Budowa stoiska targowego — DYI czy wsparcie profesjonalistów?

23/05/2024
Budowa stoiska targowego — DYI czy wsparcie profesjonalistów?

Budowa stoiska targowego to zadanie, które staje przed każdym udającym się na targi wystawcą. Ważny jest tu dobry projekt, zastosowanie odpowiednich materiałów i dbałość o szczegóły — wszystko to przekłada się na funkcjonalność i estetykę. Montaż naszych stoisk jest praktycznie beznarzędziowy, intuicyjny i bardzo łatwy – używa się jedynie dołączonego do zestawu klucza imbusowego. Stoisko mogą złożyć dwie osoby w kilka godzin. Firmom, którym zależy na kompleksowej usłudze projektu, obejmującej projekt, wykonawstwo i montaż, możemy jednak zaproponować usługę instalacji stoiska targowego na miejscu wydarzenia.

Budowa stoiska targowego — efektowność i efektywność

Dobre stoisko targowe musi być efektywne i efektowne. Efektywność oznacza wysoką funkcjonalność dostosowaną do ustalonych celów i aktywności podejmowanych na targach. Efektowność to skuteczne zwrócenie uwagi i przyciągnięcie targowych gości. Oferujemy unikatowe stoiska targowe, które można szybko i sprawnie rozłożyć w przestrzeni targowej. 

Zależnie od tego, co chcemy na targach robić — prezentować produkty, sprzedawać, nawiązywać kontakty itd. — budowa stoiska targowego będzie inna. Raz będziemy potrzebowali eleganckich ekspozytorów, innym razem lady sprzedażowej, a jeszcze innym razem wygodnej i reprezentatywnej przestrzeni do rozmów z potencjalnymi partnerami lub klientami. Należy ustalić szczegóły i umieścić je w podstawowym dokumencie, jakim jest fachowy projekt stoiska targowego. Warto tego typu zlecenie przygotować jak najwcześniej, na przykład kilka miesięcy przed imprezą. Jeśli jednak decyzję o udziale w evencie podejmujesz na krótko przed rozpoczęciem wydarzenia, wystarczy, że złożysz zapytanie 3 tygodnie przed startem, a wyślemy Ci gotowe stoisko.

Stoisko targowe musi być nie tylko funkcjonalne, lecz także estetyczne. Na czas targów jest to ambasada firmy i jej wizytówka. Wygląd stoiska ma robić na klientach wrażenie i świadczyć o profesjonalizmie firmy. Ma również zwracać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji, przyciągać wzrok i zachęcać uczestników targów do wejścia w interakcję — rozmowy z obsługą czy skorzystania z oferty. 

Właśnie dlatego dobry projekt i profesjonalna budowa stoiska targowego to takie istotne kwestie. Projektowanie przestrzeni wystawienniczej nie jest jednak łatwe. Pod uwagę należy brać wiele czynników. Ważne będą cele wystawcy, specyfika samych targów oraz zasady identyfikacji wizualnej firmy. Dobrać trzeba odpowiednie materiały i technologie do budowy stoiska targowego, zaprojektować estetyczne grafiki i materiały, a w końcu złożyć to wszystko w spójną i estetyczną całość.

Zadanie nie jest proste, dlatego zlecenie budowy stoiska targowego zewnętrznej firmie może być dobrym pomysłem. I to nie tylko dla niedoświadczonych wystawców, ale również dla firm, które biorą regularny udział w wydarzeniach branżowych. Delegując budowę stoiska firmie zewnętrznej, można skorzystać z jej doświadczenia i fachowej wiedzy, co naturalnie przekłada się na dużo lepszą jakość finalnego produktu. Profesjonalna firma będzie miała również dostęp do najnowszych trendów i technologii, a to przyniesie dodatkową wartość naszemu stoisku targowemu. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań, jakimi dysponują specjaliści, możemy być pewni, że wystawa silnie przyciągnie uwagę gości na targach oraz zaprezentuje naszą markę jako nowoczesną i godną zainteresowania. Outsourcing stoiska to spora oszczędność czasu i energii, które przeznaczymy na koncentrację na innych aspektach przygotowań do targów, takich jak promocja czy logistyka.

Profesjonalna budowa stoiska targowego — zalety zatrudnienia zewnętrznego wykonawcy

Budowa stoiska targowego przez profesjonalistów to kompleksowa usługa, która obejmuje projekt, wykonanie elementów zabudowy, ich montaż i demontaż, a często też nadzór i serwisowanie w czasie trwania wydarzenia. Można więc skorzystać z pełnego pakietu usług, a firma zadba o stoisko od A do Z.

