Array ( [page_id] => 426 [company_id] => 1 [parent_id] => 170 [id_path] => 170/426 [status] => A [page_type] => B [position] => 0 [timestamp] => 1650319200 [usergroup_ids] => 0 [localization] => [new_window] => 0 [use_avail_period] => N [avail_from_timestamp] => 0 [avail_till_timestamp] => 0 [facebook_obj_type] => [blog_id] => 26 [gr_campaigns] => [gr_landing_page] => 0 [lang_code] => de [page] => Pierwszy raz na targach — jak się przygotować? [description] =>[meta_keywords] => [meta_description] => [page_title] => Pierwszy raz na targach — jak się przygotować? [link] => [seo_name] => pierwszy-raz-na-targach-jak-sie-przygotowac-de [seo_path] => 170 [level] => 1 [spoiler] =>Pierwszy raz na targach — jak się przygotować?
Pierwszy raz na targach w roli wystawcy może być trudny i stresujący. Zadbać trzeba bowiem o wiele spraw — m.in. stoisko, materiały dla klientów czy przygotowanie zespołu. Dobra organizacja jest tu kluczowa i to od niej w największej mierze zależy, czy wystawca osiągnie sukces. Warto zatem wiedzieć, jak przygotować się do pierwszych targów.
Pierwszy raz na targi — od czego zacząć?
Podstawowym krokiem jest oczywiście wybór odpowiedniego wydarzenia i zamówienie miejsca. Organizatorzy targów udostępniają różne stanowiska pod stoiska targowe. Odmienna jest ich lokalizacja, gabaryty czy układ przestrzenny.
Na podstawie konkretnych parametrów wybranego miejsca opracujemy dla Ciebie koncepcję przestrzenną stanowiska w postaci renderów 3D. Projekty opieramy na systemie modułowych stoisk targowych Modularico.
Co istotne, do wyboru jest kilka różnych wersji Modularico o odmiennych właściwościach.
System M100LED to bardzo efektowne stoiska z grafikami na tkaninach napinanych i LED-owym podświetleniem elementów od wewnątrz. Jest to też najbardziej rozbudowany z naszych systemów — daje największe możliwości konfiguracji i wyboru akcesoriów.System M50 jest nieco mniej rozbudowany (choć wciąż dający duże możliwości), ale za to bardzo ekonomiczny. Ten system również opiera się na grafikach drukowanych na tkaninach napinanych na ramy aluminiowe. Jest lekki, prosty w montażu i tani, a jednocześnie bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie.
Wybrać można także system Q50 z grafikami drukowanymi na panelach PVC montowanych do ścian przy pomocy magnesów. Stoiska budowane w tym systemie mogą mieć nawet 5 metrów wysokości!
Wygląd stoiska — przygotowanie grafik
Kiedy już zaakceptujesz nasz projekt przestrzenny, przychodzi czas na opracowanie grafik. Możesz to zrobić na własną rękę i przesłać nam gotowe grafiki do druku lub zlecić ich opracowanie nam.
Jadąc pierwszy raz na targi, powinieneś mieć świadomość, że wygląd Twojego stoiska to jeden z najważniejszych elementów. To właśnie od niego zależy pierwsze wrażenie, a to, jak wiadomo, ma ogromne znaczenie dla budowania wizerunku marki.
Grafiki, którymi ozdobione jest Twoje stanowisko, to pierwsze, co widzą goście targowi. Bardzo często to właśnie one decydują o tym, czy ktoś podejdzie bliżej i zechce zapoznać się z innymi materiałami, produktami lub ofertą.
Warto więc zadbać o to, by projekty graficzne były zgodne z zasadami identyfikacji wizualnej Twojej marki, a same wydruki były wykonane dokładnie i estetycznie. Zlecając to nam, masz gwarancję, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale bowiem wiemy, jak dopasować technologię druku, kolory czy nośniki do konkretnego projektu stoiska, oświetlenia i innych warunków. Dlatego nasze projekty zawsze wyglądają doskonale.
Oczywiście niczego nie robimy bez Twojej zgody. Wszystkie propozycje i projekty konsultujemy, a do wykonania stoiska przechodzimy po ich pełnej akceptacji.
Warto zaznaczyć, że realizacja zamówienia może trwać nawet 3 tygodnie. Przygotowania do pierwszych targów trzeba więc zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Atutem stoisk modułowych Modularico jest jednak to, że raz wykonane, posłużą Ci na wielu eventach. Jest to bowiem system wielokrotnego użytku. Przygotowanie do kolejnych targów będzie więc znacznie sprawniejsze, szybsze i tańsze.
Pierwszy raz na targach — nie tylko stoisko
Zamówione stanowisko dostaniesz od nas w ciągu 3 tygodni. Możesz je odebrać osobiście, ale możemy też wysłać je kurierem. Nasze stoiska są bowiem pakowane w solidne skrzynie, które gwarantują bezpieczny i wygodny transport oraz magazynowanie.
Czas oczekiwania na realizację zamówienia powinieneś poświęcić na dalsze przygotowania do targów. Zadbać musisz m.in. o wszelkie marketingowe materiały dla klientów — ulotki, katalogi, wizytówki, jak i produkty do sprzedaży czy prezentacji.
Choć te elementy kompletujesz dopiero teraz, myśleć powinieneś o nich już na etapie projektowania stoiska targowego. Trzeba bowiem zorganizować odpowiednie miejsce ich ekspozycji — np. regały, standy, ekspozytory i inne elementy POS.
Kolejna istotna kwestia to obsługa stanowiska targowego. Musisz zadbać m.in. o merytoryczne przygotowanie — doskonałą znajomość oferty i Twojej firmy, jak i kompetencje społeczne członków zespołu. Pamiętaj również, o sprawach technicznych i organizacyjnych — noclegu i wyżywieniu, ustaleniu grafiku pracy i jasnym określeniu zadań dla każdej osoby.
Nie zapominaj o tym, by zaplanować i zorganizować sprawy związane z troską o odwiedzających. To, w jakie konkretnie elementy warto się zaopatrzyć, zależy od specyfiki targów, Twojej firmy i samego stoiska. Niemniej warto wymienić takie przykłady jak ekspres do kawy, dystrybutor wody, papierowe ręczniki czy firmowe cukierki. To również czas, by pomyśleć o gadżetach i drobnych upominkach dla odwiedzających.
Nie zapomnij też o zatrudnieniu hostess (jeśli ich potrzebujesz). Mogą one rozdawać ulotki czy katalogi, zapraszać gości targowych na Twoje stanowisko, prezentować produkty, a nawet prowadzić różnego rodzaju aktywności dla odwiedzających. O ich zatrudnieniu warto pomyśleć nawet kilka tygodni przed eventem, żeby mieć wybór, czas na ewentualne szkolenia, ale też korzystniejsze ceny niż tuż przed targami.
Montaż i wyposażenie stoiska
Przed samymi targami przychodzi czas na montaż stoiska. Masz do wyboru dwie opcje — zlecenie montażu komuś z zewnątrz lub przeprowadzenie go samodzielnie.
Tu znów świetnie widoczne są zalety naszego systemu Modularico. Stoiska targowe oparte na elementach modułowych — np. tkaninach napinanych (jak w systemach M100LED i M50) lub panelach magnetycznych (jak w Q50) są niezwykle proste do złożenia. Można to zrobić w dwie osoby, bez użycia skomplikowanych narzędzi i bez specjalistycznych umiejętności.
Montaż naszych stoisk przeprowadzisz więc samodzielnie, nawet jeśli to Twój pierwszy raz na targach. Modularico jest bowiem bardzo intuicyjny. Składa się ze skręcanych śrubami ram aluminiowych, na które napina się tkaniny lub przyczepia magnetyczne panele z grafikami. Montaż stoiska jest szybki i łatwy, a także tani, ponieważ nie trzeba zatrudniać do tego ekspertów.
W razie jakichkolwiek problemów możesz wspomóc się naszymi filmami instruktażowymi. Do Twojej dyspozycji są też nasi doradcy na infolinii. Jeśli sobie tego życzysz, możemy też zmontować dla Ciebie stoisko. Jednak o takiej potrzebie musisz nas poinformować już na etapie składania zamówienia.
Gotowe stanowisko wystarczy już tylko wypełnić Twoimi produktami, materiałami marketingowymi itp. Natomiast po targach bez trudu je złożysz i spakujesz w skrzynie, aby czekało na kolejne wydarzenie.
Pierwszy raz na targach — nasza checklista
Twój pierwszy raz na targach nie musi być stresujący. Powyższy artykuł krok za krokiem przedstawia kolejne etapy przygotowań i najważniejsze elementy, o które musisz zadbać. Poniżej znajdziesz jeszcze wypunktowaną checklistę, dzięki której nie zapomnisz o niczym istotnym.
A zatem, przygotowując się pierwszy raz na targi, powinieneś:
- Zamówić miejsce na stoisko targowe o odpowiadających Ci parametrach (wielkości, układzie i położeniu).
- Zlecić projekt przestrzenny stoiska oparty o parametry zamówionego miejsca, specyfikę działalności i cele Twojej obecności na targach.
- Ocenić projekty przedstawione w formie renderów 3D i zaakceptować układ, który Ci odpowiada.
- Przygotować lub zlecić przygotowanie grafik na stoisko.
- Poczekać do 3 tygodni na wykonanie stoiska.
- W tym czasie powinieneś zadbać o materiały (katalogi, ulotki itp., które mają się znaleźć na stoisku) i zespół (noclegi, wyżywienie, organizację pracy itd.).
- Zaplanuj też, jak zapewnić komfort i miły czas dla odwiedzających. Możesz zaopatrzyć się np. w ekspres do kawy, dystrybutor wody, firmowe cukierki, gadżety i upominki.
- Odpowiednio wcześnie zabukuj też hostessy, o ile ich potrzebujesz. Tuż przed targami może być problem z ich dostępnością (a z pewnością będą wyższe ceny).
- Zajmij się montażem — bez problemu zrobisz to własnym sumptem, nawet w dwie osoby.
- Podbij serca targowych gości idealnie przygotowanym stoiskiem, materiałami i obsługą!
[main_pair] => Array ( [pair_id] => 36094 [image_id] => 18437 [detailed_id] => 0 [position] => 0 [icon] => Array ( [image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/18/Q50_FORM5697_—_1.jpg [alt] => Pierwszy raz na targach — jak się przygotować? [image_x] => 5530 [image_y] => 3686 [http_image_path] => http://kreativia.eu/images/blog/18/Q50_FORM5697_—_1.jpg [https_image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/18/Q50_FORM5697_—_1.jpg [absolute_path] => /home/kreativia/domains/smartframe_prod/public_html/images/blog/18/Q50_FORM5697_—_1.jpg [relative_path] => blog/18/Q50_FORM5697_—_1.jpg ) ) [author] => Anna Nawrot ) 1Pierwszy raz na targach — jak się przygotować?
Pierwszy raz na targach w roli wystawcy może być trudny i stresujący. Zadbać trzeba bowiem o wiele spraw — m.in. stoisko, materiały dla klientów czy przygotowanie zespołu. Dobra organizacja jest tu kluczowa i to od niej w największej mierze zależy, czy wystawca osiągnie sukces. Warto zatem wiedzieć, jak przygotować się do pierwszych targów.
Pierwszy raz na targi — od czego zacząć?
Podstawowym krokiem jest oczywiście wybór odpowiedniego wydarzenia i zamówienie miejsca. Organizatorzy targów udostępniają różne stanowiska pod stoiska targowe. Odmienna jest ich lokalizacja, gabaryty czy układ przestrzenny.
Na podstawie konkretnych parametrów wybranego miejsca opracujemy dla Ciebie koncepcję przestrzenną stanowiska w postaci renderów 3D. Projekty opieramy na systemie modułowych stoisk targowych Modularico.
Co istotne, do wyboru jest kilka różnych wersji Modularico o odmiennych właściwościach.
System M100LED to bardzo efektowne stoiska z grafikami na tkaninach napinanych i LED-owym podświetleniem elementów od wewnątrz. Jest to też najbardziej rozbudowany z naszych systemów — daje największe możliwości konfiguracji i wyboru akcesoriów.System M50 jest nieco mniej rozbudowany (choć wciąż dający duże możliwości), ale za to bardzo ekonomiczny. Ten system również opiera się na grafikach drukowanych na tkaninach napinanych na ramy aluminiowe. Jest lekki, prosty w montażu i tani, a jednocześnie bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie.
Wybrać można także system Q50 z grafikami drukowanymi na panelach PVC montowanych do ścian przy pomocy magnesów. Stoiska budowane w tym systemie mogą mieć nawet 5 metrów wysokości!
Wygląd stoiska — przygotowanie grafik
Kiedy już zaakceptujesz nasz projekt przestrzenny, przychodzi czas na opracowanie grafik. Możesz to zrobić na własną rękę i przesłać nam gotowe grafiki do druku lub zlecić ich opracowanie nam.
Jadąc pierwszy raz na targi, powinieneś mieć świadomość, że wygląd Twojego stoiska to jeden z najważniejszych elementów. To właśnie od niego zależy pierwsze wrażenie, a to, jak wiadomo, ma ogromne znaczenie dla budowania wizerunku marki.
Grafiki, którymi ozdobione jest Twoje stanowisko, to pierwsze, co widzą goście targowi. Bardzo często to właśnie one decydują o tym, czy ktoś podejdzie bliżej i zechce zapoznać się z innymi materiałami, produktami lub ofertą.
Warto więc zadbać o to, by projekty graficzne były zgodne z zasadami identyfikacji wizualnej Twojej marki, a same wydruki były wykonane dokładnie i estetycznie. Zlecając to nam, masz gwarancję, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale bowiem wiemy, jak dopasować technologię druku, kolory czy nośniki do konkretnego projektu stoiska, oświetlenia i innych warunków. Dlatego nasze projekty zawsze wyglądają doskonale.
Oczywiście niczego nie robimy bez Twojej zgody. Wszystkie propozycje i projekty konsultujemy, a do wykonania stoiska przechodzimy po ich pełnej akceptacji.
Warto zaznaczyć, że realizacja zamówienia może trwać nawet 3 tygodnie. Przygotowania do pierwszych targów trzeba więc zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Atutem stoisk modułowych Modularico jest jednak to, że raz wykonane, posłużą Ci na wielu eventach. Jest to bowiem system wielokrotnego użytku. Przygotowanie do kolejnych targów będzie więc znacznie sprawniejsze, szybsze i tańsze.
Pierwszy raz na targach — nie tylko stoisko
Zamówione stanowisko dostaniesz od nas w ciągu 3 tygodni. Możesz je odebrać osobiście, ale możemy też wysłać je kurierem. Nasze stoiska są bowiem pakowane w solidne skrzynie, które gwarantują bezpieczny i wygodny transport oraz magazynowanie.
Czas oczekiwania na realizację zamówienia powinieneś poświęcić na dalsze przygotowania do targów. Zadbać musisz m.in. o wszelkie marketingowe materiały dla klientów — ulotki, katalogi, wizytówki, jak i produkty do sprzedaży czy prezentacji.
Choć te elementy kompletujesz dopiero teraz, myśleć powinieneś o nich już na etapie projektowania stoiska targowego. Trzeba bowiem zorganizować odpowiednie miejsce ich ekspozycji — np. regały, standy, ekspozytory i inne elementy POS.
Kolejna istotna kwestia to obsługa stanowiska targowego. Musisz zadbać m.in. o merytoryczne przygotowanie — doskonałą znajomość oferty i Twojej firmy, jak i kompetencje społeczne członków zespołu. Pamiętaj również, o sprawach technicznych i organizacyjnych — noclegu i wyżywieniu, ustaleniu grafiku pracy i jasnym określeniu zadań dla każdej osoby.
Nie zapominaj o tym, by zaplanować i zorganizować sprawy związane z troską o odwiedzających. To, w jakie konkretnie elementy warto się zaopatrzyć, zależy od specyfiki targów, Twojej firmy i samego stoiska. Niemniej warto wymienić takie przykłady jak ekspres do kawy, dystrybutor wody, papierowe ręczniki czy firmowe cukierki. To również czas, by pomyśleć o gadżetach i drobnych upominkach dla odwiedzających.
Nie zapomnij też o zatrudnieniu hostess (jeśli ich potrzebujesz). Mogą one rozdawać ulotki czy katalogi, zapraszać gości targowych na Twoje stanowisko, prezentować produkty, a nawet prowadzić różnego rodzaju aktywności dla odwiedzających. O ich zatrudnieniu warto pomyśleć nawet kilka tygodni przed eventem, żeby mieć wybór, czas na ewentualne szkolenia, ale też korzystniejsze ceny niż tuż przed targami.
Montaż i wyposażenie stoiska
Przed samymi targami przychodzi czas na montaż stoiska. Masz do wyboru dwie opcje — zlecenie montażu komuś z zewnątrz lub przeprowadzenie go samodzielnie.
Tu znów świetnie widoczne są zalety naszego systemu Modularico. Stoiska targowe oparte na elementach modułowych — np. tkaninach napinanych (jak w systemach M100LED i M50) lub panelach magnetycznych (jak w Q50) są niezwykle proste do złożenia. Można to zrobić w dwie osoby, bez użycia skomplikowanych narzędzi i bez specjalistycznych umiejętności.
Montaż naszych stoisk przeprowadzisz więc samodzielnie, nawet jeśli to Twój pierwszy raz na targach. Modularico jest bowiem bardzo intuicyjny. Składa się ze skręcanych śrubami ram aluminiowych, na które napina się tkaniny lub przyczepia magnetyczne panele z grafikami. Montaż stoiska jest szybki i łatwy, a także tani, ponieważ nie trzeba zatrudniać do tego ekspertów.
W razie jakichkolwiek problemów możesz wspomóc się naszymi filmami instruktażowymi. Do Twojej dyspozycji są też nasi doradcy na infolinii. Jeśli sobie tego życzysz, możemy też zmontować dla Ciebie stoisko. Jednak o takiej potrzebie musisz nas poinformować już na etapie składania zamówienia.
Gotowe stanowisko wystarczy już tylko wypełnić Twoimi produktami, materiałami marketingowymi itp. Natomiast po targach bez trudu je złożysz i spakujesz w skrzynie, aby czekało na kolejne wydarzenie.
Pierwszy raz na targach — nasza checklista
Twój pierwszy raz na targach nie musi być stresujący. Powyższy artykuł krok za krokiem przedstawia kolejne etapy przygotowań i najważniejsze elementy, o które musisz zadbać. Poniżej znajdziesz jeszcze wypunktowaną checklistę, dzięki której nie zapomnisz o niczym istotnym.
A zatem, przygotowując się pierwszy raz na targi, powinieneś:
- Zamówić miejsce na stoisko targowe o odpowiadających Ci parametrach (wielkości, układzie i położeniu).
- Zlecić projekt przestrzenny stoiska oparty o parametry zamówionego miejsca, specyfikę działalności i cele Twojej obecności na targach.
- Ocenić projekty przedstawione w formie renderów 3D i zaakceptować układ, który Ci odpowiada.
- Przygotować lub zlecić przygotowanie grafik na stoisko.
- Poczekać do 3 tygodni na wykonanie stoiska.
- W tym czasie powinieneś zadbać o materiały (katalogi, ulotki itp., które mają się znaleźć na stoisku) i zespół (noclegi, wyżywienie, organizację pracy itd.).
- Zaplanuj też, jak zapewnić komfort i miły czas dla odwiedzających. Możesz zaopatrzyć się np. w ekspres do kawy, dystrybutor wody, firmowe cukierki, gadżety i upominki.
- Odpowiednio wcześnie zabukuj też hostessy, o ile ich potrzebujesz. Tuż przed targami może być problem z ich dostępnością (a z pewnością będą wyższe ceny).
- Zajmij się montażem — bez problemu zrobisz to własnym sumptem, nawet w dwie osoby.
- Podbij serca targowych gości idealnie przygotowanym stoiskiem, materiałami i obsługą!
Array ( [page_id] => 336 [company_id] => 1 [parent_id] => 170 [id_path] => 170/336 [status] => A [page_type] => B [position] => 0 [timestamp] => 1637708400 [usergroup_ids] => 0 [localization] => [new_window] => 0 [use_avail_period] => N [avail_from_timestamp] => 0 [avail_till_timestamp] => 0 [facebook_obj_type] => [blog_id] => 26 [gr_campaigns] => [gr_landing_page] => 0 [lang_code] => de [page] => Najważniejsze elementy stoiska targowego — o co musi zadbać wystawca? [description] =>[meta_keywords] => [meta_description] => [page_title] => [link] => [seo_name] => najwazniejsze-elementy-stoiska-targowego-o-co-musi-zadbac-wystawca-de [seo_path] => 170 [level] => 1 [spoiler] =>Stoiska targowe są tymczasowymi ambasadami i wizytówkami firm. Dlatego tak ważny jest ich odpowiedni projekt i wykonanie. Liczy się tu zarówno aspekt funkcjonalny, jak i estetyczny czy reprezentacyjny. Stworzenie idealnej zabudowy wystawienniczej to zatem nie lada wyzwanie. Warto więc wiedzieć, jakie są najważniejsze elementy stoiska targowego i o co należy bezwzględnie zadbać.
Przemyślany projekt — kluczowy element stoiska targowego
Tworzenie zabudowy wystawienniczej zaczyna się (a przynajmniej powinno) od indywidualnego projektu. To jeden z podstawowych, najważniejszych elementów stoiska targowego.
