Flagi reklamowe — czym są i jak można je wykorzystać?

12/07/2021
Flagi reklamowe — czym są i jak można je wykorzystać?

Flagi reklamowe — czym są i jak można je wykorzystać?

Flagi reklamowe to narzędzie marketingowe o dużym potencjale. Mogą być skutecznym elementem kampanii outdoorowych i indoorowych, znacznie bardziej interesującym niż typowe plakaty, banery czy billboardy. Są po prostu uniwersalnym nośnikiem reklamy, który nadaje się do wielu zastosowań. Przyjrzyjmy się zatem, czym dokładnie są flagi reklamowe i jak można je wykorzystać.
 

Co to są flagi reklamowe (windery) i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Flagi reklamowe, znane również jako windery, flagi plażowe (beachflagi) czy żagle reklamowe, to rozpięte na specjalnych masztach płachty zadrukowanego materiału. Ich atuty to lekka konstrukcja i prosta budowa, które sprawiają, że windery są łatwe do rozstawienia w dowolnym miejscu — zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.
 
Konstrukcja winderów sprawia, że materiał łopocze na wietrze, doskonale przyciągając wzrok przechodniów. To właśnie ten dynamizm i element ruchu odpowiadają za to, że flagi reklamowe skutecznie przykuwają uwagę odbiorców, a co za tym idzie, lepiej spełniają swoją rolę marketingową.
 
Każda flaga reklamowa składa się z masztu umieszczanego na specjalnej podstawie oraz tkaniny z nadrukiem reklamowym. Różne typy podstaw pozwalają na montaż flagi w dowolnym miejscu — nie tylko na powierzchniach twardych, ale również w miękkim podłożu, np. piasku czy trawie, a także na ścianach budynków.
 
Montaż samej flagi na maszt również jest bardzo prosty. Materiał można łatwo założyć i zdjąć samodzielnie. Dzięki temu jeden maszt można wykorzystać przy wielu kampaniach — wystarczy mieć tkaniny z różnymi nadrukami.
 
Wybierając winder, szczególną uwagę należy zwrócić na sam materiał. Flagi reklamowe przeznaczone są przede wszystkim do kampanii outdoorowych, dlatego tkanina powinna być odporna na warunki atmosferyczne — opady czy zmiany temperatur. Ważne jest również, aby była wytrzymała i nie rozdzierała się przy silniejszych podmuchach wiatru. Istotna jest także technologia wykonania nadruku. Grafika nie powinna zmywać się na deszczu czy płowieć na słońcu.
 

Różne typy winderów reklamowych

Flagi reklamowe dzielą się na kilka typów różniących się formą. Kształt masztu i samej flagi wpływa nie tylko na wygląd. Zależy od nich również to, jak winder zachowa się na wietrze.
 
Najpopularniejsze są flagi standardowe, które nazywa się skrzydłem lub żaglem. Cechują się zaokrąglonym w ćwierćokrąg szczytem i prostym dołem. Takie same maszty stosuje się przy flagach typu husaria i piórko. Pierwszy z nich przypomina husarskie skrzydła, drugi jest wycięty w ćwierćokrąg u dołu, co nadaje mu symetryczną formę ptasiego pióra. Kolejny rodzaj to prostokątne flagi reklamowe — materiał o tym kształcie montuje się na maszcie wygiętym u góry pod kątem prostym w odwróconą literę L.
 
Ciekawą opcją są flagi reklamowe typu łezka. Szczyt masztu ma tu kształt półokręgu, a materiał jest równo ścięty od końca masztu do jego boku i przyjmuje formę kropli czy łezki. Taka konstrukcja sprawia, że tkanina jest sztywno naciągnięta, a winder mniej łopocze. Dzięki temu cały przekaz reklamowy jest zawsze doskonale widoczny — niezależnie od warunków pogodowych. W przypadku innych winderów niektóre elementy mogą chwilowo znikać z oczu w wywoływanych wiatrem zagięciach materiału.
 
Niezależnie od typu wszystkie flagi reklamowe w naszym asortymencie dostępne są w kilku wymiarach — od mniejszych winderów, które zmieszczą się również wewnątrz budynków, po bardzo wysokie i doskonale widoczne nawet z dużych odległości.
 

Jak można wykorzystać flagi reklamowe?

Windery mają bardzo liczne zastosowania. Wykorzystać można je zarówno w kampaniach outdoorowych, jak i indoorowych. Mogą służyć do promowania całej firmy lub marki, jak i konkretnych produktów czy usług.  Ze względu na mobilność i łatwość montażu przydadzą się również podczas kampanii wyjazdowych — na wydarzeniach branżowych czy imprezach plenerowych.
 
Flagi reklamowe doskonale sprawdzają się do promocji konkretnych usług, produktów i wydarzeń. Ruch poruszanej wiatrem flagi przyciąga wzrok znacznie lepiej niż tradycyjny plakat lub baner. Z tego powodu skuteczniej docierają do odbiorcy z przekazem marketingowym. Są więc doskonałym uzupełnieniem kampanii informacyjnych i promocyjnych. Winder umieścić możemy przed punktem handlowym, aby zwracał uwagę przechodniów, ale również w przestrzeni publicznej — na plaży, placu czy ruchliwej ulicy, by informować klientów o ofercie i kierować ich do naszej placówki.
 
Popularne są również flagi eventowe — na imprezach masowych, targach, konferencjach i innych wydarzeniach. Ponieważ górują nad otoczeniem, doskonale sprawdzą się do oznaczenia stoiska targowego, przyciągając wzrok klientów już z daleka. Mniejsze flagi reklamowe rozstawione na terenie wydarzenia możemy wykorzystać jako drogowskazy do naszego punktu.
 
Windery mogą też służyć jako element wystroju wnętrza czy przestrzeni przed sklepem, punktem usługowym czy siedzibą firmy. Estetyczne nadruki wzbogacają przestrzeń wizualnie i zapewniają dodatkowe punkty styczności z marką. Konkretne zastosowanie flag zależy wyłącznie od naszej kreatywności. Możemy zastąpić nimi słupki wyznaczające miejsca parkingowe, wykorzystać je jako drogowskazy lub ozdoby i oznaczenia przed wejściem. Kolorowymi flagami z dopasowanym nadrukiem wyznaczyć można też różne strefy na wydarzeniach plenerowych czy targach.
 
Flagi reklamowe wykorzystamy więc wszędzie tam, gdzie liczy się widoczność, wyróżnienie się z tłumu i skuteczne przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów.
 

Comments

No posts found

Write a review