Profesjonalne firmy to przede wszystkim duże doświadczenie pozwalające uniknąć wielu błędów na różnych etapach budowy stoiska targowego. Zewnętrzna firma zadba o odpowiedni, funkcjonalny projekt z dostosowanym do potrzeb klienta wyposażeniem. Zabudowa będzie dopasowana do przestrzeni targowej oraz celów i aktywności wystawcy.

Wykonane na zamówienie elementy zabudowy — ścianki, lady, ekspozytory, a nawet meble będą zgodne z wytycznymi klienta, zasadami identyfikacji wizualnej marki, a przede wszystkim ze sztuką projektowania i budowy stoisk targowych. Pamiętajmy bowiem, że w grę wchodzi nie tylko estetyka czy kwestie praktyczne, ale też bezpieczeństwo ludzi. Konstrukcje muszą być przecież odpowiednio zmontowane, stabilne i trwałe.

Korzystanie z usług zewnętrznych wykonawców może okazać się opłacalne także pod względem finansowym. Profesjonalne firmy często dysponują solidnymi kontaktami w branży, a to umożliwia negocjowanie atrakcyjnych cen podzespołów i elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo ich bogate doświadczenie przekłada się na sprawniejsze i efektywniejsze wykonywanie prac, co może z kolei zmniejszyć ogólne koszty projektu. Outsourcing prac to prosty sposób na oszczędność czasu, energii i funduszy, co dla przygotowujących się do udziału w kosztownym przedsięwzięciu firm, z pewnością nie jest bez znaczenia. 

Wsparcie techniczne

Jeśli chcesz skupić się przede wszystkim na przygotowaniu imprezy targowej od strony merytorycznej – przeanalizować ofertę, przeszkolić personel, przygotować się do negocjacji – nie zawsze znajdziesz czas na inne działania. Choć nasze stoiska sa łatwe w montażu i z powodzeniem możesz rozłożyć i złożyć je samodzielnie, możesz zdecydować się na nasze wsparcie. Gwarantujemy perfekcyjne wykonanie, profesjonalizm i doświadczenie ekipy montażowej. Z pewnością ma to dla Ciebie duże znaczenie, ponieważ nawet najdrobniejsze niedociągnięcia mogłyby zniweczyć zakładany efekt. Trzeba pamiętać, że na targach liczy się całościowy wizerunek wystawcy. Nieestetyczne stoisko targowe może trwale nadszarpnąć opinię o firmie.

Związane jest to z tzw. efektem halo. W psychologii tak nazywa się naturalną tendencję do przenoszenia wrażenia wyrobionego na podstawie jednej cechy na cały obiekt. W tym konkretnym przypadku opinia o stoisku przekłada się na opinię o samej firmie. To automatyzm, któremu naturalnie podlegamy.

Profesjonalna firma to nie tylko projekt i wykonanie

Zlecenie budowy stoiska to nie tylko etap projektowania, tworzenie elementów zabudowy i jej montaż. W zakres takich usług wchodzić może również pomóc w obsłudze i serwisowanie.

Na targach dużo się przecież dzieje, przez przestrzeń wystawienniczą przewijają się tłumy i czasem dochodzi do uszkodzeń elementów zabudowy. Profesjonalna firma zajmuje się więc nie tylko budową stoisk targowych, ale również nadzorem, naprawą lub wymianą uszkodzonych elementów.

Ważny będzie także demontaż po zakończeniu wydarzenia. Taką operację często trzeba przeprowadzić szybko i sprawnie, bo wystawcy z kolejnego wydarzenia już czekają na miejsce. Profesjonalny demontaż może być też istotny w przypadku stoisk wielorazowych, które trzeba rozebrać ostrożnie, aby nie uszkodzić elementów.

Firmy budujące stoiska targowe przeważnie zajmują się też transportem, a czasem także magazynowaniem zabudowy, co zwalnia wystawcę z kolejnych obowiązków i problemów.

Zlecenie budowy stoiska targowego to zatem gwarancja profesjonalnego projektu i wykonania, bezproblemowego montażu, demontażu oraz szybkiej reakcji na pojawiające się problemy. Wszystko to pozwala przede wszystkim oszczędzić czas wystawcy, który spożytkować można na inne kwestie — przygotowanie zespołu, materiałów dla klientów itp.

Comments

No posts found

Write a review