Dobry projekt stoiska obejmuje układ wszystkich elementów zabudowy oraz ich estetykę. Kompozycja stoiska targowego musi być dopasowana do miejsca, w którym zabudowa stanie, aktywności, które podejmowane będą na stoisku oraz do konkretnych produktów, które na stoisku mają się pojawić.
Dobre miejsce to podstawa
Miejsce to jeden z kluczowych elementów wpływających na formę stoiska targowego. Określa bowiem wielkość zabudowy i jej układ.
Najbardziej atrakcyjne stoiska targowe typu wyspa mogą być otwarte z wszystkich stron. Goście targowi mają więc do nich dostęp z dowolnego kierunku, co wymusza określone rozwiązania przestrzenne. To najbardziej pożądane (bo najbardziej wyróżniające się i zauważalne) stoiska, ale jednocześnie najbardziej wymagające pod względem projektowym (a przy tym najdroższe).
Zupełnie inny typ zabudowy będzie potrzebny na stoiska targowe umiejscowione między innymi stanowiskami. W takim wypadku otwarta jest przeważnie tylko jedna strona. To stoiska najmniej atrakcyjne ze względu na to, że łatwo je przeoczyć i trudniej się do nich dostać, szczególnie w dużym tłumie czy przy większym zainteresowaniu, kiedy tworzą się kolejki. W przypadku takich miejsc bardzo ważny jest dobry projekt graficzny i niebanalny układ, który pomoże się wyróżnić. Dużą rolę będą tu odgrywały te elementy stoiska targowego, które automatycznie przykuwają uwagę — ekspozycje multimedialne czy atrakcyjne oświetlenie.
Projekt dostosowany do potrzeb wystawcy
Projekt stoiska targowego musi być dopasowany nie tylko do miejsca i warunków wystawy, ale również do potrzeb samego wystawcy. Układ zabudowy i wyposażenie zależy w dużej mierze od tego, co firma chce na targach robić.
Inne elementy stoiska targowego będą ważne w zabudowie sprzedażowej, degustacyjnej, przeznaczonej do prezentacji produktu czy do nawiązywania kontaktów i prowadzenia rozmów. Dobry projekt zabudowy targowej uwzględnia więc cele wystawcy i związane z nimi aktywności.
W przypadku stoisk, na których promuje się produkty, ważne będzie również uwzględnienie ich specyfiki. Zupełnie inne będą przecież elementy stoiska targowego dealera samochodów, który chce zaprezentować nowy model, a inne regionalnego producenta wędlin oferującego produkty do degustacji i na sprzedaż.
Wizualne elementy stoiska targowego
Projekt stoiska to nie tylko rozplanowanie układu zabudowy czy rozmieszczenia wyposażenia. To również projekt wizualnej strony stoiska. Obejmuje on wybór materiałów konstrukcyjnych czy elementów dekoracyjnych, jak i dopasowanie kolorów, faktur, wzorów, grafik czy oświetlenia.
Wizualny projekt, tak samo jak aspekty funkcjonalne, dostosowuje się do zastanej przestrzeni — np. oświetlenia na hali targowej oraz wielkości i układu miejsca na stoisko. Jednym z najważniejszych elementów stoiska targowego jest dopasowanie wyglądu do zasad identyfikacji wizualnej marki. Nieco więcej na ten temat powiemy w dalszej części artykułu.
Estetyczna i funkcjonalna zabudowa — konstrukcyjne i wizualne elementy stoiska targowego
Wszystko zaczyna się więc od projektu, ale nawet najlepsze rozplanowanie przestrzeni i grafik nie pomoże, jeśli nie pójdzie za nim dobre wykonanie.
Budowa konkretnych elementów stoiska targowego to zatem kolejny kluczowy aspekt. Zabudowy wystawiennicze tworzy się z bardzo różnych materiałów o odmiennych właściwościach. Cechują się one inną wytrzymałością na uszkodzenia, odmiennym wyglądem i funkcjonalnością. Znów istotne jest zatem dopasowanie do konkretnych, indywidualnych warunków i potrzeb.
Konstrukcyjne elementy stoiska targowego muszą być przede wszystkim bezpieczne. Ścianki czy sufity powinny być pewnie zamontowane, stabilne i odporne na uszkodzenia wynikające z dużego natężenia ruchu. Materiały należy więc dobrać z uwzględnieniem gabarytów poszczególnych elementów, ciężaru, sposobu zamontowania, a nawet ich umiejscowienia.
Indywidualnie trzeba też dobierać materiały na wyposażenie stoiska. Lady, ekspozytory czy meble muszą przecież wytrzymać konkretne obciążenia zależne m.in. od eksponowanych produktów. Samym wystawcom często trudno dopasować rodzaj materiału do odpowiednich elementów stoiska targowego, dlatego dobrze zdać się tutaj na specjalistów. Szczególnie że poszczególne surowce to nie tylko kwestie praktyczne, ale również odmienna estetyka.
Wygląd stoiska targowego
Bezpieczeństwo i funkcjonalność to ważne elementy stoiska targowego, ale dla klientów najważniejszy jest sam wygląd zabudowy targowej. To aspekt wizualny jest najbardziej odpowiedzialny za ocenę atrakcyjności stoiska.
Na wygląd stoiska wpływa oczywiście jego układ i wykorzystane materiały, ale niezwykle istotnym elementem będzie sam projekt graficzny poszczególnych elementów.
Kluczowa jest tu ekspozycja logo, nazwy firmy i innych elementów identyfikacji wizualnej marki. Stoisko od pierwszego spojrzenia ma się kojarzyć z konkretną firmą. Wpływa to zarówno na rozpoznawalność (łatwość znalezienia stosika konkretnej firmy na targach), jak i na budowanie świadomości marki (czyli na jej zapamiętywalność).
Logo i nazwę firmy eksponuje się zatem na konstrukcyjnych elementach stoiska targowego, na wyposażeniu, specjalnych elementach reklamowych (banerach, szyldach, kasetonach, roll-up’ach) i na materiałach dla klientów. Słowem, na wszystkim, co może zobaczyć odbiorca — potencjalny klient lub partner biznesowy.
Oczywiście same logo to nie wszystko. Całe stoisko powinno być zaprojektowane zgodnie z zasadami identyfikacji wizualnej marki (a więc marka musi te zasady mieć ustalone, co nie jest wcale oczywiste). Stosuje się zatem określone, kojarzące się z firmą kolory, wzory, a nawet fonty liter.
Bardzo ważne jest wierne oddanie wszystkich elementów identyfikacji wizualnej. Kolory muszą być trafione w punkt, grafiki wysokiej jakości, a napisy wyraziste. Z uwagą należy więc wybierać materiału i technologie druku, w czym pomogą nasi doradcy.
Ruch i światło — elementy stoiska targowego, które skutecznie zwracają uwagę
Stoisko targowe musi się wyróżniać. Ma przykuwać wzrok targowych gości i zachęcać ich do podejścia. W przyciąganiu uwagi pomaga wykorzystanie ruchu i światła.
Podświetlane elementy stoiska targowego to nie tylko klasyczne lampy i lampki podwieszane pod sufitem, mocowane na ściankach czy stojące w różnych miejscach. To również kasetony, trójwymiarowe litery, a nawet całe ścianki z zamontowanymi modułami LED. Odpowiednie wykorzystanie światła może naprawdę uatrakcyjnić stoisko.
Szczególnie dobrze sprawdzają się konstrukcyjne elementy stoiska targowego z podświetleniem. Modułowa technologia tkanin napinanych na ramy, którą stosujemy w systemie Modularico, pozwala na podświetlanie całych ścian od wewnątrz. Daje to niesamowity, unikatowy efekt gwarantujący zwrócenie uwagi klientów. Podświetlić w ten sposób można zresztą nie tylko ścianki, ale wszystkie elementy stoiska targowego wykonane w tej technologii — lady, ekspozytory, standy, kasetony itp.
Poza światłem warto wykorzystać także ruch, który automatycznie przyciąga wzrok. W tym celu stosuje się przede wszystkim multimedialne elementy stoisk targowych — głównie ekrany, na których projektowane są filmy reklamowe. Wrażenie ruchu wywołać można jednak także dynamicznym oświetleniem. Trzeba jedynie pamiętać, by nie przesadzić. Nadmiar ruchu w polu widzenia może bowiem rozpraszać osoby odwiedzające stoisko, co utrudni skupienie się na produkcie czy rozmowie.
Akcesoria — dodatkowe elementy stoiska targowego
Ważne elementy stoiska targowego to także jego wyposażenie, a więc rozmaite akcesoria i dekoracje. Zaliczają się tu m.in. ekspozytory wolnostojące i naladowe, meble oraz różne produkty displayowe — plakaty, roll-upy, banery, tablice, kasetony itp.
Ich projekt i wykonanie powinny być dopasowane do aranżacji stoiska od strony funkcjonalnej i wizualnej. Całość musi być spójna. Istotny będzie więc wybór odpowiednich form, kolorów i wzorów zgodnych z zasadami identyfikacji wizualnej marki.
Wykonanie tych elementów stoiska targowego warto zlecić tej samej firmie, która tworzy dla nas elementy konstrukcyjne. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wykorzystane zostaną te same materiały i technologie, co zapewni spójny wygląd całej zabudowy.
Doskonale sprawdzają się tu systemy modułowe — takie jak Modularico. Są to zestawy pasujących do siebie, konfigurowalnych elementów, z których tworzy się nie tylko ścianki, ale też lady, ekspozytory, a nawet meble.
Zaletą Modularico jest możliwość zmiany układu stoiska, co pozwala na wykorzystanie zestawu na różnych wydarzeniach. Ponieważ technologia ta opiera się na tkaninach napinanych na ramy aluminiowe, bardzo łatwo zmienić też wygląd poszczególnych modułów. Wystarczy zakup tkaniny z nową grafiką.
Przy wyborze akcesoriów istotna będzie nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność. Szczególną uwagę warto zwrócić na strefę ekspozycyjną. Odpowiednio dobrane standy, regały czy półki pozwolą na atrakcyjne przedstawienie produktów, a to zachęci do zakupów.
Nie zapomnij o materiałach dla klientów i obsłudze stoiska!
Odpowiednio przygotowana przestrzeń wystawiennicza to nie tylko zabudowa czy wyposażenie. Ważnymi elementami stoisk targowych są też materiały dla klientów i przygotowanie obsługi.
Zadbać trzeba więc o materiały promocyjne — wizytówki, katalogi, ulotki czy gadżety. Takie elementy trzeba często zamawiać z dużym wyprzedzeniem, warto więc pomyśleć o nich na wczesnym etapie przygotowań do wydarzenia.
Materiały promocyjne powinny być dopasowane do grupy docelowej, do której kierujemy przekaz. Inne kwestie interesują dostawców materiałów i usług dla biznesu, inne dystrybutorów naszych produktów, a jeszcze inne klientów końcowych. Dlatego tak ważne jest ustalenie celów wystawcy i dopasowanie do nich katalogów, ulotek itp.
Równie ważnym elementem stoiska targowego jest jego obsługa. Osoby na stoisku są ambasadorami marki. Ich wygląd i zachowanie świadczą o firmie, muszą więc być nienaganne. Istotne jest także przygotowanie merytoryczne, które też musi być dostosowane do celów wystawcy. Inne kompetencje, wiedza czy możliwości decyzyjne będą potrzebne do sprzedaży produktów a inne do nawiązywania kontaktów biznesowych i zawierania kontraktów.
Najważniejsze elementy stoiska targowego
Dobrze przygotowanie stoiska targowego to problem wieloaspektowy i bardzo złożony. Wymaga to czasu, dużej uwagi i fachowej wiedzy. Dlatego specjaliści zalecają rozpoczęcie przygotowań nawet pół roku przed wydarzeniem.
Najważniejsze elementy stoiska targowego związane są z jego funkcjonalnością i wyglądem. Obejmują one:
- Zindywidualizowany projekt funkcjonalny i wizualny dopasowany do zastanej przestrzeni, potrzeb wystawcy i zasad identyfikacji wizualnej jego firmy,
- odpowiednie wykonanie poszczególnych elementów zabudowy i wyposażenia,
- przygotowanie materiałów promocyjnych i gadżetów dla gości targowych,
- przygotowanie zespołu obsługującego stoisko.
Ponieważ budowa dobrego stoiska targowego wymaga fachowej wiedzy i dużego doświadczenia, warto zlecić ją profesjonalnej firmie. Dobry wykonawca zadba o odpowiedni, wyróżniający się na tle konkurencji projekt, wysoką jakość wykonania poszczególnych elementów stoiska i sprawny montaż.
[main_pair] => Array ( [pair_id] => 32867 [image_id] => 15494 [detailed_id] => 0 [position] => 0 [icon] => Array ( [image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/15/FORM5511_—_1.jpg [alt] => Najważniejsze elementy stoiska targowego — o co musi zadbać wystawca? [image_x] => 6154 [image_y] => 4102 [http_image_path] => http://kreativia.eu/images/blog/15/FORM5511_—_1.jpg [https_image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/15/FORM5511_—_1.jpg [absolute_path] => /home/kreativia/domains/smartframe_prod/public_html/images/blog/15/FORM5511_—_1.jpg [relative_path] => blog/15/FORM5511_—_1.jpg ) ) [author] => Anna Nawrot ) 1Stoiska targowe są tymczasowymi ambasadami i wizytówkami firm. Dlatego tak ważny jest ich odpowiedni projekt i wykonanie. Liczy się tu zarówno aspekt funkcjonalny, jak i estetyczny czy reprezentacyjny. Stworzenie idealnej zabudowy wystawienniczej to zatem nie lada wyzwanie. Warto więc wiedzieć, jakie są najważniejsze elementy stoiska targowego i o co należy bezwzględnie zadbać.
Przemyślany projekt — kluczowy element stoiska targowego
Tworzenie zabudowy wystawienniczej zaczyna się (a przynajmniej powinno) od indywidualnego projektu. To jeden z podstawowych, najważniejszych elementów stoiska targowego.
Dobry projekt stoiska obejmuje układ wszystkich elementów zabudowy oraz ich estetykę. Kompozycja stoiska targowego musi być dopasowana do miejsca, w którym zabudowa stanie, aktywności, które podejmowane będą na stoisku oraz do konkretnych produktów, które na stoisku mają się pojawić.
Dobre miejsce to podstawa
Miejsce to jeden z kluczowych elementów wpływających na formę stoiska targowego. Określa bowiem wielkość zabudowy i jej układ.
Najbardziej atrakcyjne stoiska targowe typu wyspa mogą być otwarte z wszystkich stron. Goście targowi mają więc do nich dostęp z dowolnego kierunku, co wymusza określone rozwiązania przestrzenne. To najbardziej pożądane (bo najbardziej wyróżniające się i zauważalne) stoiska, ale jednocześnie najbardziej wymagające pod względem projektowym (a przy tym najdroższe).
Zupełnie inny typ zabudowy będzie potrzebny na stoiska targowe umiejscowione między innymi stanowiskami. W takim wypadku otwarta jest przeważnie tylko jedna strona. To stoiska najmniej atrakcyjne ze względu na to, że łatwo je przeoczyć i trudniej się do nich dostać, szczególnie w dużym tłumie czy przy większym zainteresowaniu, kiedy tworzą się kolejki. W przypadku takich miejsc bardzo ważny jest dobry projekt graficzny i niebanalny układ, który pomoże się wyróżnić. Dużą rolę będą tu odgrywały te elementy stoiska targowego, które automatycznie przykuwają uwagę — ekspozycje multimedialne czy atrakcyjne oświetlenie.
Projekt dostosowany do potrzeb wystawcy
Projekt stoiska targowego musi być dopasowany nie tylko do miejsca i warunków wystawy, ale również do potrzeb samego wystawcy. Układ zabudowy i wyposażenie zależy w dużej mierze od tego, co firma chce na targach robić.
Inne elementy stoiska targowego będą ważne w zabudowie sprzedażowej, degustacyjnej, przeznaczonej do prezentacji produktu czy do nawiązywania kontaktów i prowadzenia rozmów. Dobry projekt zabudowy targowej uwzględnia więc cele wystawcy i związane z nimi aktywności.
W przypadku stoisk, na których promuje się produkty, ważne będzie również uwzględnienie ich specyfiki. Zupełnie inne będą przecież elementy stoiska targowego dealera samochodów, który chce zaprezentować nowy model, a inne regionalnego producenta wędlin oferującego produkty do degustacji i na sprzedaż.
Wizualne elementy stoiska targowego
Projekt stoiska to nie tylko rozplanowanie układu zabudowy czy rozmieszczenia wyposażenia. To również projekt wizualnej strony stoiska. Obejmuje on wybór materiałów konstrukcyjnych czy elementów dekoracyjnych, jak i dopasowanie kolorów, faktur, wzorów, grafik czy oświetlenia.
Wizualny projekt, tak samo jak aspekty funkcjonalne, dostosowuje się do zastanej przestrzeni — np. oświetlenia na hali targowej oraz wielkości i układu miejsca na stoisko. Jednym z najważniejszych elementów stoiska targowego jest dopasowanie wyglądu do zasad identyfikacji wizualnej marki. Nieco więcej na ten temat powiemy w dalszej części artykułu.
Estetyczna i funkcjonalna zabudowa — konstrukcyjne i wizualne elementy stoiska targowego
Wszystko zaczyna się więc od projektu, ale nawet najlepsze rozplanowanie przestrzeni i grafik nie pomoże, jeśli nie pójdzie za nim dobre wykonanie.
Budowa konkretnych elementów stoiska targowego to zatem kolejny kluczowy aspekt. Zabudowy wystawiennicze tworzy się z bardzo różnych materiałów o odmiennych właściwościach. Cechują się one inną wytrzymałością na uszkodzenia, odmiennym wyglądem i funkcjonalnością. Znów istotne jest zatem dopasowanie do konkretnych, indywidualnych warunków i potrzeb.
Konstrukcyjne elementy stoiska targowego muszą być przede wszystkim bezpieczne. Ścianki czy sufity powinny być pewnie zamontowane, stabilne i odporne na uszkodzenia wynikające z dużego natężenia ruchu. Materiały należy więc dobrać z uwzględnieniem gabarytów poszczególnych elementów, ciężaru, sposobu zamontowania, a nawet ich umiejscowienia.
Indywidualnie trzeba też dobierać materiały na wyposażenie stoiska. Lady, ekspozytory czy meble muszą przecież wytrzymać konkretne obciążenia zależne m.in. od eksponowanych produktów. Samym wystawcom często trudno dopasować rodzaj materiału do odpowiednich elementów stoiska targowego, dlatego dobrze zdać się tutaj na specjalistów. Szczególnie że poszczególne surowce to nie tylko kwestie praktyczne, ale również odmienna estetyka.
Wygląd stoiska targowego
Bezpieczeństwo i funkcjonalność to ważne elementy stoiska targowego, ale dla klientów najważniejszy jest sam wygląd zabudowy targowej. To aspekt wizualny jest najbardziej odpowiedzialny za ocenę atrakcyjności stoiska.
Na wygląd stoiska wpływa oczywiście jego układ i wykorzystane materiały, ale niezwykle istotnym elementem będzie sam projekt graficzny poszczególnych elementów.
Kluczowa jest tu ekspozycja logo, nazwy firmy i innych elementów identyfikacji wizualnej marki. Stoisko od pierwszego spojrzenia ma się kojarzyć z konkretną firmą. Wpływa to zarówno na rozpoznawalność (łatwość znalezienia stosika konkretnej firmy na targach), jak i na budowanie świadomości marki (czyli na jej zapamiętywalność).
Logo i nazwę firmy eksponuje się zatem na konstrukcyjnych elementach stoiska targowego, na wyposażeniu, specjalnych elementach reklamowych (banerach, szyldach, kasetonach, roll-up’ach) i na materiałach dla klientów. Słowem, na wszystkim, co może zobaczyć odbiorca — potencjalny klient lub partner biznesowy.
Oczywiście same logo to nie wszystko. Całe stoisko powinno być zaprojektowane zgodnie z zasadami identyfikacji wizualnej marki (a więc marka musi te zasady mieć ustalone, co nie jest wcale oczywiste). Stosuje się zatem określone, kojarzące się z firmą kolory, wzory, a nawet fonty liter.
Bardzo ważne jest wierne oddanie wszystkich elementów identyfikacji wizualnej. Kolory muszą być trafione w punkt, grafiki wysokiej jakości, a napisy wyraziste. Z uwagą należy więc wybierać materiału i technologie druku, w czym pomogą nasi doradcy.
Ruch i światło — elementy stoiska targowego, które skutecznie zwracają uwagę
Stoisko targowe musi się wyróżniać. Ma przykuwać wzrok targowych gości i zachęcać ich do podejścia. W przyciąganiu uwagi pomaga wykorzystanie ruchu i światła.
Podświetlane elementy stoiska targowego to nie tylko klasyczne lampy i lampki podwieszane pod sufitem, mocowane na ściankach czy stojące w różnych miejscach. To również kasetony, trójwymiarowe litery, a nawet całe ścianki z zamontowanymi modułami LED. Odpowiednie wykorzystanie światła może naprawdę uatrakcyjnić stoisko.
Szczególnie dobrze sprawdzają się konstrukcyjne elementy stoiska targowego z podświetleniem. Modułowa technologia tkanin napinanych na ramy, którą stosujemy w systemie Modularico, pozwala na podświetlanie całych ścian od wewnątrz. Daje to niesamowity, unikatowy efekt gwarantujący zwrócenie uwagi klientów. Podświetlić w ten sposób można zresztą nie tylko ścianki, ale wszystkie elementy stoiska targowego wykonane w tej technologii — lady, ekspozytory, standy, kasetony itp.
