daleka drogowskazy. Mogą wskazywać wejście do siedziby firmowej, punktu handlowego lub usługowego. Świetnie sprawdzają się też na różnego rodzaju targach, konferencjach i innych wydarzeniach do oznaczenia stanowisk firmowych i stoisk wystawienniczych.

 

Flagi reklamowe umieszczane wewnątrz budynków to także skuteczny i atrakcyjny element systemów wayfinding. Wykorzystuje się je m.in. w obiektach wielkopowierzchniowych — galeriach handlowych, halach targowych itp. — do oznaczenia konkretnych punktów. W dużych biurowcach, w których np. mieszczą się siedziby różnych firm, flagi reklamowe mogą kierować klientów do konkretnego biura, sali konferencyjnej lub innych miejsc.

 

Beachflagi są więc ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają wyróżniającego się nośnika reklamy lub informacji wizualnej. Szerokie spektrum zastosowań sprawia, że zyskują one coraz większą popularność.

Zalety flag reklamowych

Flagi reklamowe bez wątpienia są jednym z bardziej oryginalnych i atrakcyjnych nośników informacji wizualnej. Ich dynamiczny charakter (łopotanie na wietrze) sprawia, że przykuwają wzrok i kierują uwagę konsumentów na przekaz reklamowy.

 

To właśnie ten dynamizm sprawia, że windery są skuteczniejsze od oklepanych już billboardów i innych wielkopowierzchniowych reklam, którymi przesycona jest przestrzeń publiczna. Na tle statycznych reklam tradycyjnych windery zdecydowanie się wyróżniają, są nietypowe i wyraziste. Dzięki temu nie tylko zwracają uwagę, ale też lepiej zapadają w pamięć konsumentów.

 

Niewątpliwą zaletą flag reklamowych jest duża powierzchnia tkaniny, na której można umieścić dowolne nadruki. Pozwala to w jednym, miejscu zaprezentować zarówno elementy wizerunkowe, jak i reklamowe. Tkaniny można też łatwo wymienić, dostosowując przekaz do aktualnych potrzeb — konkretnych wydarzeń, promocji czy zmian w ofercie.

 

Ogromnym atutem flag reklamowych jest także ich mobilność. Prosta, lekka konstrukcja i łatwy montaż sprawiają, że można je ulokować w dowolnym miejscu i swobodnie przestawić w razie potrzeby. Mobilność to także możliwość wykorzystania winderów podczas wyjazdów, eventów, kampanii cyklicznych lub ograniczonych czasowo.

Jak produkowane są flagi reklamowe?

Nasze flagi reklamowe produkujemy z najwyższej klasy materiałów i z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Dzięki temu zapewniamy nie tylko wysoką estetykę produktu, ale także jego trwałość, odporność na warunki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne.

 

Do produkcji flag reklamowych wykorzystujemy elastyczną, a przy tym bardzo mocną tkaninę poliestrową o gramaturze 115 g. Materiał ten jest trwały i wysoce odporny na rozdarcia nawet przy silnych podmuchach wiatru.

 

Duża gęstość tkaniny to również lepsza jakość druku. Grafiki nanosimy na materiał metodą sublimacyjną, która gwarantuje świetne nasycenie kolorów i wyrazistość. Druk sublimacyjny powoduje wnikanie tuszu w tkaninę, dzięki czemu grafiki są odporne na ścieranie i zewnętrzne warunki atmosferyczne. Co więcej, nawet jednostronny druk tą metodą pozwala na uzyskanie efektu lustrzanego odbicia po drugiej stronie materiału z przebiciem koloru na poziomie ok. 80%.

 

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po obu stronach flagi umieścić osobne grafiki. Taki efekt uzyskujemy dzięki zastosowaniu druku dwustronnego z wykorzystaniem specjalnego separatora blokującego światło.

 

Warto również podkreślić, że wykorzystywane przez nas tkaniny z nadrukiem można bez obaw prać i prasować, co znacznie przedłuża żywotność tego nośnika reklamy.

 

Ważnym elementem flag reklamowych są też maszty. W naszych produktach wykorzystujemy maszty z włókna szklanego. Wyróżniają się one nie tylko wysoką elastycznością i lekkością, ale również doskonałą wytrzymałością na zginanie, co ma szczególne znaczenie przy silnych podmuchach wiatru.

 

Nasze flagi reklamowe to gwarancja trwałości i funkcjonalności, a przede wszystkim wysokiej skuteczności w docieraniu z przekazem do szerokiego grona klientów. Oferujemy windery w różnych kształtach i wymiarach, a także cały szereg praktycznych akcesoriów — podstawy, mocowania, torby transportowe czy specjalne sakwy obciążające.

Comments

No posts found

Write a review