Poza światłem warto wykorzystać także ruch, który automatycznie przyciąga wzrok. W tym celu stosuje się przede wszystkim multimedialne elementy stoisk targowych — głównie ekrany, na których projektowane są filmy reklamowe. Wrażenie ruchu wywołać można jednak także dynamicznym oświetleniem. Trzeba jedynie pamiętać, by nie przesadzić. Nadmiar ruchu w polu widzenia może bowiem rozpraszać osoby odwiedzające stoisko, co utrudni skupienie się na produkcie czy rozmowie.
Akcesoria — dodatkowe elementy stoiska targowego
Ważne elementy stoiska targowego to także jego wyposażenie, a więc rozmaite akcesoria i dekoracje. Zaliczają się tu m.in. ekspozytory wolnostojące i naladowe, meble oraz różne produkty displayowe — plakaty, roll-upy, banery, tablice, kasetony itp.
Ich projekt i wykonanie powinny być dopasowane do aranżacji stoiska od strony funkcjonalnej i wizualnej. Całość musi być spójna. Istotny będzie więc wybór odpowiednich form, kolorów i wzorów zgodnych z zasadami identyfikacji wizualnej marki.
Wykonanie tych elementów stoiska targowego warto zlecić tej samej firmie, która tworzy dla nas elementy konstrukcyjne. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wykorzystane zostaną te same materiały i technologie, co zapewni spójny wygląd całej zabudowy.
Doskonale sprawdzają się tu systemy modułowe — takie jak Modularico. Są to zestawy pasujących do siebie, konfigurowalnych elementów, z których tworzy się nie tylko ścianki, ale też lady, ekspozytory, a nawet meble.
Zaletą Modularico jest możliwość zmiany układu stoiska, co pozwala na wykorzystanie zestawu na różnych wydarzeniach. Ponieważ technologia ta opiera się na tkaninach napinanych na ramy aluminiowe, bardzo łatwo zmienić też wygląd poszczególnych modułów. Wystarczy zakup tkaniny z nową grafiką.
Przy wyborze akcesoriów istotna będzie nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność. Szczególną uwagę warto zwrócić na strefę ekspozycyjną. Odpowiednio dobrane standy, regały czy półki pozwolą na atrakcyjne przedstawienie produktów, a to zachęci do zakupów.
Nie zapomnij o materiałach dla klientów i obsłudze stoiska!
Odpowiednio przygotowana przestrzeń wystawiennicza to nie tylko zabudowa czy wyposażenie. Ważnymi elementami stoisk targowych są też materiały dla klientów i przygotowanie obsługi.
Zadbać trzeba więc o materiały promocyjne — wizytówki, katalogi, ulotki czy gadżety. Takie elementy trzeba często zamawiać z dużym wyprzedzeniem, warto więc pomyśleć o nich na wczesnym etapie przygotowań do wydarzenia.
Materiały promocyjne powinny być dopasowane do grupy docelowej, do której kierujemy przekaz. Inne kwestie interesują dostawców materiałów i usług dla biznesu, inne dystrybutorów naszych produktów, a jeszcze inne klientów końcowych. Dlatego tak ważne jest ustalenie celów wystawcy i dopasowanie do nich katalogów, ulotek itp.
Równie ważnym elementem stoiska targowego jest jego obsługa. Osoby na stoisku są ambasadorami marki. Ich wygląd i zachowanie świadczą o firmie, muszą więc być nienaganne. Istotne jest także przygotowanie merytoryczne, które też musi być dostosowane do celów wystawcy. Inne kompetencje, wiedza czy możliwości decyzyjne będą potrzebne do sprzedaży produktów a inne do nawiązywania kontaktów biznesowych i zawierania kontraktów.
Najważniejsze elementy stoiska targowego
Dobrze przygotowanie stoiska targowego to problem wieloaspektowy i bardzo złożony. Wymaga to czasu, dużej uwagi i fachowej wiedzy. Dlatego specjaliści zalecają rozpoczęcie przygotowań nawet pół roku przed wydarzeniem.
Najważniejsze elementy stoiska targowego związane są z jego funkcjonalnością i wyglądem. Obejmują one:
- Zindywidualizowany projekt funkcjonalny i wizualny dopasowany do zastanej przestrzeni, potrzeb wystawcy i zasad identyfikacji wizualnej jego firmy,
- odpowiednie wykonanie poszczególnych elementów zabudowy i wyposażenia,
- przygotowanie materiałów promocyjnych i gadżetów dla gości targowych,
- przygotowanie zespołu obsługującego stoisko.
Ponieważ budowa dobrego stoiska targowego wymaga fachowej wiedzy i dużego doświadczenia, warto zlecić ją profesjonalnej firmie. Dobry wykonawca zadba o odpowiedni, wyróżniający się na tle konkurencji projekt, wysoką jakość wykonania poszczególnych elementów stoiska i sprawny montaż.
Array ( [page_id] => 334 [company_id] => 1 [parent_id] => 170 [id_path] => 170/334 [status] => A [page_type] => B [position] => 0 [timestamp] => 1637103600 [usergroup_ids] => 0 [localization] => [new_window] => 0 [use_avail_period] => N [avail_from_timestamp] => 0 [avail_till_timestamp] => 0 [facebook_obj_type] => [blog_id] => 26 [gr_campaigns] => [gr_landing_page] => 0 [lang_code] => de [page] => Akcesoria na stoiska targowe — jakie elementy warto zastosować? [description] =>[meta_keywords] => [meta_description] => [page_title] => [link] => [seo_name] => akcesoria-na-stoiska-targowe-jakie-elementy-warto-zastosowac-de [seo_path] => 170 [level] => 1 [spoiler] =>Akcesoria na stoiska targowe to rozmaite elementy dodatkowe, które mają wartość funkcjonalną lub czysto dekoracyjną. Są to zatem m.in. półki, standy, regały i ekspozytory, lady czy meble, a także elementy multimedialne (i systemy ich mocowań), oświetlenie czy po prostu dekoracje. Asortyment jest naprawdę spory, dlatego warto się dobrze zastanowić, jakie akcesoria na stoiska targowe wybrać.
Rola stoiska targowego w promocji firmy
Odpowiednio zaprojektowane i wykonane stoisko targowe ma spełniać dwa podstawowe zadania. Po pierwsze musi być funkcjonalnym miejscem działania zespołu targowego. Przestrzeń powinna więc być dostosowana do zadań i aktywności podejmowanych na targach. Zależnie od tego, czy sprzedajemy, eksponujemy nowy produkt, czy zapraszamy do rozmów, potrzebne będą inne elementy i akcesoria na stoiska targowe.
Po drugie jednak stoisko jest też reprezentacyjną przestrzenią. To tymczasowa ambasada firmy i jej wizytówka. Projekt i wykonanie muszą być zatem nieskazitelne. Stoisko ma zwracać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji, i zachęcać gości do podejścia. Akcesoria na stoiska targowe to więc nie tylko kwestia praktyczna. Powinny być również bardzo estetyczne, dostosowane do wystroju stoiska oraz zasad identyfikacji wizualnej firmy.
Funkcjonalne akcesoria na stoiska targowe
Zacznijmy od aspektów funkcjonalnych. Akcesoria na stoiska targowe to przede wszystkim wszystkie te elementy, które mają praktyczną funkcję. Służą m.in. do prezentacji oferty, zapewniają miejsce sprzedaży czy rozmów z potencjalnymi klientami i partnerami biznesowymi. Zaliczymy tu więc wszelkiego rodzaju ekspozytory, standy, regały, półki, meble, uchwyty, wieszaki czy lady.
To elementy, których główną cechą jest funkcjonalność, ale nie można zapominać o ich estetyce. Wykonane powinny być w zgodzie z zasadami identyfikacji wizualnej marki — w odpowiednich kolorach, z estetycznymi, nawiązującymi do firmy nadrukami itp. Takie akcesoria na stoiska targowe zajmują bowiem sporo miejsca i to one w dużej mierze tworzą klimat i estetykę przestrzeni wystawienniczej.
Ekspozytory
Ekspozytory to wszelkiego rodzaju akcesoria na stoiska wystawiennicze, których celem jest prezentacja produktów. Mamy tu zatem podesty, regały, półki czy standy, na których układane są towary.
Ekspozytory powinny być dopasowane m.in. do gabarytów i ciężaru eksponowanych elementów, ale także do estetyki całego projektu. Te akcesoria na stoiska targowe mogą mieć różne wymiary i formy. Są to zarówno elementy naladowe, jak i wolnostojące, zawieszane na ścianach, a nawet podwieszane pod sufitem.
Wykonuje się je więc z różnych materiałów, zależnie od pożądanej wytrzymałości i funkcjonalności. Wybór materiału ma także wpływ na wygląd akcesoriów na stoiska targowe. Warto więc poświęcić temu uwagę, a najlepiej poradzić się specjalistów, co będzie najlepsze do konkretnego celu i aranżacji.
Ekspozytory ze względu na swoją funkcjonalność znajdują zastosowanie w zasadzie na każdym stoisku targowym. Szczególną uwagę powinni na nie zwrócić wystawcy prowadzący na targach sprzedaż, bo odpowiednie pokazanie produktu to klucz do zachęcenia klientów.
Jednak estetyczne półki, regały czy standy przydadzą się nawet tam, gdzie nie prowadzimy bezpośredniej sprzedaży. Jeśli nie do pokazania produktów, to do ekspozycji ulotek, katalogów i innych materiałów dla klientów.
Meble
Meble to również bardzo ważne akcesoria na stoiska targowe. Są to np. lady, ale również siedziska czy stoliki. Potrzebne będą one zarówno obsłudze, jak i gościom. Oczywiście meblami są też regały czy półki, jednak w ich przypadku dominuje funkcja ekspozycyjna, dlatego omówiliśmy je wyżej.
Meble na stoiska targowe — te dla gości, jak i dla obsługi — powinny być wygodne, estetyczne i praktyczne. Obsługa spędza na stoisku dużo czasu, komfortowe siedziska czy blaty robocze na odpowiedniej wysokości to zatem podstawa dla zachowania dobrej kondycji i zdrowia obsługi.
Odwiedzający stoisko goście również powinni czuć się komfortowo. Jeśli prowadzimy z nimi dłuższe rozmowy, warto zaproponować im miejsce do siedzenia. Podpisywanie umów, omawianie dokumentów czy prezentację katalogów ułatwią natomiast stoły, stoliki czy konsole.
Ważne jest, by te akcesoria na stoiska targowe dobrać z troską i uwagą. Istotne będą nie tylko ich aspekty funkcjonalne, ale również estetyka. Najlepiej, jeśli wykonane będą razem z resztą stoiska, a nie kupione osobno. To zagwarantuje spójność całej kompozycji i dopasowanie (do siebie i do ogólnego projektu) wszystkich elementów i akcesoriów na stoisku.
Warto też zauważyć, że w systemach takich jak Modularico, również meble mogą być składane, wielorazowe i modułowe. Zapewnia to większą swobodę w kreowaniu przestrzeni i pozwala dostosować akcesoria do stoiska targowego o konkretnych parametrach.
Wieszaki i uchwyty na sprzęt
Akcesoria na stoiska targowe to także rozmaite systemy mocowań, np. wieszaki i uchwyty na elementy dodatkowe. Pozwalają one m.in. na montaż ekranów, oświetlenia czy dekoracji.
W przypadku stoisk tradycyjnych takie akcesoria często montowane są na stałe. Wkręca się je w materiał konstrukcyjny ścian, co pozostawia trwałe dziury. Jeśli nawet taką sztywną ścianę wykorzystamy ponownie, będziemy zmuszeni do zasłonięcia otworów — np. przez ponowny montaż akcesoriów w tym miejscu.
W systemach modułowych istnieje znacznie większa dowolność. Uchwyty czy wieszaki montowane mogą być w różnych miejscach, a ich położenie można za każdym razem zmienić. Dzięki temu jeden zestaw elementów pozwala tworzyć różne układy i wyposażać stoiska targowe w różne akcesoria.
Dekoracyjne akcesoria na stoiska targowe
Akcesoria na stoiska targowe to nie tylko elementy funkcjonalne. Ponieważ estetyka jest tak istotna, pojawiają się również liczne dekoracje.
Ozdobny charakter mają oczywiście same konstrukcje czy elementy funkcjonalne. Ścianki z nadrukami, ekspozytory i meble tworzone są w zgodzie z zasadami identyfikacji wizualnej firmy. Umieszczane na nich grafiki pozwalają zaprezentować logo, nazwę marki lub same produkty.
Poza tym stosuje się różne dodatkowe elementy dekoracyjne. Mogą to być układane na półkach i ladach bibeloty, ale również displayowe konstrukcje wolnostojące, wiszące na ścianach lub podwieszane. W tworzeniu klimatu i aranżacji stoiska istotną rolę odgrywa też oświetlenie.
Oświetlenie
Oświetleniowe akcesoria na stoiska targowe to m.in. lampy i lampki. Mogą to być elementy stojące na podłodze, stolikach, ladach czy półkach, ale również montowane na ścianach lub podwieszane.
System Modularico pozwala na bardzo łatwe zaczepienie oświetlenia do ram aluminiowych, z których zrobiona jest cała konstrukcja. Specjalny uchwyt montuje się w dowolnym miejscu ramy, co pozwala dostosować oświetlenie do każdych warunków, układu stoiska czy specyfiki przestrzeni targowej. Kompatybilne z mocowaniem lampy to różne modele, bez trudu można je więc dopasować do konkretnej aranżacji.
Jednak oświetleniowe akcesoria targowe to nie tylko osobne lampy i lampki. Modułowy system tkanin napinanych pozwala na podświetlanie całych elementów konstrukcyjnych. Można więc tworzyć podświetlane ścianki, kasetony, panele sufitowe, lady i wszystkie inne elementy zrobione w tej technologii. Dzięki temu stoisko targowe nabiera nowego wymiaru, intryguje i naprawdę zwraca uwagę. Szczególnie że podświetlenie od wewnątrz jest niemożliwe w przypadku tradycyjnych stoisk wykonywanych z nieprzezroczystych materiałów sztywnych.
Ozdoby
Typowo dekoracyjne akcesoria na stoiska targowe to np. obrazy i grafiki oraz ozdobne konstrukcje wolnostojące czy podwieszane. System stoisk modułowych Modularico tu również daje przewagę nad tradycyjnymi technologiami.
Po pierwsze dekoracyjne akcesoria na stoiska targowe można montować w dowolnym miejscu, co już pozwala na dużą swobodę aranżacyjną. Po drugie elementy w ramach — plakaty, obrazy czy różnego rodzaju tablice ekspozycyjne lub informacyjne — mogą być podświetlane od środka. To świetny sposób na przykucie uwagi gości targowych, a taki przecież jest cel dekoracji.
Ciekawie prezentują się także przestrzenne formy. Mogą to być elementy podwieszane, które będą widoczne już z daleka, ale też wolnostojące. Mogą mieć aspekt funkcjonalny — np. informacyjny lub być typowo ozdobnym akcentem. Wszystko zależy od projektu i potrzeb klienta.
Robione na zamówienie dekoracyjne akcesoria na stoiska targowe to świetny wybór dla tych, którzy chcą zadbać o najmniejszy detal wystroju. Kompleksowe przygotowanie wszystkich elementów stoiska przez jedną firmę zapewni spójność i dopasowanie ich do ogólnego projektu. To natomiast jest kluczowe dla wyglądu stoiska i wrażenia, jakie zrobi ono na odwiedzających targi.
[main_pair] => Array ( [pair_id] => 34520 [image_id] => 17129 [detailed_id] => 0 [position] => 0 [icon] => Array ( [image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/17/IMG_5469.jpeg [alt] => Akcesoria na stoiska targowe — jakie elementy warto zastosować? [image_x] => 4032 [image_y] => 3024 [http_image_path] => http://kreativia.eu/images/blog/17/IMG_5469.jpeg [https_image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/17/IMG_5469.jpeg [absolute_path] => /home/kreativia/domains/smartframe_prod/public_html/images/blog/17/IMG_5469.jpeg [relative_path] => blog/17/IMG_5469.jpeg ) ) [author] => Anna Nawrot ) 1Akcesoria na stoiska targowe to rozmaite elementy dodatkowe, które mają wartość funkcjonalną lub czysto dekoracyjną. Są to zatem m.in. półki, standy, regały i ekspozytory, lady czy meble, a także elementy multimedialne (i systemy ich mocowań), oświetlenie czy po prostu dekoracje. Asortyment jest naprawdę spory, dlatego warto się dobrze zastanowić, jakie akcesoria na stoiska targowe wybrać.
Rola stoiska targowego w promocji firmy
Odpowiednio zaprojektowane i wykonane stoisko targowe ma spełniać dwa podstawowe zadania. Po pierwsze musi być funkcjonalnym miejscem działania zespołu targowego. Przestrzeń powinna więc być dostosowana do zadań i aktywności podejmowanych na targach. Zależnie od tego, czy sprzedajemy, eksponujemy nowy produkt, czy zapraszamy do rozmów, potrzebne będą inne elementy i akcesoria na stoiska targowe.
Po drugie jednak stoisko jest też reprezentacyjną przestrzenią. To tymczasowa ambasada firmy i jej wizytówka. Projekt i wykonanie muszą być zatem nieskazitelne. Stoisko ma zwracać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji, i zachęcać gości do podejścia. Akcesoria na stoiska targowe to więc nie tylko kwestia praktyczna. Powinny być również bardzo estetyczne, dostosowane do wystroju stoiska oraz zasad identyfikacji wizualnej firmy.
Funkcjonalne akcesoria na stoiska targowe
Zacznijmy od aspektów funkcjonalnych. Akcesoria na stoiska targowe to przede wszystkim wszystkie te elementy, które mają praktyczną funkcję. Służą m.in. do prezentacji oferty, zapewniają miejsce sprzedaży czy rozmów z potencjalnymi klientami i partnerami biznesowymi. Zaliczymy tu więc wszelkiego rodzaju ekspozytory, standy, regały, półki, meble, uchwyty, wieszaki czy lady.
To elementy, których główną cechą jest funkcjonalność, ale nie można zapominać o ich estetyce. Wykonane powinny być w zgodzie z zasadami identyfikacji wizualnej marki — w odpowiednich kolorach, z estetycznymi, nawiązującymi do firmy nadrukami itp. Takie akcesoria na stoiska targowe zajmują bowiem sporo miejsca i to one w dużej mierze tworzą klimat i estetykę przestrzeni wystawienniczej.
Ekspozytory
Ekspozytory to wszelkiego rodzaju akcesoria na stoiska wystawiennicze, których celem jest prezentacja produktów. Mamy tu zatem podesty, regały, półki czy standy, na których układane są towary.
Ekspozytory powinny być dopasowane m.in. do gabarytów i ciężaru eksponowanych elementów, ale także do estetyki całego projektu. Te akcesoria na stoiska targowe mogą mieć różne wymiary i formy. Są to zarówno elementy naladowe, jak i wolnostojące, zawieszane na ścianach, a nawet podwieszane pod sufitem.
Wykonuje się je więc z różnych materiałów, zależnie od pożądanej wytrzymałości i funkcjonalności. Wybór materiału ma także wpływ na wygląd akcesoriów na stoiska targowe. Warto więc poświęcić temu uwagę, a najlepiej poradzić się specjalistów, co będzie najlepsze do konkretnego celu i aranżacji.
Ekspozytory ze względu na swoją funkcjonalność znajdują zastosowanie w zasadzie na każdym stoisku targowym. Szczególną uwagę powinni na nie zwrócić wystawcy prowadzący na targach sprzedaż, bo odpowiednie pokazanie produktu to klucz do zachęcenia klientów.
Jednak estetyczne półki, regały czy standy przydadzą się nawet tam, gdzie nie prowadzimy bezpośredniej sprzedaży. Jeśli nie do pokazania produktów, to do ekspozycji ulotek, katalogów i innych materiałów dla klientów.
Meble
Meble to również bardzo ważne akcesoria na stoiska targowe. Są to np. lady, ale również siedziska czy stoliki. Potrzebne będą one zarówno obsłudze, jak i gościom. Oczywiście meblami są też regały czy półki, jednak w ich przypadku dominuje funkcja ekspozycyjna, dlatego omówiliśmy je wyżej.
Meble na stoiska targowe — te dla gości, jak i dla obsługi — powinny być wygodne, estetyczne i praktyczne. Obsługa spędza na stoisku dużo czasu, komfortowe siedziska czy blaty robocze na odpowiedniej wysokości to zatem podstawa dla zachowania dobrej kondycji i zdrowia obsługi.
Odwiedzający stoisko goście również powinni czuć się komfortowo. Jeśli prowadzimy z nimi dłuższe rozmowy, warto zaproponować im miejsce do siedzenia. Podpisywanie umów, omawianie dokumentów czy prezentację katalogów ułatwią natomiast stoły, stoliki czy konsole.
Ważne jest, by te akcesoria na stoiska targowe dobrać z troską i uwagą. Istotne będą nie tylko ich aspekty funkcjonalne, ale również estetyka. Najlepiej, jeśli wykonane będą razem z resztą stoiska, a nie kupione osobno. To zagwarantuje spójność całej kompozycji i dopasowanie (do siebie i do ogólnego projektu) wszystkich elementów i akcesoriów na stoisku.
Warto też zauważyć, że w systemach takich jak Modularico, również meble mogą być składane, wielorazowe i modułowe. Zapewnia to większą swobodę w kreowaniu przestrzeni i pozwala dostosować akcesoria do stoiska targowego o konkretnych parametrach.
Wieszaki i uchwyty na sprzęt
Akcesoria na stoiska targowe to także rozmaite systemy mocowań, np. wieszaki i uchwyty na elementy dodatkowe. Pozwalają one m.in. na montaż ekranów, oświetlenia czy dekoracji.
W przypadku stoisk tradycyjnych takie akcesoria często montowane są na stałe. Wkręca się je w materiał konstrukcyjny ścian, co pozostawia trwałe dziury. Jeśli nawet taką sztywną ścianę wykorzystamy ponownie, będziemy zmuszeni do zasłonięcia otworów — np. przez ponowny montaż akcesoriów w tym miejscu.
W systemach modułowych istnieje znacznie większa dowolność. Uchwyty czy wieszaki montowane mogą być w różnych miejscach, a ich położenie można za każdym razem zmienić. Dzięki temu jeden zestaw elementów pozwala tworzyć różne układy i wyposażać stoiska targowe w różne akcesoria.
Dekoracyjne akcesoria na stoiska targowe
Akcesoria na stoiska targowe to nie tylko elementy funkcjonalne. Ponieważ estetyka jest tak istotna, pojawiają się również liczne dekoracje.
Ozdobny charakter mają oczywiście same konstrukcje czy elementy funkcjonalne. Ścianki z nadrukami, ekspozytory i meble tworzone są w zgodzie z zasadami identyfikacji wizualnej firmy. Umieszczane na nich grafiki pozwalają zaprezentować logo, nazwę marki lub same produkty.
Poza tym stosuje się różne dodatkowe elementy dekoracyjne. Mogą to być układane na półkach i ladach bibeloty, ale również displayowe konstrukcje wolnostojące, wiszące na ścianach lub podwieszane. W tworzeniu klimatu i aranżacji stoiska istotną rolę odgrywa też oświetlenie.
Oświetlenie
Oświetleniowe akcesoria na stoiska targowe to m.in. lampy i lampki. Mogą to być elementy stojące na podłodze, stolikach, ladach czy półkach, ale również montowane na ścianach lub podwieszane.
System Modularico pozwala na bardzo łatwe zaczepienie oświetlenia do ram aluminiowych, z których zrobiona jest cała konstrukcja. Specjalny uchwyt montuje się w dowolnym miejscu ramy, co pozwala dostosować oświetlenie do każdych warunków, układu stoiska czy specyfiki przestrzeni targowej. Kompatybilne z mocowaniem lampy to różne modele, bez trudu można je więc dopasować do konkretnej aranżacji.
Jednak oświetleniowe akcesoria targowe to nie tylko osobne lampy i lampki. Modułowy system tkanin napinanych pozwala na podświetlanie całych elementów konstrukcyjnych. Można więc tworzyć podświetlane ścianki, kasetony, panele sufitowe, lady i wszystkie inne elementy zrobione w tej technologii. Dzięki temu stoisko targowe nabiera nowego wymiaru, intryguje i naprawdę zwraca uwagę. Szczególnie że podświetlenie od wewnątrz jest niemożliwe w przypadku tradycyjnych stoisk wykonywanych z nieprzezroczystych materiałów sztywnych.
Ozdoby
Typowo dekoracyjne akcesoria na stoiska targowe to np. obrazy i grafiki oraz ozdobne konstrukcje wolnostojące czy podwieszane. System stoisk modułowych Modularico tu również daje przewagę nad tradycyjnymi technologiami.
Po pierwsze dekoracyjne akcesoria na stoiska targowe można montować w dowolnym miejscu, co już pozwala na dużą swobodę aranżacyjną. Po drugie elementy w ramach — plakaty, obrazy czy różnego rodzaju tablice ekspozycyjne lub informacyjne — mogą być podświetlane od środka. To świetny sposób na przykucie uwagi gości targowych, a taki przecież jest cel dekoracji.
Ciekawie prezentują się także przestrzenne formy. Mogą to być elementy podwieszane, które będą widoczne już z daleka, ale też wolnostojące. Mogą mieć aspekt funkcjonalny — np. informacyjny lub być typowo ozdobnym akcentem. Wszystko zależy od projektu i potrzeb klienta.
Robione na zamówienie dekoracyjne akcesoria na stoiska targowe to świetny wybór dla tych, którzy chcą zadbać o najmniejszy detal wystroju. Kompleksowe przygotowanie wszystkich elementów stoiska przez jedną firmę zapewni spójność i dopasowanie ich do ogólnego projektu. To natomiast jest kluczowe dla wyglądu stoiska i wrażenia, jakie zrobi ono na odwiedzających targi.
Array ( [page_id] => 315 [company_id] => 1 [parent_id] => 170 [id_path] => 170/315 [status] => A [page_type] => B [position] => 0 [timestamp] => 1632952800 [usergroup_ids] => 0 [localization] => [new_window] => 0 [use_avail_period] => N [avail_from_timestamp] => 0 [avail_till_timestamp] => 0 [facebook_obj_type] => [blog_id] => 26 [gr_campaigns] => [gr_landing_page] => 0 [lang_code] => de [page] => Stoisko targowe na własność czy na wynajem? Którą opcję wybrać? [description] =>Stoisko targowe jest niezbędnym elementem wszystkich działań event marketingowych. Odpowiednia zabudowa wystawiennicza musi być funkcjonalna i estetyczna. Na czas wydarzenia staje się bowiem ambasadą firmy. Rola event marketingu jest coraz wyraźniejsza i coraz więcej firm inwestuje w działania na targach, konferencjach i innych wydarzeniach. Najwyższy czas zastanowić się więc, czy warto mieć stoisko targowe na własność, czy wystarczy takie na wynajem.
Stoisko targowe i jego rola
Rola stoiska targowego jest oczywista — to ambasada firmy na wydarzeniu. Stanowi tymczasową siedzibę i wizytówkę marki.
Ma przykuwać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji i zachęcać do wejścia w interakcję z obsługą.Stoisko targowe pełni więc kilka funkcji. Z jednej strony musi być wygodną i praktyczną przestrzenią dopasowaną do potrzeb wystawcy i jego klientów. Z drugiej powinno też być reprezentacyjne. Ma świadczyć o firmie, jej profesjonalizmie i dobrym przygotowaniu.
Atrakcyjne stoisko budzi dobre skojarzenia z samą marką, produktami i usługami. W psychologii nazywa się to efektem halo. To automatyczne przypisywanie zaobserwowanych cech czy właściwości innym (niewidocznym) aspektom jakiegoś zjawiska. Mówiąc prościej — efekt halo w tym przypadku polega na tym, że jeśli stoisko targowe prezentuje się dobrze, dobrze też będzie kojarzyć się sama firma lub produkt.
Oczywiście efekt ten działa także w oparciu o negatywne skojarzenia. Niechlujne, byle jakie stoisko targowe będzie więc budziło negatywne skojarzenia z wystawcą. Dlatego tak ważny jest odpowiedni projekt i profesjonalne wykonanie zabudowy.
Nie można zapomnieć też o aspektach funkcjonalnych. W zależności od dostępnej przestrzeni, specyfiki targów, potrzeb i celów wystawcy budowa stoiska targowego będzie różna. Czasem potrzebna będzie przestrzeń ekspozycyjna, innym razem sprzedażowa, a jeszcze innym razem przyda się miejsce do rozmów z klientami lub potencjalnymi partnerami biznesowymi.
Mówiąc o stoiskach targowych na wynajem i na własność, rozważa się więc głównie rozwiązania modułowe, bo pozwalają one dopasować zabudowę do konkretnych okoliczności.
Modułowe stoiska targowe i ich największe zalety
Modułowe stoiska targowe to rozwiązania opierające się o konfigurowalne systemy pozwalające tworzyć różne układy funkcjonalne. Poszczególne moduły można dowolnie łączyć, projektując przestrzeń wystawienniczą dostosowaną do okoliczności i indywidualnych potrzeb.
Jeden zestaw pozwala więc tworzyć różne ścianki, lady, sufity czy ekspozytory. Są to elementy wielokrotnego użytku, które można stosować w różnych układach i konfiguracjach.
Zaletą modułowych stoisk targowych jest także lekkość. Nasz system Modularico składa się z aluminiowych ram, na które napinane są tkaniny z nadrukowaną grafiką. Całość jest więc bardzo kompaktowa — po spakowaniu zajmuje niewiele miejsca. Dzięki temu nasze stoiska targowe nie sprawiają problemu w transporcie i magazynowaniu.
Modułowe stoiska targowe to również możliwość samodzielnego montażu. Złożenie stoiska nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani stosowania skomplikowanych narzędzi. Nie trzeba więc zatrudniać ekipy montażowej.
Modułowość stoisk targowych Modularico to nie tylko możliwość dowolnego zestawiania ze sobą elementów czy akcesoriów. Łatwa do wymiany i dopasowania do potrzeb jest też sama ekspozycja. Ponieważ fronty modułów to rozpięte na ramach tkaniny, można je dowolnie zmieniać. Oznacza to, że wymiana grafiki wymaga jedynie nowej tkaniny, a nie produkcji całego nowego elementu, jak ma to miejsce w tradycyjnej zabudowie targowej.
Wygląd modułowych stoisk targowych
W przypadku stoisk targowych ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka. System Modularico nie zawodzi również na tym polu. Wysoka jakość elementów składowych — ram, tkanin i akcesoriów — zapewnia świetny wygląd i długą żywotność stoiska targowego. Szczególnie atrakcyjne są elementy podświetlane, które doskonale zwracają uwagę.
Unikatowe systemy podświetleń dają niepowtarzalny efekt nieosiągalny w tradycyjnej zabudowie wystawienniczej. Tekstylne ścianki (a także sufity, lady, a nawet meble wystawiennicze) można bowiem podświetlać od wewnątrz.
Wydajne, jasne LED-y montuje się wewnątrz ramy, podświetlając całą grafikę od tyłu. Równomierne oświetlenie i brak widocznych źródeł światła daje niesamowity efekt, obok którego nie sposób przejść obojętnie.
Modułowe stoiska targowe to zatem wyjątkowy wygląd i funkcjonalność. Dają swobodę kreowania przestrzeni, pozwalają oszczędzić czas i pieniądze na montażu i transporcie. Można korzystać z nich wielokrotnie, dostosowując do okazji. Ponadto są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie, trwałe i naprawdę wysokiej jakości. Czy warto zatem mieć je na własność, czy wystarczy wynajem?
Kiedy wybrać stoisko targowe na wynajem, a kiedy warto mieć je na własność?
To, czy warto mieć stoisko targowe na własność, czy wystarczy wynajem, zależy przede wszystkim od tego, jak często bierzesz udział w targach i innych wydarzeniach.
Stoisko na własność to doskonała opcja dla tych, którzy biorą udział w wielu eventach i chcą ograniczyć koszty. Oczywiście jedynym rozsądnym rozwiązaniem są tu systemy modułowe, bo tylko one sprawdzą się na dowolnym wydarzeniu i w dowolnej przestrzeni.
Stoisko targowe na własność to przede wszystkim wygoda i redukcja kosztów. Nie trzeba każdorazowo płacić za projekt i wykonanie zabudowy targowej. Nie trzeba też wynajmować ekipy do montażu i demontażu, bo stoisko składa się łatwo, szybko i beznarzędziowo. Problemem (i kosztem) nie jest również transport czy magazynowanie, bo całość jest lekka i kompaktowa — złożone stoisko zajmuje niewiele miejsca.
Te zalety, a także wysoka jakość i doskonała estetyka modułowych systemów sprawiają, że są dla tych, którzy chcą mieć własne stoisko targowe.
Jednak systemy modułowe są też doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających stoiska targowego na wynajem. Na takie rozwiązanie decydują się przede wszystkim ci klienci, którzy biorą udział w wydarzeniach tylko okazjonalnie i nieregularnie. Nie chcą więc ponosić kosztów zakupu stoiska, bo nie korzystają z niego dostatecznie często.
Stoiska targowe na wynajem to różne zestawy, które można dopasować do rozmaitych przestrzeni targowych. W zależności od wydarzenia, dostępnego miejsca pod zabudowę czy indywidualnych potrzeb można więc zdecydować się na wynajem stoiska o różnych gabarytach oraz akcesoriach dodatkowych.
Zarówno stoiska targowe na własność, jak i te na wynajem mają więc swoje zalety. Wybór zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb.
[meta_keywords] => [meta_description] => [page_title] => [link] => [seo_name] => stoisko-targowe-na-wlasnosc-czy-na-wynajem-ktora-opcje-wybrac-de [seo_path] => 170 [level] => 1 [spoiler] =>Stoisko targowe jest niezbędnym elementem wszystkich działań event marketingowych. Odpowiednia zabudowa wystawiennicza musi być funkcjonalna i estetyczna. Na czas wydarzenia staje się bowiem ambasadą firmy. Rola event marketingu jest coraz wyraźniejsza i coraz więcej firm inwestuje w działania na targach, konferencjach i innych wydarzeniach. Najwyższy czas zastanowić się więc, czy warto mieć stoisko targowe na własność, czy wystarczy takie na wynajem.
Stoisko targowe i jego rola
Rola stoiska targowego jest oczywista — to ambasada firmy na wydarzeniu. Stanowi tymczasową siedzibę i wizytówkę marki.
Ma przykuwać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji i zachęcać do wejścia w interakcję z obsługą.Stoisko targowe pełni więc kilka funkcji. Z jednej strony musi być wygodną i praktyczną przestrzenią dopasowaną do potrzeb wystawcy i jego klientów. Z drugiej powinno też być reprezentacyjne. Ma świadczyć o firmie, jej profesjonalizmie i dobrym przygotowaniu.
Atrakcyjne stoisko budzi dobre skojarzenia z samą marką, produktami i usługami. W psychologii nazywa się to efektem halo. To automatyczne przypisywanie zaobserwowanych cech czy właściwości innym (niewidocznym) aspektom jakiegoś zjawiska. Mówiąc prościej — efekt halo w tym przypadku polega na tym, że jeśli stoisko targowe prezentuje się dobrze, dobrze też będzie kojarzyć się sama firma lub produkt.
Oczywiście efekt ten działa także w oparciu o negatywne skojarzenia. Niechlujne, byle jakie stoisko targowe będzie więc budziło negatywne skojarzenia z wystawcą. Dlatego tak ważny jest odpowiedni projekt i profesjonalne wykonanie zabudowy.
Nie można zapomnieć też o aspektach funkcjonalnych. W zależności od dostępnej przestrzeni, specyfiki targów, potrzeb i celów wystawcy budowa stoiska targowego będzie różna. Czasem potrzebna będzie przestrzeń ekspozycyjna, innym razem sprzedażowa, a jeszcze innym razem przyda się miejsce do rozmów z klientami lub potencjalnymi partnerami biznesowymi.
Mówiąc o stoiskach targowych na wynajem i na własność, rozważa się więc głównie rozwiązania modułowe, bo pozwalają one dopasować zabudowę do konkretnych okoliczności.
Modułowe stoiska targowe i ich największe zalety
Modułowe stoiska targowe to rozwiązania opierające się o konfigurowalne systemy pozwalające tworzyć różne układy funkcjonalne. Poszczególne moduły można dowolnie łączyć, projektując przestrzeń wystawienniczą dostosowaną do okoliczności i indywidualnych potrzeb.
Jeden zestaw pozwala więc tworzyć różne ścianki, lady, sufity czy ekspozytory. Są to elementy wielokrotnego użytku, które można stosować w różnych układach i konfiguracjach.
Zaletą modułowych stoisk targowych jest także lekkość. Nasz system Modularico składa się z aluminiowych ram, na które napinane są tkaniny z nadrukowaną grafiką. Całość jest więc bardzo kompaktowa — po spakowaniu zajmuje niewiele miejsca. Dzięki temu nasze stoiska targowe nie sprawiają problemu w transporcie i magazynowaniu.
Modułowe stoiska targowe to również możliwość samodzielnego montażu. Złożenie stoiska nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani stosowania skomplikowanych narzędzi. Nie trzeba więc zatrudniać ekipy montażowej.
Modułowość stoisk targowych Modularico to nie tylko możliwość dowolnego zestawiania ze sobą elementów czy akcesoriów. Łatwa do wymiany i dopasowania do potrzeb jest też sama ekspozycja. Ponieważ fronty modułów to rozpięte na ramach tkaniny, można je dowolnie zmieniać. Oznacza to, że wymiana grafiki wymaga jedynie nowej tkaniny, a nie produkcji całego nowego elementu, jak ma to miejsce w tradycyjnej zabudowie targowej.
Wygląd modułowych stoisk targowych
W przypadku stoisk targowych ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka. System Modularico nie zawodzi również na tym polu. Wysoka jakość elementów składowych — ram, tkanin i akcesoriów — zapewnia świetny wygląd i długą żywotność stoiska targowego. Szczególnie atrakcyjne są elementy podświetlane, które doskonale zwracają uwagę.
Unikatowe systemy podświetleń dają niepowtarzalny efekt nieosiągalny w tradycyjnej zabudowie wystawienniczej. Tekstylne ścianki (a także sufity, lady, a nawet meble wystawiennicze) można bowiem podświetlać od wewnątrz.
Wydajne, jasne LED-y montuje się wewnątrz ramy, podświetlając całą grafikę od tyłu. Równomierne oświetlenie i brak widocznych źródeł światła daje niesamowity efekt, obok którego nie sposób przejść obojętnie.
Modułowe stoiska targowe to zatem wyjątkowy wygląd i funkcjonalność. Dają swobodę kreowania przestrzeni, pozwalają oszczędzić czas i pieniądze na montażu i transporcie. Można korzystać z nich wielokrotnie, dostosowując do okazji. Ponadto są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie, trwałe i naprawdę wysokiej jakości. Czy warto zatem mieć je na własność, czy wystarczy wynajem?
Kiedy wybrać stoisko targowe na wynajem, a kiedy warto mieć je na własność?
To, czy warto mieć stoisko targowe na własność, czy wystarczy wynajem, zależy przede wszystkim od tego, jak często bierzesz udział w targach i innych wydarzeniach.
Stoisko na własność to doskonała opcja dla tych, którzy biorą udział w wielu eventach i chcą ograniczyć koszty. Oczywiście jedynym rozsądnym rozwiązaniem są tu systemy modułowe, bo tylko one sprawdzą się na dowolnym wydarzeniu i w dowolnej przestrzeni.
Stoisko targowe na własność to przede wszystkim wygoda i redukcja kosztów. Nie trzeba każdorazowo płacić za projekt i wykonanie zabudowy targowej. Nie trzeba też wynajmować ekipy do montażu i demontażu, bo stoisko składa się łatwo, szybko i beznarzędziowo. Problemem (i kosztem) nie jest również transport czy magazynowanie, bo całość jest lekka i kompaktowa — złożone stoisko zajmuje niewiele miejsca.
Te zalety, a także wysoka jakość i doskonała estetyka modułowych systemów sprawiają, że są dla tych, którzy chcą mieć własne stoisko targowe.
Jednak systemy modułowe są też doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających stoiska targowego na wynajem. Na takie rozwiązanie decydują się przede wszystkim ci klienci, którzy biorą udział w wydarzeniach tylko okazjonalnie i nieregularnie. Nie chcą więc ponosić kosztów zakupu stoiska, bo nie korzystają z niego dostatecznie często.
Stoiska targowe na wynajem to różne zestawy, które można dopasować do rozmaitych przestrzeni targowych. W zależności od wydarzenia, dostępnego miejsca pod zabudowę czy indywidualnych potrzeb można więc zdecydować się na wynajem stoiska o różnych gabarytach oraz akcesoriach dodatkowych.
Zarówno stoiska targowe na własność, jak i te na wynajem mają więc swoje zalety. Wybór zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb.
[main_pair] => Array ( [pair_id] => 34522 [image_id] => 17131 [detailed_id] => 0 [position] => 0 [icon] => Array ( [image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/17/IMG_5521.jpeg [alt] => Stoisko targowe na własność czy na wynajem? Którą opcję wybrać? [image_x] => 4032 [image_y] => 3024 [http_image_path] => http://kreativia.eu/images/blog/17/IMG_5521.jpeg [https_image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/17/IMG_5521.jpeg [absolute_path] => /home/kreativia/domains/smartframe_prod/public_html/images/blog/17/IMG_5521.jpeg [relative_path] => blog/17/IMG_5521.jpeg ) ) [author] => Anna Nawrot ) 1
Array ( [page_id] => 314 [company_id] => 1 [parent_id] => 170 [id_path] => 170/314 [status] => A [page_type] => B [position] => 0 [timestamp] => 1632261600 [usergroup_ids] => 0 [localization] => [new_window] => 0 [use_avail_period] => N [avail_from_timestamp] => 0 [avail_till_timestamp] => 0 [facebook_obj_type] => [blog_id] => 26 [gr_campaigns] => [gr_landing_page] => 0 [lang_code] => de [page] => Budowa stoiska targowego — komu ją zlecić i dlaczego? [description] =>Budowa stoiska targowego to niełatwe zadanie, które staje przed każdym udającym się na targi wystawcą. Ważny jest tu dobry projekt, zastosowanie odpowiednich materiałów i dbałość o szczegóły — wszystko to przekłada się na funkcjonalność i estetykę. Ponieważ dobrze zorganizowana przestrzeń wystawiennicza jest tak istotna, warto rozważyć zlecenie budowy stoiska targowego profesjonalistom.
Budowa stoiska targowego — efektowność i efektywność
Dobre stoisko targowe musi być efektywne i efektowne. Efektywność oznacza wysoką funkcjonalność dostosowaną do ustalonych celów i aktywności podejmowanych na targach. Efektowność to skuteczne zwrócenie uwagi i przyciągnięcie targowych gości.Zależnie od tego, co chcemy na targach robić — prezentować produkty, sprzedawać, nawiązywać kontakty itd. — budowa stoiska targowego będzie inna. Raz będziemy potrzebowali eleganckich ekspozytorów, innym razem lady sprzedażowej, a jeszcze innym razem wygodnej i reprezentatywnej przestrzeni do rozmów z potencjalnymi partnerami lub klientami.Budowa stoiska targowego musi jednak być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Na czas targów jest to ambasada firmy i jej wizytówka. Wygląd stoiska ma robić na klientach wrażenie i świadczyć o profesjonalizmie firmy. Ma również zwracać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji, przyciągać wzrok i zachęcać uczestników targów do wejścia w interakcję — rozmowy z obsługą czy skorzystania z oferty.Właśnie dlatego dobry projekt i profesjonalna budowa stoiska targowego to takie istotne kwestie. Projektowanie przestrzeni wystawienniczej nie jest jednak łatwe. Pod uwagę należy brać wiele czynników. Ważne będą cele wystawcy, specyfika samych targów oraz zasady identyfikacji wizualnej firmy. Dobrać trzeba odpowiednie materiały i technologie do budowy stoiska targowego, zaprojektować estetyczne grafiki i materiały, a w końcu złożyć to wszystko w spójną i estetyczną całość.Zadanie nie jest proste, dlatego zlecenie budowy stoiska targowego zewnętrznej firmie może być dobrym pomysłem. I to nie tylko dla niedoświadczonych wystawców, ale również dla firm, które biorą regularny udział w wydarzeniach branżowych.Profesjonalna budowa stoiska targowego — zalety zatrudnienia zewnętrznego wykonawcy
Budowa stoiska targowego przez profesjonalistów to kompleksowa usługa, która obejmuje projekt, wykonanie elementów zabudowy, ich montaż i demontaż, a często też nadzór i serwisowanie w czasie trwania wydarzenia. Można więc skorzystać z pełnego pakietu usług, a firma zadba o stoisko od A do Z.Profesjonalne firmy to przede wszystkim duże doświadczenie pozwalające uniknąć wielu błędów na różnych etapach budowy stoiska targowego. Zewnętrzna firma zadba o odpowiedni, funkcjonalny projekt z dostosowanym do potrzeb klienta wyposażeniem. Zabudowa będzie dopasowana do przestrzeni targowej oraz celów i aktywności wystawcy.Wykonane na zamówienie elementy zabudowy — ścianki, lady, ekspozytory, a nawet meble będą zgodne z wytycznymi klienta, zasadami identyfikacji wizualnej marki, a przede wszystkim ze sztuką projektowania i budowy stoisk targowych. Pamiętajmy bowiem, że w grę wchodzi nie tylko estetyka czy kwestie praktyczne, ale też bezpieczeństwo ludzi. Konstrukcje muszą być przecież odpowiednio zmontowane, stabilne i trwałe.Efekt halo — jak budowa stoiska wpływa na opinię o samej firmie
Zlecenie budowy stoiska targowego to również perfekcyjne wykonanie. Profesjonalizm i doświadczenie ekipy montażowej ma tu duże znaczenie, ponieważ nawet najdrobniejsze niedociągnięcia mogą popsuć efekt końcowy. Trzeba przecież pamiętać, że na targach mamy budować pozytywny wizerunek, ale możemy go też łatwo popsuć. Byle jakie, źle zaprojektowane i nieestetyczne stoisko targowe może trwale nadszarpnąć opinię o firmie.
Związane jest to z tzw. efektem halo. W psychologii tak nazywa się naturalną tendencję do przenoszenia wrażenia wyrobionego na podstawie jednej cechy na cały obiekt. W tym konkretnym przypadku opinia o stoisku przekłada się na opinię o samej firmie. To automatyzm, któremu podlegają wszyscy ludzie i nie ma od niego ucieczki.
Profesjonalna firma to nie tylko projekt i wykonanie
Zlecenie budowy stoiska to nie tylko etap projektowania, tworzenie elementów zabudowy i jej montaż. W zakres takich usług wchodzić może również pomóc w obsłudze i serwisowanie.
Na targach dużo się przecież dzieje, przez przestrzeń wystawienniczą przewijają się tłumy i czasem dochodzi do uszkodzeń elementów zabudowy. Profesjonalna firma zajmuje się więc nie tylko budową stoisk targowych, ale również nadzorem, naprawą lub wymianą uszkodzonych elementów.
Ważny będzie także demontaż po zakończeniu wydarzenia. Taką operację często trzeba przeprowadzić szybko i sprawnie, bo wystawcy z kolejnego wydarzenia już czekają na miejsce. Profesjonalny demontaż może być też istotny w przypadku stoisk wielorazowych, które trzeba rozebrać ostrożnie, aby nie uszkodzić elementów.Firmy budujące stoiska targowe przeważnie zajmują się też transportem, a czasem także magazynowaniem zabudowy, co zwalnia wystawcę z kolejnych obowiązków i problemów.Zlecenie budowy stoiska targowego to zatem gwarancja profesjonalnego projektu i wykonania, bezproblemowego montażu, demontażu oraz szybkiej reakcji na pojawiające się problemy. Wszystko to pozwala przede wszystkim oszczędzić czas wystawcy, który spożytkować można na inne kwestie — przygotowanie zespołu, materiałów dla klientów itp.Samodzielna budowa stoiska — systemy modułowe
Budowa stoiska targowego przez profesjonalną firmę to świetny pomysł przede wszystkim dla tych, którzy wybierają tradycyjną zabudowę z materiałów sztywnych. Takie stoiska wymagają bardzo dokładnego docięcia elementów, precyzyjnego ich połączenia i odpowiedniego wykończenia. To również dobra opcja dla osób czujących się niepewnie w projektowaniu i wystroju przestrzeni wystawienniczej. Są jednak stoiska, które doskonale sprawdzają się w montażu samodzielnym.Mowa oczywiście o systemach modułowych, takich jak Modularico. To stoiska targowe tworzone w technologii tkanin napinanych na aluminiowe ramy. Cały system jest bardzo lekki i kompaktowy — łatwy w transporcie, magazynowaniu, a przede wszystkim montażu.Budowa stoiska targowego Modularico polega po prostu na skręceniu ram, założeniu na nie tkanin z grafikami za pomocą specjalnej gumki i montażu modułowych akcesoriów.Całość pomyślana jest tak, by dać użytkownikowi swobodę w kreowaniu przestrzeni. Poszczególne moduły można więc łączyć w dowolne konfiguracje, a akcesoria przyczepić do profili w różnych miejscach.Budowa stoiska targowego w tym systemie zajmuje niewiele czasu, można ją przeprowadzić nawet w 2 osoby i to własnym sumptem. Ponieważ niepotrzebne są specjalistyczne narzędzia czy profesjonalna wiedza, nie ma konieczności zatrudniania zewnętrznych wykonawców.Uspokoić można również osoby obawiające się o estetykę — Modularico prezentuje się doskonale. Elementy systemu można podświetlić od środka, co daje niepowtarzalny i nieosiągalny w innych technologiach efekt. Dzięki temu stoisko wyróżnia się na tle innych i naprawdę zwraca uwagę.Ogromną zaletą zabudowy targowej Modularico jest też jej wielorazowość. Raz kupiony zestaw wykorzystać można zatem na różnych wydarzeniach, tworząc za każdym razem unikatowe konfiguracje i układy. Ponieważ fronty elementów wykonane są z tkanin napinanych, można je też dowolnie zmieniać, dopasowując ekspozycję do potrzeb i specyfiki wydarzenia.Modułowe stoiska targowe Modularico to doskonały wybór dla tych, którzy cenią samodzielność i oszczędność przy zachowaniu najwyższej jakości i estetyki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by budowę stoiska targowego w tym systemie również zlecić profesjonalnej firmie. Nadal oszczędzimy na samej konstrukcji, która jest wielokrotnego użytku, a zyskamy też gwarancję, że układ elementów i ich montaż będzie wykonany perfekcyjnie i bez poświęcania naszego czasu.[meta_keywords] => [meta_description] => [page_title] => [link] => [seo_name] => budowa-stoiska-targowego-komu-ja-zlecic-i-dlaczego-de [seo_path] => 170 [level] => 1 [spoiler] =>Budowa stoiska targowego to niełatwe zadanie, które staje przed każdym udającym się na targi wystawcą. Ważny jest tu dobry projekt, zastosowanie odpowiednich materiałów i dbałość o szczegóły — wszystko to przekłada się na funkcjonalność i estetykę. Ponieważ dobrze zorganizowana przestrzeń wystawiennicza jest tak istotna, warto rozważyć zlecenie budowy stoiska targowego profesjonalistom.
Budowa stoiska targowego — efektowność i efektywność
Dobre stoisko targowe musi być efektywne i efektowne. Efektywność oznacza wysoką funkcjonalność dostosowaną do ustalonych celów i aktywności podejmowanych na targach. Efektowność to skuteczne zwrócenie uwagi i przyciągnięcie targowych gości.Zależnie od tego, co chcemy na targach robić — prezentować produkty, sprzedawać, nawiązywać kontakty itd. — budowa stoiska targowego będzie inna. Raz będziemy potrzebowali eleganckich ekspozytorów, innym razem lady sprzedażowej, a jeszcze innym razem wygodnej i reprezentatywnej przestrzeni do rozmów z potencjalnymi partnerami lub klientami.Budowa stoiska targowego musi jednak być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Na czas targów jest to ambasada firmy i jej wizytówka. Wygląd stoiska ma robić na klientach wrażenie i świadczyć o profesjonalizmie firmy. Ma również zwracać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji, przyciągać wzrok i zachęcać uczestników targów do wejścia w interakcję — rozmowy z obsługą czy skorzystania z oferty.Właśnie dlatego dobry projekt i profesjonalna budowa stoiska targowego to takie istotne kwestie. Projektowanie przestrzeni wystawienniczej nie jest jednak łatwe. Pod uwagę należy brać wiele czynników. Ważne będą cele wystawcy, specyfika samych targów oraz zasady identyfikacji wizualnej firmy. Dobrać trzeba odpowiednie materiały i technologie do budowy stoiska targowego, zaprojektować estetyczne grafiki i materiały, a w końcu złożyć to wszystko w spójną i estetyczną całość.Zadanie nie jest proste, dlatego zlecenie budowy stoiska targowego zewnętrznej firmie może być dobrym pomysłem. I to nie tylko dla niedoświadczonych wystawców, ale również dla firm, które biorą regularny udział w wydarzeniach branżowych.Profesjonalna budowa stoiska targowego — zalety zatrudnienia zewnętrznego wykonawcy
Budowa stoiska targowego przez profesjonalistów to kompleksowa usługa, która obejmuje projekt, wykonanie elementów zabudowy, ich montaż i demontaż, a często też nadzór i serwisowanie w czasie trwania wydarzenia. Można więc skorzystać z pełnego pakietu usług, a firma zadba o stoisko od A do Z.Profesjonalne firmy to przede wszystkim duże doświadczenie pozwalające uniknąć wielu błędów na różnych etapach budowy stoiska targowego. Zewnętrzna firma zadba o odpowiedni, funkcjonalny projekt z dostosowanym do potrzeb klienta wyposażeniem. Zabudowa będzie dopasowana do przestrzeni targowej oraz celów i aktywności wystawcy.Wykonane na zamówienie elementy zabudowy — ścianki, lady, ekspozytory, a nawet meble będą zgodne z wytycznymi klienta, zasadami identyfikacji wizualnej marki, a przede wszystkim ze sztuką projektowania i budowy stoisk targowych. Pamiętajmy bowiem, że w grę wchodzi nie tylko estetyka czy kwestie praktyczne, ale też bezpieczeństwo ludzi. Konstrukcje muszą być przecież odpowiednio zmontowane, stabilne i trwałe.Efekt halo — jak budowa stoiska wpływa na opinię o samej firmie
Zlecenie budowy stoiska targowego to również perfekcyjne wykonanie. Profesjonalizm i doświadczenie ekipy montażowej ma tu duże znaczenie, ponieważ nawet najdrobniejsze niedociągnięcia mogą popsuć efekt końcowy. Trzeba przecież pamiętać, że na targach mamy budować pozytywny wizerunek, ale możemy go też łatwo popsuć. Byle jakie, źle zaprojektowane i nieestetyczne stoisko targowe może trwale nadszarpnąć opinię o firmie.
Związane jest to z tzw. efektem halo. W psychologii tak nazywa się naturalną tendencję do przenoszenia wrażenia wyrobionego na podstawie jednej cechy na cały obiekt. W tym konkretnym przypadku opinia o stoisku przekłada się na opinię o samej firmie. To automatyzm, któremu podlegają wszyscy ludzie i nie ma od niego ucieczki.
Profesjonalna firma to nie tylko projekt i wykonanie
Zlecenie budowy stoiska to nie tylko etap projektowania, tworzenie elementów zabudowy i jej montaż. W zakres takich usług wchodzić może również pomóc w obsłudze i serwisowanie.
Na targach dużo się przecież dzieje, przez przestrzeń wystawienniczą przewijają się tłumy i czasem dochodzi do uszkodzeń elementów zabudowy. Profesjonalna firma zajmuje się więc nie tylko budową stoisk targowych, ale również nadzorem, naprawą lub wymianą uszkodzonych elementów.
Ważny będzie także demontaż po zakończeniu wydarzenia. Taką operację często trzeba przeprowadzić szybko i sprawnie, bo wystawcy z kolejnego wydarzenia już czekają na miejsce. Profesjonalny demontaż może być też istotny w przypadku stoisk wielorazowych, które trzeba rozebrać ostrożnie, aby nie uszkodzić elementów.Firmy budujące stoiska targowe przeważnie zajmują się też transportem, a czasem także magazynowaniem zabudowy, co zwalnia wystawcę z kolejnych obowiązków i problemów.Zlecenie budowy stoiska targowego to zatem gwarancja profesjonalnego projektu i wykonania, bezproblemowego montażu, demontażu oraz szybkiej reakcji na pojawiające się problemy. Wszystko to pozwala przede wszystkim oszczędzić czas wystawcy, który spożytkować można na inne kwestie — przygotowanie zespołu, materiałów dla klientów itp.Samodzielna budowa stoiska — systemy modułowe
Budowa stoiska targowego przez profesjonalną firmę to świetny pomysł przede wszystkim dla tych, którzy wybierają tradycyjną zabudowę z materiałów sztywnych. Takie stoiska wymagają bardzo dokładnego docięcia elementów, precyzyjnego ich połączenia i odpowiedniego wykończenia. To również dobra opcja dla osób czujących się niepewnie w projektowaniu i wystroju przestrzeni wystawienniczej. Są jednak stoiska, które doskonale sprawdzają się w montażu samodzielnym.Mowa oczywiście o systemach modułowych, takich jak Modularico. To stoiska targowe tworzone w technologii tkanin napinanych na aluminiowe ramy. Cały system jest bardzo lekki i kompaktowy — łatwy w transporcie, magazynowaniu, a przede wszystkim montażu.Budowa stoiska targowego Modularico polega po prostu na skręceniu ram, założeniu na nie tkanin z grafikami za pomocą specjalnej gumki i montażu modułowych akcesoriów.Całość pomyślana jest tak, by dać użytkownikowi swobodę w kreowaniu przestrzeni. Poszczególne moduły można więc łączyć w dowolne konfiguracje, a akcesoria przyczepić do profili w różnych miejscach.Budowa stoiska targowego w tym systemie zajmuje niewiele czasu, można ją przeprowadzić nawet w 2 osoby i to własnym sumptem. Ponieważ niepotrzebne są specjalistyczne narzędzia czy profesjonalna wiedza, nie ma konieczności zatrudniania zewnętrznych wykonawców.Uspokoić można również osoby obawiające się o estetykę — Modularico prezentuje się doskonale. Elementy systemu można podświetlić od środka, co daje niepowtarzalny i nieosiągalny w innych technologiach efekt. Dzięki temu stoisko wyróżnia się na tle innych i naprawdę zwraca uwagę.Ogromną zaletą zabudowy targowej Modularico jest też jej wielorazowość. Raz kupiony zestaw wykorzystać można zatem na różnych wydarzeniach, tworząc za każdym razem unikatowe konfiguracje i układy. Ponieważ fronty elementów wykonane są z tkanin napinanych, można je też dowolnie zmieniać, dopasowując ekspozycję do potrzeb i specyfiki wydarzenia.Modułowe stoiska targowe Modularico to doskonały wybór dla tych, którzy cenią samodzielność i oszczędność przy zachowaniu najwyższej jakości i estetyki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by budowę stoiska targowego w tym systemie również zlecić profesjonalnej firmie. Nadal oszczędzimy na samej konstrukcji, która jest wielokrotnego użytku, a zyskamy też gwarancję, że układ elementów i ich montaż będzie wykonany perfekcyjnie i bez poświęcania naszego czasu.[main_pair] => Array ( [pair_id] => 32368 [image_id] => 15005 [detailed_id] => 0 [position] => 0 [icon] => Array ( [image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/15/FORM5620_—_1.jpg [alt] => Budowa stoiska targowego — komu ją zlecić i dlaczego? [image_x] => 6720 [image_y] => 4480 [http_image_path] => http://kreativia.eu/images/blog/15/FORM5620_—_1.jpg [https_image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/15/FORM5620_—_1.jpg [absolute_path] => /home/kreativia/domains/smartframe_prod/public_html/images/blog/15/FORM5620_—_1.jpg [relative_path] => blog/15/FORM5620_—_1.jpg ) ) [author] => Anna Nawrot ) 1
Array ( [page_id] => 312 [company_id] => 1 [parent_id] => 170 [id_path] => 170/312 [status] => A [page_type] => B [position] => 0 [timestamp] => 1631743200 [usergroup_ids] => 0 [localization] => [new_window] => 0 [use_avail_period] => N [avail_from_timestamp] => 0 [avail_till_timestamp] => 0 [facebook_obj_type] => [blog_id] => 26 [gr_campaigns] => [gr_landing_page] => 0 [lang_code] => de [page] => Jakie ekspozytory i meble wystawiennicze sprawdzą się na stoisku targowym? [description] =>Jakie ekspozytory i meble wystawiennicze sprawdzą się na stoisku targowym?
Ekspozytory i meble wystawiennicze to ważne elementy każdego stoiska targowego. Pozwalają na wyeksponowanie i eleganckie zaprezentowanie produktów, co przyciąga klientów i zachęca do skorzystania z oferty. Tylko jak wybrać odpowiednie ekspozytory i meble wystawiennicze na stoisko targowe?Ekspozytory i meble wystawiennicze — co to jest i czemu służy?
Ekspozytory i meble wystawiennicze to wyposażenie, które pozwala wyeksponować produkty (ale również katalogi, ulotki oraz inne materiały promocyjne). Przyjmują różne formy i wymiary zależne od zastosowania czy miejsca, w którym mają stanąć.
Wyróżnić można m.in. ekspozytory naladowe, które stawia się na blatach, stołach i itp. To zazwyczaj niewielkie formy służące do prezentowania mniejszych i lżejszych elementów.
Inną kategorią są duże, wolnostojące ekspozytory umieszczane na podłodze. Takie elementy często przyjmują formę mebli wystawienniczych — regałów, podestów oraz standów. Mogą mieć liczne przegrody czy półki i być wykonane z rozmaitych materiałów.
Rolą ekspozytorów i mebli wystawienniczych jest nie tylko zapewnienie miejsca na produkty, ale także ich odpowiednie zaprezentowanie. Design ma przykuwać uwagę i zachęcać do zapoznania się z ofertą. Z jednej strony powinien więc być wyrazisty i rzucający się w oczy, z drugiej, nie może zdominować wyglądem samego produktu.
Funkcjonalne ekspozytory i meble wystawiennicze
Z pozoru funkcjonalność ekspozytorów i mebli wystawienniczych jest prosta i oczywista. Na pierwszy rzut oka może się bowiem wydawać, że to po prostu półki na produkty. Jednak diabeł tkwi w szczegółach.
Dobre ekspozytory i meble wystawiennicze powinny być skrojone na miarę konkretnej ekspozycji. Ich gabaryty — wysokość, szerokość i głębokość półek — muszą być dostosowane do konkretnych produktów. Równie istotny jest odpowiedni udźwig (odporność na obciążenia), żeby element nie załamał się pod ciężarem wystawy.
Należy zatem właściwie dobrać materiały konstrukcyjne i samą formę ekspozytorów oraz mebli wystawienniczych. W Kreativii tworzymy wyposażenie stoisk targowych idealnie dopasowane do potrzeb klienta. Do jego produkcji wykorzystujemy m.in. płyty PVC, Dispa, Palboard, Reboard, Smart X, płyty kompozytowe typu Dibond, a nawet sklejkę. Szeroki asortyment umożliwia idealny dobór surowca do konkretnych celów i specyfiki ekspozycji.
Oczywiście w przypadku produktów POS czy Display, w tym ekspozytorów i mebli wystawienniczych, funkcjonalność jest nierozerwalnie połączona z estetyką. Wygląd tych elementów ma bowiem kolosalne znaczenie dla prezentacji umieszczonych na nich produktów. Dlatego poza funkcjonalnością dbamy również o nienaganną prezencję.
Ekspozytory i meble wystawiennicze, które zwrócą uwagę
Ekspozytory i meble wystawiennicze mają przyciągać wzrok i uwagę. Ich celem jest atrakcyjne przedstawienie umieszczonych na nich produktów. To trudne zadanie, ponieważ estetyka ekspozytorów i mebli wystawienniczych musi być z jednej strony wyrazista, z drugiej natomiast nie może zdominować kluczowego elementu, czyli zawartości.
W naszych projektach wykorzystujemy więc sprawdzone i działające zabiegi estetyczne. Doskonale wiemy, jak różne formy, kolory czy wzory działają na percepcję. Dopasowujemy więc wygląd ekspozytorów i mebli wystawienniczych nie tylko do konkretnego produktu, ale również do przestrzeni i wystroju stoiska. Dzięki temu nasze produkty doskonale wpisują się w aranżację przestrzeni targowej, są spójne z resztą wystroju, a jednocześnie skutecznie wyciągają umieszczone na nich produkty na pierwszy plan.
Wygląd zgodny z zasadami identyfikacji wizualnej marki
Dobry projekt stoiska targowego (i jego wyposażenia) to również zgodność z zasadami identyfikacji marki. Wykorzystanie kolorów, wzorów, grafik, a nawet fontów kojarzących się z konkretną firmą i jej produktami jest tu bardzo istotne. Pozwala to stworzyć przestrzeń, która od pierwszego spojrzenia przywołuje obraz danej marki i skutecznie zapada w pamięć.
Jakie meble i ekspozytory pasują na stoisko targowe?
Wybór konkretnych modeli ekspozytorów czy mebli wystawienniczych nie jest prosty. Nie ma na to uniwersalnego sposobu, ponieważ wiele zależy tu od czynników indywidualnych i kontekstowych.
Przede wszystkim trzeba dopasować wyposażenie stoiska do jego funkcji. I tak np. w przypadku przestrzeni sprzedażowej i degustacyjnej konieczna będzie lada, na której przeprowadzimy transakcje. Przydadzą się także regały i półki do prezentacji sprzedawanych produktów. Najlepiej, jeśli będą to wysokie meble wystawiennicze umieszczone za plecami sprzedawcy i zapewniające dobrą widoczność produktów osobie stojącej przy ladzie.
Inne meble będą oczywiście potrzebne na stanowiskach usługowych lub informacyjnych. Tutaj ekspozytory i meble wystawiennicze wykorzystamy nie tyle na produkty, ile na materiały promocyjne i merytoryczne — katalogi, ulotki, foldery itp. Takie rzeczy powinny być łatwo dostępne, najlepiej rozmieszczone na wysokości wzroku gości i dobrze wyeksponowane — ułożone okładkami do klienta i widoczne już z daleka.
Jeszcze inne wyposażenie wykorzystamy na stoiskach targowych, na których główną aktywnością są rozmowy z gośćmi — potencjalnymi klientami, kontrahentami czy partnerami. Tutaj przydadzą się wygodne siedziska i stoliki, ale również meble wystawiennicze na broszury i materiały informacyjne.
Nie ma więc jednego przepisu. Wiele zależy od typu stoiska, jak i od rodzaju samego produktu. Inne ekspozytory i meble wystawiennicze sprawdzą się na targach książek, inne na wydarzeniach z branży motoryzacyjnej. Takie wyposażenie zawsze trzeba więc dobierać indywidualnie, biorąc pod uwagę specyfikę wydarzenia, rodzaj stoiska oraz to, co i jak chcemy eksponować
Meble wystawiennicze i ekspozytory — liczy się jakość
Stoiska targowe to wizytówka firmy w czasie trwania wydarzenia. Liczy się tu zatem każdy, nawet najdrobniejszy element. Stoisko i jego wyposażenie wpływają bowiem na opinię gości targowych o samej firmie, jej produktach i usługach.
Dlatego tak istotna jest najwyższa jakość zabudowy targowej, jak i ekspozytorów czy mebli wystawienniczych. Ich projekt i wykonanie warto więc zlecić profesjonalistom. Kreativia zadba o cały proces — od stworzenia ciekawej, niebanalnej i zindywidualizowanej koncepcji, przez wybór odpowiednich materiałów i technologii druku, profesjonalne wykonanie, a nawet montaż na miejscu docelowym.
Doświadczenie, rozbudowany park maszynowy i ogromna wiedza naszych specjalistów to gwarancja, że Twoje stoisko targowe wyróżni się na tle konkurencji, a wyeksponowane produkty zdobędą uznanie targowych gości.
[meta_keywords] => [meta_description] => [page_title] => [link] => [seo_name] => jakie-ekspozytory-i-meble-wystawiennicze-sprawdza-sie-na-stoisku-targowym-de [seo_path] => 170 [level] => 1 [spoiler] =>Jakie ekspozytory i meble wystawiennicze sprawdzą się na stoisku targowym?
Ekspozytory i meble wystawiennicze to ważne elementy każdego stoiska targowego. Pozwalają na wyeksponowanie i eleganckie zaprezentowanie produktów, co przyciąga klientów i zachęca do skorzystania z oferty. Tylko jak wybrać odpowiednie ekspozytory i meble wystawiennicze na stoisko targowe?Ekspozytory i meble wystawiennicze — co to jest i czemu służy?
Ekspozytory i meble wystawiennicze to wyposażenie, które pozwala wyeksponować produkty (ale również katalogi, ulotki oraz inne materiały promocyjne). Przyjmują różne formy i wymiary zależne od zastosowania czy miejsca, w którym mają stanąć.
Wyróżnić można m.in. ekspozytory naladowe, które stawia się na blatach, stołach i itp. To zazwyczaj niewielkie formy służące do prezentowania mniejszych i lżejszych elementów.
Inną kategorią są duże, wolnostojące ekspozytory umieszczane na podłodze. Takie elementy często przyjmują formę mebli wystawienniczych — regałów, podestów oraz standów. Mogą mieć liczne przegrody czy półki i być wykonane z rozmaitych materiałów.
Rolą ekspozytorów i mebli wystawienniczych jest nie tylko zapewnienie miejsca na produkty, ale także ich odpowiednie zaprezentowanie. Design ma przykuwać uwagę i zachęcać do zapoznania się z ofertą. Z jednej strony powinien więc być wyrazisty i rzucający się w oczy, z drugiej, nie może zdominować wyglądem samego produktu.
Funkcjonalne ekspozytory i meble wystawiennicze
Z pozoru funkcjonalność ekspozytorów i mebli wystawienniczych jest prosta i oczywista. Na pierwszy rzut oka może się bowiem wydawać, że to po prostu półki na produkty. Jednak diabeł tkwi w szczegółach.
Dobre ekspozytory i meble wystawiennicze powinny być skrojone na miarę konkretnej ekspozycji. Ich gabaryty — wysokość, szerokość i głębokość półek — muszą być dostosowane do konkretnych produktów. Równie istotny jest odpowiedni udźwig (odporność na obciążenia), żeby element nie załamał się pod ciężarem wystawy.
Należy zatem właściwie dobrać materiały konstrukcyjne i samą formę ekspozytorów oraz mebli wystawienniczych. W Kreativii tworzymy wyposażenie stoisk targowych idealnie dopasowane do potrzeb klienta. Do jego produkcji wykorzystujemy m.in. płyty PVC, Dispa, Palboard, Reboard, Smart X, płyty kompozytowe typu Dibond, a nawet sklejkę. Szeroki asortyment umożliwia idealny dobór surowca do konkretnych celów i specyfiki ekspozycji.
Oczywiście w przypadku produktów POS czy Display, w tym ekspozytorów i mebli wystawienniczych, funkcjonalność jest nierozerwalnie połączona z estetyką. Wygląd tych elementów ma bowiem kolosalne znaczenie dla prezentacji umieszczonych na nich produktów. Dlatego poza funkcjonalnością dbamy również o nienaganną prezencję.
Ekspozytory i meble wystawiennicze, które zwrócą uwagę
Ekspozytory i meble wystawiennicze mają przyciągać wzrok i uwagę. Ich celem jest atrakcyjne przedstawienie umieszczonych na nich produktów. To trudne zadanie, ponieważ estetyka ekspozytorów i mebli wystawienniczych musi być z jednej strony wyrazista, z drugiej natomiast nie może zdominować kluczowego elementu, czyli zawartości.
W naszych projektach wykorzystujemy więc sprawdzone i działające zabiegi estetyczne. Doskonale wiemy, jak różne formy, kolory czy wzory działają na percepcję. Dopasowujemy więc wygląd ekspozytorów i mebli wystawienniczych nie tylko do konkretnego produktu, ale również do przestrzeni i wystroju stoiska. Dzięki temu nasze produkty doskonale wpisują się w aranżację przestrzeni targowej, są spójne z resztą wystroju, a jednocześnie skutecznie wyciągają umieszczone na nich produkty na pierwszy plan.
Wygląd zgodny z zasadami identyfikacji wizualnej marki
Dobry projekt stoiska targowego (i jego wyposażenia) to również zgodność z zasadami identyfikacji marki. Wykorzystanie kolorów, wzorów, grafik, a nawet fontów kojarzących się z konkretną firmą i jej produktami jest tu bardzo istotne. Pozwala to stworzyć przestrzeń, która od pierwszego spojrzenia przywołuje obraz danej marki i skutecznie zapada w pamięć.
Jakie meble i ekspozytory pasują na stoisko targowe?
Wybór konkretnych modeli ekspozytorów czy mebli wystawienniczych nie jest prosty. Nie ma na to uniwersalnego sposobu, ponieważ wiele zależy tu od czynników indywidualnych i kontekstowych.
Przede wszystkim trzeba dopasować wyposażenie stoiska do jego funkcji. I tak np. w przypadku przestrzeni sprzedażowej i degustacyjnej konieczna będzie lada, na której przeprowadzimy transakcje. Przydadzą się także regały i półki do prezentacji sprzedawanych produktów. Najlepiej, jeśli będą to wysokie meble wystawiennicze umieszczone za plecami sprzedawcy i zapewniające dobrą widoczność produktów osobie stojącej przy ladzie.
Inne meble będą oczywiście potrzebne na stanowiskach usługowych lub informacyjnych. Tutaj ekspozytory i meble wystawiennicze wykorzystamy nie tyle na produkty, ile na materiały promocyjne i merytoryczne — katalogi, ulotki, foldery itp. Takie rzeczy powinny być łatwo dostępne, najlepiej rozmieszczone na wysokości wzroku gości i dobrze wyeksponowane — ułożone okładkami do klienta i widoczne już z daleka.
Jeszcze inne wyposażenie wykorzystamy na stoiskach targowych, na których główną aktywnością są rozmowy z gośćmi — potencjalnymi klientami, kontrahentami czy partnerami. Tutaj przydadzą się wygodne siedziska i stoliki, ale również meble wystawiennicze na broszury i materiały informacyjne.
Nie ma więc jednego przepisu. Wiele zależy od typu stoiska, jak i od rodzaju samego produktu. Inne ekspozytory i meble wystawiennicze sprawdzą się na targach książek, inne na wydarzeniach z branży motoryzacyjnej. Takie wyposażenie zawsze trzeba więc dobierać indywidualnie, biorąc pod uwagę specyfikę wydarzenia, rodzaj stoiska oraz to, co i jak chcemy eksponować
Meble wystawiennicze i ekspozytory — liczy się jakość
Stoiska targowe to wizytówka firmy w czasie trwania wydarzenia. Liczy się tu zatem każdy, nawet najdrobniejszy element. Stoisko i jego wyposażenie wpływają bowiem na opinię gości targowych o samej firmie, jej produktach i usługach.
Dlatego tak istotna jest najwyższa jakość zabudowy targowej, jak i ekspozytorów czy mebli wystawienniczych. Ich projekt i wykonanie warto więc zlecić profesjonalistom. Kreativia zadba o cały proces — od stworzenia ciekawej, niebanalnej i zindywidualizowanej koncepcji, przez wybór odpowiednich materiałów i technologii druku, profesjonalne wykonanie, a nawet montaż na miejscu docelowym.
Doświadczenie, rozbudowany park maszynowy i ogromna wiedza naszych specjalistów to gwarancja, że Twoje stoisko targowe wyróżni się na tle konkurencji, a wyeksponowane produkty zdobędą uznanie targowych gości.
[main_pair] => Array ( [pair_id] => 32359 [image_id] => 14999 [detailed_id] => 0 [position] => 0 [icon] => Array ( [image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/14/L1009014_—_1.jpg [alt] => Jakie ekspozytory i meble wystawiennicze sprawdzą się na stoisku targowym? [image_x] => 5011 [image_y] => 3334 [http_image_path] => http://kreativia.eu/images/blog/14/L1009014_—_1.jpg [https_image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/14/L1009014_—_1.jpg [absolute_path] => /home/kreativia/domains/smartframe_prod/public_html/images/blog/14/L1009014_—_1.jpg [relative_path] => blog/14/L1009014_—_1.jpg ) ) [author] => Anna Nawrot ) 1
Array ( [page_id] => 313 [company_id] => 1 [parent_id] => 170 [id_path] => 170/313 [status] => A [page_type] => B [position] => 0 [timestamp] => 1631743200 [usergroup_ids] => 0 [localization] => [new_window] => 0 [use_avail_period] => N [avail_from_timestamp] => 0 [avail_till_timestamp] => 0 [facebook_obj_type] => [blog_id] => 26 [gr_campaigns] => [gr_landing_page] => 0 [lang_code] => de [page] => Pierwszy raz na targach jako wystawca — na co zwrócić uwagę? [description] =>Pierwszy raz na targach w roli wystawcy może być trudny. Należy przecież zadbać o wiele rzeczy, w tym o odpowiednie stoisko wystawiennicze i jego wyposażenie, materiały promocyjne, prezentację oferty oraz szkolenie zespołu. Przede wszystkim jednak trzeba się wybić na tle dużej i często bardzo doświadczonej konkurencji. Oto kilka porad, dzięki którym Twój pierwszy raz na targach będzie udany.
Dlaczego warto brać udział w targach?
W 2018 roku Harvard Business Review opublikował raport na temat event marketingu. 52% z ponad 700 ankietowanych członków kadr zarządzających stwierdziło, że działania marketingowe na różnych wydarzeniach (konferencjach, targach, wykładach itp.) przynoszą więcej korzyści niż inne formy promocji. Ponadto 40% respondentów twierdziło, że w kolejnych latach zwiększą swoje nakłady finansowe na działania eventowe. To dane, które jasno wskazują, że korzyści płynące z udziału w wydarzeniach biznesowych (w tym targach) są wyraźne i nie do przecenienia.
Udział w targach pozwala skutecznie promować firmę, budować jej wizerunek i podnosić tzw. świadomość marki. To okazja, żeby się pokazać, dotrzeć do zaangażowanych w branżę, aktywnych odbiorców — prywatnych (czyli klientów) i biznesowych (np. dystrybutorów czy dostawców).
Jednak networking to nie wszystko. Obecność na targach i bezpośredni kontakt z osobami związanymi z branżą to również możliwość lepszego poznania danego sektora rynku. Widzimy, co robi konkurencja, z jakich korzysta materiałów czy technologii, jak się rozwija i co planuje na przyszłość. Możemy się też dowiedzieć, co o konkurencji i o naszej firmie myślą konsumenci, czy rozpoznają markę, jak oceniają produkty itp.
Wszystko to pozwala lepiej planować strategię firmy i jej rozwój. Związana z udziałem w targach, rosnąca świadomość marki przekłada się też bezpośrednio na zwiększenie grona klientów i zyski. Jeśli więc jeszcze nie brałeś udziału w targach branżowych, najwyższa pora zacząć.
Pierwszy raz na targach — pamiętaj o celach
Pierwszy raz na targach jako wystawca nie jest łatwy. Zadbać trzeba bowiem o bardzo wiele elementów. Budowa stoiska wystawienniczego, przygotowanie materiałów promocyjnych i zespołu to ważne elementy, ale zacząć trzeba od czegoś innego.
Najważniejsze jest bowiem jasne sprecyzowanie celów uczestnictwa w targach. Pod uwagę musimy tu brać nie tylko strategię firmy i jej doraźne oraz długofalowe potrzeby i ambicje, ale również specyfikę samych targów. Są to bowiem imprezy o różnym charakterze.
Przede wszystkim możemy wyróżnić targi B2B (business-to-business) i B2C (business-to-client). W pierwszych zarówno w roli wystawców, jak i gości biorą udział profesjonaliści — przedstawiciele firm z branży. W drugich gośćmi są klienci końcowi. Różny profil uczestników to oczywiście odmienne cele dla wystawców, a zatem inne materiały, budowa stoiska czy potrzebne kompetencje zespołu.
Dokładne cele uczestnictwa w targach mogą być bardzo różne. Wiążą się m.in. z aspektami wizerunkowymi, budowaniem świadomości marki, wprowadzaniem i promocją nowych produktów lub usług, ale też pozyskiwaniem kontraktów czy nawiązywaniem relacji biznesowych.
Jasne określenie celu to podstawa i warto te cele definiować wąsko, szczególnie jeśli jest to Twój pierwszy raz na targach. Nie da się bowiem (i nie warto próbować) robić wszystkiego na raz.
Zanim pierwszy raz udasz się na targi, dokładnie więc zastanów się, do jakiej grupy docelowej kierujesz swój przekaz i co chcesz osiągnąć. Inne kwestie będą bowiem interesowały dostawców materiałów i usług niezbędnych dla Twojej działalności, a inne odbiorców Twojego produktu. Inaczej należy przygotować katalogi, ulotki i inne materiały promocyjne dla klienta hurtowego, inaczej dla detalicznego itd
Wyznaczenie jasnych celów pozwala więc lepiej zaprojektować różne aspekty obecności na targach. Przede wszystkim umożliwia dostosowanie formy i treści przekazu do grupy docelowej, a to bezpośrednio wpływa na skuteczność działań.
Jak przygotować stoisko wystawiennicze na swój pierwszy raz na targach?
Planując pierwszy raz na targach jako wystawca, szczególną uwagę powinniśmy poświęcić stoisku wystawienniczemu. Będzie to przecież nasza wizytówka. Swoista ambasada firmy na terenie wydarzenia.
Estetyczny wygląd stoiska wystawienniczego to oczywistość. Nie można sobie pozwolić na bylejakość, kiepskie materiały czy wykonanie. Forma i wygląd stoiska świadczą bowiem o firmie, budują wizerunek i świadomość marki.
Trzeba też pamiętać, że targi to miejsce, w którym gromadzi się konkurencja z branży. Inni oferują więc podobne usługi i produkty i kierują swój przekaz do tych samych grup docelowych. Ważne jest zatem, aby się wybić i wyróżnić. Wygląd stoiska ma zachęcać do podejścia i wejścia w interakcję z obsługą, a szerzej — z marką.
I tu wiele osób wybierających się pierwszy raz na targi popełnia poważny błąd. W obawie przed projektowaniem własnej przestrzeni decydują się na standardowe stoisko wystawiennicze. Taką podstawową zabudowę często oferują organizatorzy wydarzenia. Są to stoiska schematyczne, szablonowe i podobne do siebie.
Pamiętaj, że układ Twojego stoiska zależy od postawionych celów. Do networkingu potrzebujesz miejsca na rozmowy, do wprowadzenia produktu na rynek przestrzeni ekspozycyjnej, a do sprzedaży odpowiedniej lady. Dlatego zabudowy standardowe rzadko się sprawdzają, bo to Ty musisz dopasować się do zastanej przestrzeni.
Zindywidualizowane stoisko wystawiennicze
Znacznie lepszym pomysłem jest stworzenie własnego stoiska wystawienniczego. Najlepiej sprawdzą się systemy modułowe, które dają dużo swobody w projektowaniu układu przestrzennego i wyglądu zabudowy. Takiego stoiska nie trzeba od razu wykupywać na własność. Można je też wynająć, co kusi wielu wystawców, szczególnie tych, którzy wybierają się pierwszy raz na targi i nie chcą od razu inwestować we własną zabudowę.
Modułowe stoiska wystawiennicze na własność to jednak liczne zalety, które warto brać pod uwagę. Przede wszystkim są to systemy wielorazowe, więc jeśli nasz pierwszy raz na targach to tylko wstęp do szerszych działań event marketingowych, warto rozważyć zakup takiej zabudowy.
Modułowe stoiska wystawiennicze to również łatwe magazynowanie, transport i montaż. Nasz system Modularico składa się z lekkich, ale mocnych ram aluminiowych, na które napina się tekstylne tkaniny z grafikami. Całość można złożyć i rozłożyć bez użycia narzędzi i profesjonalnej ekipy — własnym sumptem. Spakowane stoisko zajmuje niewiele miejsca, łatwo je więc przewozić i przechowywać.
Wielorazowe stoiska wystawiennicze można wykorzystywać na różnych eventach. Modułowość oznacza też, że układ i wygląd stoiska możemy zawsze dopasować do aktualnych potrzeb czy dostępnej na targach przestrzeni. To ogromna przewaga nad tradycyjną zabudową, która przeważnie jest jednorazowa i po wydarzeniu trafia do kosza, a na kolejne targi trzeba ją projektować i tworzyć od podstaw.
Zmiana ekspozycji też jest bardzo prosta. Wystarczy zamówić nowe tkaniny z grafiką lub dodatkowe elementy systemu.
Modułowe systemy targowe to także wyjątkowa, wyróżniająca się estetyka dopasowana do indywidualnych potrzeb i zasad identyfikacji wizualnej marki. Każdy moduł można tu zaprojektować indywidualnie, dostosowując jego gabaryty, wygląd i funkcjonalność.
Możemy zastosować elementy podświetlane, multimedialne czy trójwymiarowe, które zwrócą uwagę i pozwolą wyróżnić się na tle innych stoisk. To szczególnie ważne dla nowicjuszy, którzy pojawiają się pierwszy raz na targach i nie mają wyrobionej marki. Pierwsze wrażenie jest przecież najważniejsze.
Materiały promocyjne i przygotowanie zespołu — aby pierwszy raz na targach nie był ostatnim
Wybierając się pierwszy raz na targi, zadbać trzeba nie tylko o odpowiednie stoisko wystawiennicze, ale również o jego wyposażenie, w tym materiały promocyjne. Katalogi, ulotki i inne materiały dla uczestników wydarzenia należy zaprojektować z uwzględnieniem celów i potrzeb grupy docelowej.
Zadbać należy zarówno o ich stronę estetyczną, jak i merytoryczną. Przekaz musi być spójny i interesujący dla odbiorców. Trzeba przy tym uwzględnić, że co innego będzie ważne np. dla klienta detalicznego, a co innego dla pośrednika czy dystrybutora.
Dotyczy to zresztą nie tylko materiałów, które uczestnicy targów zabiorą ze sobą, ale także ekspozycji stacjonarnych — plakatów, roll-upów, banerów itp.
Odpowiednio przygotowany powinien być też zespół na stoisku. Jego skład i kompetencje poszczególnych członków zależą od tego, jakie działania chcemy podejmować. Trzeba pomyśleć, czy będzie to nawiązywanie kontaktów, zawieranie umów i podpisywanie kontraktów, a może promocja i sprzedaż konkretnych produktów.
Zadbać należy o przygotowanie merytoryczne, obecność osób decyzyjnych, ale również o wygląd osób reprezentujących firmę. Np. estetyczne stroje z firmowym logo nie tylko pozwalają łatwiej namierzyć naszych pracowników w tłumie. Służą też budowaniu wizerunku i świadomości marki.
Jeśli więc wybierasz się pierwszy raz na targi jako wystawca, powinieneś pamiętać przede wszystkim o tym, że Twoje działania muszą mieć konkretne cele. Kolejne elementy, takie jak stoisko wystawiennicze, materiały promocyjne czy zespół muszą być przygotowane zgodnie z tymi celami. Postaw na indywidualny, wyróżniający się charakter zabudowy, merytoryczne i estetyczne materiały oraz dobrze przygotowany zespół. Kluczem do sukcesu są planowe działania oparte o jasną strategię. Dzięki nim pierwszy raz na targach z pewnością okaże się owocny i korzystny dla Twojego biznesu.
[meta_keywords] => [meta_description] => [page_title] => [link] => [seo_name] => pierwszy-raz-na-targach-jako-wystawca-na-co-zwrocic-uwage-de [seo_path] => 170 [level] => 1 [spoiler] =>Pierwszy raz na targach w roli wystawcy może być trudny. Należy przecież zadbać o wiele rzeczy, w tym o odpowiednie stoisko wystawiennicze i jego wyposażenie, materiały promocyjne, prezentację oferty oraz szkolenie zespołu. Przede wszystkim jednak trzeba się wybić na tle dużej i często bardzo doświadczonej konkurencji. Oto kilka porad, dzięki którym Twój pierwszy raz na targach będzie udany.
Dlaczego warto brać udział w targach?
W 2018 roku Harvard Business Review opublikował raport na temat event marketingu. 52% z ponad 700 ankietowanych członków kadr zarządzających stwierdziło, że działania marketingowe na różnych wydarzeniach (konferencjach, targach, wykładach itp.) przynoszą więcej korzyści niż inne formy promocji. Ponadto 40% respondentów twierdziło, że w kolejnych latach zwiększą swoje nakłady finansowe na działania eventowe. To dane, które jasno wskazują, że korzyści płynące z udziału w wydarzeniach biznesowych (w tym targach) są wyraźne i nie do przecenienia.
Udział w targach pozwala skutecznie promować firmę, budować jej wizerunek i podnosić tzw. świadomość marki. To okazja, żeby się pokazać, dotrzeć do zaangażowanych w branżę, aktywnych odbiorców — prywatnych (czyli klientów) i biznesowych (np. dystrybutorów czy dostawców).
Jednak networking to nie wszystko. Obecność na targach i bezpośredni kontakt z osobami związanymi z branżą to również możliwość lepszego poznania danego sektora rynku. Widzimy, co robi konkurencja, z jakich korzysta materiałów czy technologii, jak się rozwija i co planuje na przyszłość. Możemy się też dowiedzieć, co o konkurencji i o naszej firmie myślą konsumenci, czy rozpoznają markę, jak oceniają produkty itp.
Wszystko to pozwala lepiej planować strategię firmy i jej rozwój. Związana z udziałem w targach, rosnąca świadomość marki przekłada się też bezpośrednio na zwiększenie grona klientów i zyski. Jeśli więc jeszcze nie brałeś udziału w targach branżowych, najwyższa pora zacząć.
Pierwszy raz na targach — pamiętaj o celach
Pierwszy raz na targach jako wystawca nie jest łatwy. Zadbać trzeba bowiem o bardzo wiele elementów. Budowa stoiska wystawienniczego, przygotowanie materiałów promocyjnych i zespołu to ważne elementy, ale zacząć trzeba od czegoś innego.
Najważniejsze jest bowiem jasne sprecyzowanie celów uczestnictwa w targach. Pod uwagę musimy tu brać nie tylko strategię firmy i jej doraźne oraz długofalowe potrzeby i ambicje, ale również specyfikę samych targów. Są to bowiem imprezy o różnym charakterze.
Przede wszystkim możemy wyróżnić targi B2B (business-to-business) i B2C (business-to-client). W pierwszych zarówno w roli wystawców, jak i gości biorą udział profesjonaliści — przedstawiciele firm z branży. W drugich gośćmi są klienci końcowi. Różny profil uczestników to oczywiście odmienne cele dla wystawców, a zatem inne materiały, budowa stoiska czy potrzebne kompetencje zespołu.
Dokładne cele uczestnictwa w targach mogą być bardzo różne. Wiążą się m.in. z aspektami wizerunkowymi, budowaniem świadomości marki, wprowadzaniem i promocją nowych produktów lub usług, ale też pozyskiwaniem kontraktów czy nawiązywaniem relacji biznesowych.
Jasne określenie celu to podstawa i warto te cele definiować wąsko, szczególnie jeśli jest to Twój pierwszy raz na targach. Nie da się bowiem (i nie warto próbować) robić wszystkiego na raz.
Zanim pierwszy raz udasz się na targi, dokładnie więc zastanów się, do jakiej grupy docelowej kierujesz swój przekaz i co chcesz osiągnąć. Inne kwestie będą bowiem interesowały dostawców materiałów i usług niezbędnych dla Twojej działalności, a inne odbiorców Twojego produktu. Inaczej należy przygotować katalogi, ulotki i inne materiały promocyjne dla klienta hurtowego, inaczej dla detalicznego itd
Wyznaczenie jasnych celów pozwala więc lepiej zaprojektować różne aspekty obecności na targach. Przede wszystkim umożliwia dostosowanie formy i treści przekazu do grupy docelowej, a to bezpośrednio wpływa na skuteczność działań.
Jak przygotować stoisko wystawiennicze na swój pierwszy raz na targach?
Planując pierwszy raz na targach jako wystawca, szczególną uwagę powinniśmy poświęcić stoisku wystawienniczemu. Będzie to przecież nasza wizytówka. Swoista ambasada firmy na terenie wydarzenia.
Estetyczny wygląd stoiska wystawienniczego to oczywistość. Nie można sobie pozwolić na bylejakość, kiepskie materiały czy wykonanie. Forma i wygląd stoiska świadczą bowiem o firmie, budują wizerunek i świadomość marki.
Trzeba też pamiętać, że targi to miejsce, w którym gromadzi się konkurencja z branży. Inni oferują więc podobne usługi i produkty i kierują swój przekaz do tych samych grup docelowych. Ważne jest zatem, aby się wybić i wyróżnić. Wygląd stoiska ma zachęcać do podejścia i wejścia w interakcję z obsługą, a szerzej — z marką.
I tu wiele osób wybierających się pierwszy raz na targi popełnia poważny błąd. W obawie przed projektowaniem własnej przestrzeni decydują się na standardowe stoisko wystawiennicze. Taką podstawową zabudowę często oferują organizatorzy wydarzenia. Są to stoiska schematyczne, szablonowe i podobne do siebie.
Pamiętaj, że układ Twojego stoiska zależy od postawionych celów. Do networkingu potrzebujesz miejsca na rozmowy, do wprowadzenia produktu na rynek przestrzeni ekspozycyjnej, a do sprzedaży odpowiedniej lady. Dlatego zabudowy standardowe rzadko się sprawdzają, bo to Ty musisz dopasować się do zastanej przestrzeni.
Zindywidualizowane stoisko wystawiennicze
Znacznie lepszym pomysłem jest stworzenie własnego stoiska wystawienniczego. Najlepiej sprawdzą się systemy modułowe, które dają dużo swobody w projektowaniu układu przestrzennego i wyglądu zabudowy. Takiego stoiska nie trzeba od razu wykupywać na własność. Można je też wynająć, co kusi wielu wystawców, szczególnie tych, którzy wybierają się pierwszy raz na targi i nie chcą od razu inwestować we własną zabudowę.
Modułowe stoiska wystawiennicze na własność to jednak liczne zalety, które warto brać pod uwagę. Przede wszystkim są to systemy wielorazowe, więc jeśli nasz pierwszy raz na targach to tylko wstęp do szerszych działań event marketingowych, warto rozważyć zakup takiej zabudowy.
Modułowe stoiska wystawiennicze to również łatwe magazynowanie, transport i montaż. Nasz system Modularico składa się z lekkich, ale mocnych ram aluminiowych, na które napina się tekstylne tkaniny z grafikami. Całość można złożyć i rozłożyć bez użycia narzędzi i profesjonalnej ekipy — własnym sumptem. Spakowane stoisko zajmuje niewiele miejsca, łatwo je więc przewozić i przechowywać.
Wielorazowe stoiska wystawiennicze można wykorzystywać na różnych eventach. Modułowość oznacza też, że układ i wygląd stoiska możemy zawsze dopasować do aktualnych potrzeb czy dostępnej na targach przestrzeni. To ogromna przewaga nad tradycyjną zabudową, która przeważnie jest jednorazowa i po wydarzeniu trafia do kosza, a na kolejne targi trzeba ją projektować i tworzyć od podstaw.
Zmiana ekspozycji też jest bardzo prosta. Wystarczy zamówić nowe tkaniny z grafiką lub dodatkowe elementy systemu.
Modułowe systemy targowe to także wyjątkowa, wyróżniająca się estetyka dopasowana do indywidualnych potrzeb i zasad identyfikacji wizualnej marki. Każdy moduł można tu zaprojektować indywidualnie, dostosowując jego gabaryty, wygląd i funkcjonalność.
Możemy zastosować elementy podświetlane, multimedialne czy trójwymiarowe, które zwrócą uwagę i pozwolą wyróżnić się na tle innych stoisk. To szczególnie ważne dla nowicjuszy, którzy pojawiają się pierwszy raz na targach i nie mają wyrobionej marki. Pierwsze wrażenie jest przecież najważniejsze.
Materiały promocyjne i przygotowanie zespołu — aby pierwszy raz na targach nie był ostatnim
Wybierając się pierwszy raz na targi, zadbać trzeba nie tylko o odpowiednie stoisko wystawiennicze, ale również o jego wyposażenie, w tym materiały promocyjne. Katalogi, ulotki i inne materiały dla uczestników wydarzenia należy zaprojektować z uwzględnieniem celów i potrzeb grupy docelowej.
Zadbać należy zarówno o ich stronę estetyczną, jak i merytoryczną. Przekaz musi być spójny i interesujący dla odbiorców. Trzeba przy tym uwzględnić, że co innego będzie ważne np. dla klienta detalicznego, a co innego dla pośrednika czy dystrybutora.
Dotyczy to zresztą nie tylko materiałów, które uczestnicy targów zabiorą ze sobą, ale także ekspozycji stacjonarnych — plakatów, roll-upów, banerów itp.
Odpowiednio przygotowany powinien być też zespół na stoisku. Jego skład i kompetencje poszczególnych członków zależą od tego, jakie działania chcemy podejmować. Trzeba pomyśleć, czy będzie to nawiązywanie kontaktów, zawieranie umów i podpisywanie kontraktów, a może promocja i sprzedaż konkretnych produktów.
Zadbać należy o przygotowanie merytoryczne, obecność osób decyzyjnych, ale również o wygląd osób reprezentujących firmę. Np. estetyczne stroje z firmowym logo nie tylko pozwalają łatwiej namierzyć naszych pracowników w tłumie. Służą też budowaniu wizerunku i świadomości marki.
Jeśli więc wybierasz się pierwszy raz na targi jako wystawca, powinieneś pamiętać przede wszystkim o tym, że Twoje działania muszą mieć konkretne cele. Kolejne elementy, takie jak stoisko wystawiennicze, materiały promocyjne czy zespół muszą być przygotowane zgodnie z tymi celami. Postaw na indywidualny, wyróżniający się charakter zabudowy, merytoryczne i estetyczne materiały oraz dobrze przygotowany zespół. Kluczem do sukcesu są planowe działania oparte o jasną strategię. Dzięki nim pierwszy raz na targach z pewnością okaże się owocny i korzystny dla Twojego biznesu.
[main_pair] => Array ( [pair_id] => 32360 [image_id] => 15000 [detailed_id] => 0 [position] => 0 [icon] => Array ( [image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/15/FORM5834_—_1.jpg [alt] => Pierwszy raz na targach jako wystawca — na co zwrócić uwagę? [image_x] => 6720 [image_y] => 4480 [http_image_path] => http://kreativia.eu/images/blog/15/FORM5834_—_1.jpg [https_image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/15/FORM5834_—_1.jpg [absolute_path] => /home/kreativia/domains/smartframe_prod/public_html/images/blog/15/FORM5834_—_1.jpg [relative_path] => blog/15/FORM5834_—_1.jpg ) ) [author] => Anna Nawrot ) 1
Array ( [page_id] => 304 [company_id] => 1 [parent_id] => 170 [id_path] => 170/304 [status] => A [page_type] => B [position] => 0 [timestamp] => 1630360800 [usergroup_ids] => 0 [localization] => [new_window] => 0 [use_avail_period] => N [avail_from_timestamp] => 0 [avail_till_timestamp] => 0 [facebook_obj_type] => [blog_id] => 26 [gr_campaigns] => [gr_landing_page] => 0 [lang_code] => de [page] => Stoisko targowe to nie wszystko, czyli jak przygotować się na targi i o co zadbać jako wystawca [description] =>Targi branżowe to doskonała okazja do promocji firmy oraz pozyskania klientów lub partnerów biznesowych. Dobre stoisko targowe to połowa sukcesu, ale zadbać trzeba też o inne kwestie. Podpowiemy więc, jak przygotować się na targi, żeby rzeczywiście zabłysnąć, wyróżnić się na tle konkurencji i przedstawić firmę od najlepszej strony.
Jaki jest cel udziału w targach?
Podstawą przygotowań do targów powinno być dokładne określenie, po co w ogóle chcemy brać udział w takim wydarzeniu. Ustalenie konkretnych celów pozwoli lepiej zaprojektować stoisko targowe i materiały reklamowe.
Przede wszystkim jednak jasne cele będą wytycznymi dla zespołu wysłanego na targi. Dzięki nim załoga stoiska będzie wiedziała, co ma robić i do czego dążyć. Działania będą miały określony kierunek i będzie można śledzić postępy, a na koniec określić, co udało się zrealizować, a nad czym trzeba jeszcze popracować.
Cele mogą być rozmaite w zależności od firmy i specyfiki samych targów. Na ogół dotyczą jednak budowania świadomości istnienia marki wśród klientów, pozyskania kontaktów biznesowych, wzmocnienia wizerunku oraz wprowadzenia i promocji nowych produktów i usług.
Strategia działania firmy na targach powinna więc dotyczyć przede wszystkim celów długofalowych. Bezpośrednia sprzedaż produktów i usług uczestnikom targów jest więc tylko narzędziem służącym np. trwałemu zwiększeniu sprzedaży. Nie musi ona nawet być opłacalna finansowo, bo targi to inwestycja długoterminowa.
Przygotowania do targów powinny być podejmowane również z uwzględnieniem specyfiki samej imprezy. Inne cele ustala się zatem dla targów B2B (business-to-business), a inne dla B2C (business-to-customer). Inny jest bowiem profil uczestników w takich wydarzeniach. W pierwszym przypadku są to firmy i ich reprezentanci, co pozwala łatwiej nawiązywać kontakty z partnerami, dostawcami czy pośrednikami. Na targach B2C mamy z kolei okazję prezentacji firmy klientom końcowym, detalicznym.
Stoisko targowe — podstawowe zasady organizacji
Cele udziału wyznaczają to, co i jak należy przygotować na targi. Budowa stoiska targowego musi być dostosowana do zadań stawianych przed zespołem. Jeśli jest to nawiązywanie kontaktów, powinna się pojawić strefa do prowadzenia rozmów. Jeśli chcemy położyć nacisk na promocję produktów, zadbać należy o ich odpowiednią ekspozycję itd.
Stoisko targowe pełni też rolę reprezentacyjną. Jego wygląd i forma świadczą o firmie. Jest to narzędzie budowania wizerunku i świadomości marki, dlatego powinno być przygotowane w najdrobniejszych szczegółach. Najlepiej, jeśli będzie zindywidualizowane, dopasowane do konkretnej firmy, celów i produktów.
Stoisko targowe musi się też wyróżniać. Targi branżowe to przecież okazja do pokazania się, ale też miejsce, w którym zgromadzona jest spora konkurencja. Każda firma walczy tu o uwagę tych samych klientów, prezentując zazwyczaj asortyment z tej samej kategorii.
Przygotowanie do targów obejmuje więc projekt, wykonanie i montaż stoiska. Każdy z tych etapów ma znaczenie dla ostatecznego wyglądu stoiska, a w konsekwencji dla tego, jak firma będzie postrzegana (i czy w ogóle zostanie dostrzeżona) przez uczestników wydarzenia.
Stoisko targowe inne niż wszystkie
Organizatorzy targów często dają możliwość skorzystania z przygotowanej przez nich zabudowy. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Takie stoiska targowe tworzone są z szablonu — wszystkie mają podobne gabaryty, układ i wygląd. Niczym się więc nie wyróżniają. Warto jednak wiedzieć, jakie parametry mają te standardowe stoiska, ponieważ wiele firm z nich korzysta.
Znajomość budowy stoisk standardowych pozwoli nam lepiej przygotować do targów własne stanowisko. Możemy wtedy np. zaprojektować stoisko wyższe, wyrastające ponad inne i widoczne już z daleka. To prosty, ale skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klientów i potencjalnych partnerów biznesowych.
Wyróżnimy się też, projektując niebanalne oświetlenie. Skorzystać można z podświetlanych kasetonów, liter, a nawet całych ścianek i sufitów. Światło i ruch to dwa elementy najskuteczniej przyciągające wzrok. Poza dobrym i niebanalnym oświetleniem warto więc zadbać także o elementy ruchome. Mogą to być flagi reklamowe (choć te sprawdzą się głównie na zewnątrz), ale także ekrany, na których wyświetlane będą filmy promocyjne.
Modułowe stoisko targowe — dopasuj przestrzeń do swoich potrzeb
Jednym z najważniejszych elementów przygotowania na targi jest projekt układu stoiska. Dobre stoisko targowe powinno być efektowne. Ma przyciągać uwagę, zachęcać do podejścia i zapoznania się z firmą. Musi też być efektywne, czyli ma służyć osiągnięciu postawionych celów.
Przygotowanie do targów powinno więc obejmować przejrzysty projekt stoiska. Poszczególne strefy (np. sprzedażowa, ekspozycyjna, informacyjna czy przeznaczona do rozmów) powinny być jasno zdefiniowane i funkcjonalne. Oddzielone mogą być formalnie — ściankami, parawanami i przepierzeniami — lub nieformalnie — np. inną kolorystyką ścian czy wzorem wykładziny.
Ważne jest też wyposażenie. W strefie sprzedażowej nie może zabraknąć lady, w ekspozycyjnej powinny być estetyczne półki, standy czy regały na produkty, a w strefie rozmów muszą pojawić się wygodne siedziska.
Przygotowując się do targów, powinniśmy poznać miejsce, w którym stoisko się znajdzie i jego wymiary. Będą one inne na różnych wydarzeniach, dlatego stoisko na kolejne targi najprawdopodobniej będzie wymagało modyfikacji. Właśnie dlatego tak dobrym, rozwiązaniem są stoiska modułowe.
Modularico — wielorazowe, modułowe stoiska targowe
System Modularico pozwala na dopasowanie układu i wyglądu stoiska do konkretnego miejsca i potrzeb użytkownika. Jeden zestaw można więc wykorzystać na różnych targach.
Modułowe rozwiązania to także możliwość montażu bez pomocy wyspecjalizowanej ekipy. System tkanin napinanych na aluminiowe ramy jest bardzo prosty w obsłudze. Jego składanie nie wymaga stosowania skomplikowanych narzędzi i montaż mogą przeprowadzić nawet zupełni amatorzy.
Zaletą systemu Modularico jest też lekkość elementów konstrukcyjnych. Transport stoiska (i jego magazynowanie) nie sprawia więc żadnych problemów. Dzięki temu przygotowanie do targów jest znacznie prostsze. Nie trzeba bowiem zajmować się logistyką związaną z przewożeniem i montażem stoiska. Możliwość zrobienia tego samodzielnie, niskim nakładem kosztów to także oczywista oszczędność pieniędzy.
Stoiska targowe Modularico pozwalają więc na swobodną, indywidualną organizację przestrzeni wystawienniczej. To nie tylko estetyczne, lekkie i proste w montażu ścianki, sufity czy lady (dostępne też w opcji z podświetleniem), ale również liczne akcesoria i elementy dodatkowe.
Stoisko wyposażyć można więc w regały, półki, dekoracje, oświetlenie, a nawet meble. Wszystkie elementy są do siebie dopasowane i spójne estetycznie, a to gwarantuje doskonały wygląd całej przestrzeni wystawienniczej.
Estetyka stoiska targowego
Warto też wiedzieć, jak przygotować stoisko na targi od strony estetycznej. Przede wszystkim powinniśmy traktować przestrzeń ekspozycyjną jak wizytówkę firmy. Wykorzystanie firmowych kolorów, ekspozycja logo, nazwy firmy, sloganu czy haseł reklamowych to sposoby budowania świadomości marki. Ważna jest przy tym zarówno strona funkcjonalna, jak i czysto estetyczna. Stoisko ma być wygodne i praktyczne oraz ładne, eleganckie i miłe dla oka.
Estetyka stoiska zależy oczywiście od projektu. Wygląd przestrzeni wystawienniczej powinien nawiązywać do zasad identyfikacji wizualnej firmy. Dobry projekt to podstawa sukcesu, dlatego warto zlecić jego wykonanie profesjonalistom. Nasi doradcy pomogą nie tylko od strony graficznej, ale również technicznej, dobierając materiały i technologie, które sprawdzą się najlepiej w danym kontekście.
Poza projektem istotne jest jednak również wykonanie. Ważne jest stosowanie profesjonalnych materiałów i technik ich obróbki, aby ostateczny produkt był idealny. Tekstylne stosika targowe Modularico to nie tylko elastyczne projekty, które można dowolnie zmieniać i przerabiać. To także najwyższa jakość wykonania, gwarantująca spektakularne efekty wizualne.
Nowoczesne, bardzo dokładne technologie druku na tkaninach zapewniają idealną, fotograficzną jakość grafik. Dodatkowo można je podświetlać od tyłu, co gwarantuje przykucie uwagi klientów.
Zaletą systemu Modularico jest też to, że grafiki można dowolnie zmieniać. Oznacza to, że przygotowanie do targów można ograniczyć do zamówienia tkanin z aktualnymi grafikami, bez konieczności wymiany całego stoiska.
Stoiska targowe Modulario to zatem skuteczny sposób na uproszczenie przygotowań do targów. Rozwiązują wiele problemów związanych z projektem, wykonaniem i montażem stoiska.
Stoisko to nie wszystko — o co jeszcze musisz zadbać, szykując się na targi?
Dobre stoisko targowe jest niezwykle ważne, jednak myśląc o tym, jak przygotować się do targów, nie należy zapominać o innych kwestiach. Istotne będzie m.in. przygotowanie materiałów reklamowych i gadżetów dla uczestników targów.
Ulotki, katalogi i broszury to podstawa. Takie materiały klienci lub potencjalni partnerzy mogą zabrać ze sobą, by dokładniej zapoznać się z firmą i jej ofertą. To materiały reprezentacyjne, powinny więc być estetyczne, ale też ciekawe i praktyczne. Warto w nich umieścić wiarygodne liczby, zrozumiałe opisy produktów i ich funkcjonalności oraz intrygujące ciekawostki, a przede wszystkim dane kontaktowe. Wszystko to powinno być okraszone dobrą szatą graficzną zgodną z zasadami identyfikacji wizualnej firmy.
Podobne zasady dotyczą wszystkich produktów reklamowych — plakatów, roll-upów, banerów itp. Zawarte na nich informacje powinny być jasne i użyteczne, a przede wszystkim interesujące dla grupy docelowej (potencjalnego klienta, dostawcy, dystrybutora czy innych osób, które chcemy zachęcić do kontaktu).
Warto pamiętać, że treść materiałów reklamowych powinna być dopasowana do grupy docelowej. Inne aspekty oferty będą przecież ważne dla dystrybutorów, inne dla dostawców materiałów, a jeszcze inne dla klientów końcowych. To, jak zaprojektujemy katalogi czy ulotki, zależy więc od postawionych celów.
Przygotowanie zespołu na targi
Stoisko i materiały promocyjne są bardzo ważne, nie ma jednak targów bez ludzi. Przygotowanie do targów to zatem również przygotowanie zespołu. Trzeba pamiętać, że to właśnie osoby wysłane na targi będą ambasadorami firmy. Podobnie jak stoisko i materiały reklamowe również ludzie muszą być estetyczni, ciekawi i przydatni.
Podstawą jest oczywiście przygotowanie merytoryczne — reprezentanci muszą znać firmę i jej produkty. Niedopuszczalne jest, aby nie potrafili odpowiedzieć na pytania dotyczące oferty. Dlatego zatrudniając np. hostessy spoza firmy, trzeba je dokładnie przygotować na targi i sprawdzić to przygotowanie przed rozpoczęciem wydarzenia.
Oczywiście dokładny skład zespołu zależy od celów, jakie sobie na targach stawiamy. Sytuacja idealna jest jednak wtedy, kiedy na froncie jest 1-2 osoby, które nawiązują pierwszy kontakt i przynajmniej 1 handlowiec, który dobrze przedstawi ofertę i porozmawia o konkretach biznesowych. Do tego przyda się osoba dopinająca większe kontrakty i podejmująca decyzje finansowe. Taki zespół na stoisku uzupełnić warto jeszcze o osoby poruszające się po całych targach, które będą rozdawały ulotki lub wizytówki i zapraszały do stoiska.
Od strony wizualnej warto zadbać o dobrą prezencję całego zespołu. Świetnie sprawdzą się np. stroje firmowe z logo, nazwą i w odpowiednich kolorach kojarzących się z marką. Dobrze zaprojektowane, pozwolą też na łatwiejsze namierzenie reprezentantów firmy w tłumie i będą dodatkowym elementem wspierającym budowanie świadomości marki.
[meta_keywords] => [meta_description] => [page_title] => [link] => [seo_name] => stoisko-targowe-to-nie-wszystko-czyli-jak-przygotowac-sie-na-targi-i-o-co-zadbac-jako-wystawca-de [seo_path] => 170 [level] => 1 [spoiler] =>
Targi branżowe to doskonała okazja do promocji firmy oraz pozyskania klientów lub partnerów biznesowych. Dobre stoisko targowe to połowa sukcesu, ale zadbać trzeba też o inne kwestie. Podpowiemy więc, jak przygotować się na targi, żeby rzeczywiście zabłysnąć, wyróżnić się na tle konkurencji i przedstawić firmę od najlepszej strony.
Jaki jest cel udziału w targach?
Podstawą przygotowań do targów powinno być dokładne określenie, po co w ogóle chcemy brać udział w takim wydarzeniu. Ustalenie konkretnych celów pozwoli lepiej zaprojektować stoisko targowe i materiały reklamowe.
Przede wszystkim jednak jasne cele będą wytycznymi dla zespołu wysłanego na targi. Dzięki nim załoga stoiska będzie wiedziała, co ma robić i do czego dążyć. Działania będą miały określony kierunek i będzie można śledzić postępy, a na koniec określić, co udało się zrealizować, a nad czym trzeba jeszcze popracować.
Cele mogą być rozmaite w zależności od firmy i specyfiki samych targów. Na ogół dotyczą jednak budowania świadomości istnienia marki wśród klientów, pozyskania kontaktów biznesowych, wzmocnienia wizerunku oraz wprowadzenia i promocji nowych produktów i usług.
Strategia działania firmy na targach powinna więc dotyczyć przede wszystkim celów długofalowych. Bezpośrednia sprzedaż produktów i usług uczestnikom targów jest więc tylko narzędziem służącym np. trwałemu zwiększeniu sprzedaży. Nie musi ona nawet być opłacalna finansowo, bo targi to inwestycja długoterminowa.
Przygotowania do targów powinny być podejmowane również z uwzględnieniem specyfiki samej imprezy. Inne cele ustala się zatem dla targów B2B (business-to-business), a inne dla B2C (business-to-customer). Inny jest bowiem profil uczestników w takich wydarzeniach. W pierwszym przypadku są to firmy i ich reprezentanci, co pozwala łatwiej nawiązywać kontakty z partnerami, dostawcami czy pośrednikami. Na targach B2C mamy z kolei okazję prezentacji firmy klientom końcowym, detalicznym.
Stoisko targowe — podstawowe zasady organizacji
Cele udziału wyznaczają to, co i jak należy przygotować na targi. Budowa stoiska targowego musi być dostosowana do zadań stawianych przed zespołem. Jeśli jest to nawiązywanie kontaktów, powinna się pojawić strefa do prowadzenia rozmów. Jeśli chcemy położyć nacisk na promocję produktów, zadbać należy o ich odpowiednią ekspozycję itd.
Stoisko targowe pełni też rolę reprezentacyjną. Jego wygląd i forma świadczą o firmie. Jest to narzędzie budowania wizerunku i świadomości marki, dlatego powinno być przygotowane w najdrobniejszych szczegółach. Najlepiej, jeśli będzie zindywidualizowane, dopasowane do konkretnej firmy, celów i produktów.
Stoisko targowe musi się też wyróżniać. Targi branżowe to przecież okazja do pokazania się, ale też miejsce, w którym zgromadzona jest spora konkurencja. Każda firma walczy tu o uwagę tych samych klientów, prezentując zazwyczaj asortyment z tej samej kategorii.
Przygotowanie do targów obejmuje więc projekt, wykonanie i montaż stoiska. Każdy z tych etapów ma znaczenie dla ostatecznego wyglądu stoiska, a w konsekwencji dla tego, jak firma będzie postrzegana (i czy w ogóle zostanie dostrzeżona) przez uczestników wydarzenia.
Stoisko targowe inne niż wszystkie
Organizatorzy targów często dają możliwość skorzystania z przygotowanej przez nich zabudowy. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. Takie stoiska targowe tworzone są z szablonu — wszystkie mają podobne gabaryty, układ i wygląd. Niczym się więc nie wyróżniają. Warto jednak wiedzieć, jakie parametry mają te standardowe stoiska, ponieważ wiele firm z nich korzysta.
Znajomość budowy stoisk standardowych pozwoli nam lepiej przygotować do targów własne stanowisko. Możemy wtedy np. zaprojektować stoisko wyższe, wyrastające ponad inne i widoczne już z daleka. To prosty, ale skuteczny sposób na zwrócenie uwagi klientów i potencjalnych partnerów biznesowych.
Wyróżnimy się też, projektując niebanalne oświetlenie. Skorzystać można z podświetlanych kasetonów, liter, a nawet całych ścianek i sufitów. Światło i ruch to dwa elementy najskuteczniej przyciągające wzrok. Poza dobrym i niebanalnym oświetleniem warto więc zadbać także o elementy ruchome. Mogą to być flagi reklamowe (choć te sprawdzą się głównie na zewnątrz), ale także ekrany, na których wyświetlane będą filmy promocyjne.
Modułowe stoisko targowe — dopasuj przestrzeń do swoich potrzeb
Jednym z najważniejszych elementów przygotowania na targi jest projekt układu stoiska. Dobre stoisko targowe powinno być efektowne. Ma przyciągać uwagę, zachęcać do podejścia i zapoznania się z firmą. Musi też być efektywne, czyli ma służyć osiągnięciu postawionych celów.
Przygotowanie do targów powinno więc obejmować przejrzysty projekt stoiska. Poszczególne strefy (np. sprzedażowa, ekspozycyjna, informacyjna czy przeznaczona do rozmów) powinny być jasno zdefiniowane i funkcjonalne. Oddzielone mogą być formalnie — ściankami, parawanami i przepierzeniami — lub nieformalnie — np. inną kolorystyką ścian czy wzorem wykładziny.
Ważne jest też wyposażenie. W strefie sprzedażowej nie może zabraknąć lady, w ekspozycyjnej powinny być estetyczne półki, standy czy regały na produkty, a w strefie rozmów muszą pojawić się wygodne siedziska.
Przygotowując się do targów, powinniśmy poznać miejsce, w którym stoisko się znajdzie i jego wymiary. Będą one inne na różnych wydarzeniach, dlatego stoisko na kolejne targi najprawdopodobniej będzie wymagało modyfikacji. Właśnie dlatego tak dobrym, rozwiązaniem są stoiska modułowe.
Modularico — wielorazowe, modułowe stoiska targowe
System Modularico pozwala na dopasowanie układu i wyglądu stoiska do konkretnego miejsca i potrzeb użytkownika. Jeden zestaw można więc wykorzystać na różnych targach.
Modułowe rozwiązania to także możliwość montażu bez pomocy wyspecjalizowanej ekipy. System tkanin napinanych na aluminiowe ramy jest bardzo prosty w obsłudze. Jego składanie nie wymaga stosowania skomplikowanych narzędzi i montaż mogą przeprowadzić nawet zupełni amatorzy.
Zaletą systemu Modularico jest też lekkość elementów konstrukcyjnych. Transport stoiska (i jego magazynowanie) nie sprawia więc żadnych problemów. Dzięki temu przygotowanie do targów jest znacznie prostsze. Nie trzeba bowiem zajmować się logistyką związaną z przewożeniem i montażem stoiska. Możliwość zrobienia tego samodzielnie, niskim nakładem kosztów to także oczywista oszczędność pieniędzy.
Stoiska targowe Modularico pozwalają więc na swobodną, indywidualną organizację przestrzeni wystawienniczej. To nie tylko estetyczne, lekkie i proste w montażu ścianki, sufity czy lady (dostępne też w opcji z podświetleniem), ale również liczne akcesoria i elementy dodatkowe.
Stoisko wyposażyć można więc w regały, półki, dekoracje, oświetlenie, a nawet meble. Wszystkie elementy są do siebie dopasowane i spójne estetycznie, a to gwarantuje doskonały wygląd całej przestrzeni wystawienniczej.
Estetyka stoiska targowego
Warto też wiedzieć, jak przygotować stoisko na targi od strony estetycznej. Przede wszystkim powinniśmy traktować przestrzeń ekspozycyjną jak wizytówkę firmy. Wykorzystanie firmowych kolorów, ekspozycja logo, nazwy firmy, sloganu czy haseł reklamowych to sposoby budowania świadomości marki. Ważna jest przy tym zarówno strona funkcjonalna, jak i czysto estetyczna. Stoisko ma być wygodne i praktyczne oraz ładne, eleganckie i miłe dla oka.
Estetyka stoiska zależy oczywiście od projektu. Wygląd przestrzeni wystawienniczej powinien nawiązywać do zasad identyfikacji wizualnej firmy. Dobry projekt to podstawa sukcesu, dlatego warto zlecić jego wykonanie profesjonalistom. Nasi doradcy pomogą nie tylko od strony graficznej, ale również technicznej, dobierając materiały i technologie, które sprawdzą się najlepiej w danym kontekście.
Poza projektem istotne jest jednak również wykonanie. Ważne jest stosowanie profesjonalnych materiałów i technik ich obróbki, aby ostateczny produkt był idealny. Tekstylne stosika targowe Modularico to nie tylko elastyczne projekty, które można dowolnie zmieniać i przerabiać. To także najwyższa jakość wykonania, gwarantująca spektakularne efekty wizualne.
Nowoczesne, bardzo dokładne technologie druku na tkaninach zapewniają idealną, fotograficzną jakość grafik. Dodatkowo można je podświetlać od tyłu, co gwarantuje przykucie uwagi klientów.
Zaletą systemu Modularico jest też to, że grafiki można dowolnie zmieniać. Oznacza to, że przygotowanie do targów można ograniczyć do zamówienia tkanin z aktualnymi grafikami, bez konieczności wymiany całego stoiska.
Stoiska targowe Modulario to zatem skuteczny sposób na uproszczenie przygotowań do targów. Rozwiązują wiele problemów związanych z projektem, wykonaniem i montażem stoiska.
Stoisko to nie wszystko — o co jeszcze musisz zadbać, szykując się na targi?
Dobre stoisko targowe jest niezwykle ważne, jednak myśląc o tym, jak przygotować się do targów, nie należy zapominać o innych kwestiach. Istotne będzie m.in. przygotowanie materiałów reklamowych i gadżetów dla uczestników targów.
Ulotki, katalogi i broszury to podstawa. Takie materiały klienci lub potencjalni partnerzy mogą zabrać ze sobą, by dokładniej zapoznać się z firmą i jej ofertą. To materiały reprezentacyjne, powinny więc być estetyczne, ale też ciekawe i praktyczne. Warto w nich umieścić wiarygodne liczby, zrozumiałe opisy produktów i ich funkcjonalności oraz intrygujące ciekawostki, a przede wszystkim dane kontaktowe. Wszystko to powinno być okraszone dobrą szatą graficzną zgodną z zasadami identyfikacji wizualnej firmy.
Podobne zasady dotyczą wszystkich produktów reklamowych — plakatów, roll-upów, banerów itp. Zawarte na nich informacje powinny być jasne i użyteczne, a przede wszystkim interesujące dla grupy docelowej (potencjalnego klienta, dostawcy, dystrybutora czy innych osób, które chcemy zachęcić do kontaktu).
Warto pamiętać, że treść materiałów reklamowych powinna być dopasowana do grupy docelowej. Inne aspekty oferty będą przecież ważne dla dystrybutorów, inne dla dostawców materiałów, a jeszcze inne dla klientów końcowych. To, jak zaprojektujemy katalogi czy ulotki, zależy więc od postawionych celów.
Przygotowanie zespołu na targi
Stoisko i materiały promocyjne są bardzo ważne, nie ma jednak targów bez ludzi. Przygotowanie do targów to zatem również przygotowanie zespołu. Trzeba pamiętać, że to właśnie osoby wysłane na targi będą ambasadorami firmy. Podobnie jak stoisko i materiały reklamowe również ludzie muszą być estetyczni, ciekawi i przydatni.
Podstawą jest oczywiście przygotowanie merytoryczne — reprezentanci muszą znać firmę i jej produkty. Niedopuszczalne jest, aby nie potrafili odpowiedzieć na pytania dotyczące oferty. Dlatego zatrudniając np. hostessy spoza firmy, trzeba je dokładnie przygotować na targi i sprawdzić to przygotowanie przed rozpoczęciem wydarzenia.
Oczywiście dokładny skład zespołu zależy od celów, jakie sobie na targach stawiamy. Sytuacja idealna jest jednak wtedy, kiedy na froncie jest 1-2 osoby, które nawiązują pierwszy kontakt i przynajmniej 1 handlowiec, który dobrze przedstawi ofertę i porozmawia o konkretach biznesowych. Do tego przyda się osoba dopinająca większe kontrakty i podejmująca decyzje finansowe. Taki zespół na stoisku uzupełnić warto jeszcze o osoby poruszające się po całych targach, które będą rozdawały ulotki lub wizytówki i zapraszały do stoiska.
Od strony wizualnej warto zadbać o dobrą prezencję całego zespołu. Świetnie sprawdzą się np. stroje firmowe z logo, nazwą i w odpowiednich kolorach kojarzących się z marką. Dobrze zaprojektowane, pozwolą też na łatwiejsze namierzenie reprezentantów firmy w tłumie i będą dodatkowym elementem wspierającym budowanie świadomości marki.
[main_pair] => Array ( [pair_id] => 31546 [image_id] => 14184 [detailed_id] => 0 [position] => 0 [icon] => Array ( [image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/14/FORM5238_—_1.jpg [alt] => Stoisko targowe to nie wszystko, czyli jak przygotować się na targi i o co zadbać jako wystawca [image_x] => 6720 [image_y] => 4480 [http_image_path] => http://kreativia.eu/images/blog/14/FORM5238_—_1.jpg [https_image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/14/FORM5238_—_1.jpg [absolute_path] => /home/kreativia/domains/smartframe_prod/public_html/images/blog/14/FORM5238_—_1.jpg [relative_path] => blog/14/FORM5238_—_1.jpg ) ) [author] => Seo Verseo ) 1
Array ( [page_id] => 287 [company_id] => 1 [parent_id] => 170 [id_path] => 170/287 [status] => A [page_type] => B [position] => 0 [timestamp] => 1626300000 [usergroup_ids] => 0 [localization] => [new_window] => 0 [use_avail_period] => N [avail_from_timestamp] => 0 [avail_till_timestamp] => 0 [facebook_obj_type] => [blog_id] => 26 [gr_campaigns] => [gr_landing_page] => 0 [lang_code] => de [page] => Na targi z własnym stoiskiem [description] =>Na targi z własnym stoiskiem
Targi branżowe to doskonała szansa na to, aby pozyskać nowych klientów oraz zdobyć cenne kontakty branżowe. Często uczestniczysz w takich imprezach? Pytanie jednak: jak to robisz? Jednym z elementów, które decydują o przełożeniu obecności na targach na realne zyski, jest wygląd Twojego stoiska. Nadal korzystasz z konstrukcji od organizatorów eventów? Czas to zmienić!Własne stoisko na targi – czy to się opłaca?
Na pierwszy rzut oka może Ci się wydawać, że zwłaszcza jeśli na targi jeździsz raz-dwa razy do roku, nie ma sensu inwestować we własne stoisko. W końcu to dodatkowy koszt i problem logistyczny.Zastanów się jednak: jak wiele dopłacasz do wynajmu powierzchni na targach, aby organizatorzy zapewnili Ci prosty, biały boks, stolik, krzesła i prostą tabliczkę z logo firmy? Co dzieje się z tymi elementami po zakończeniu targów? Pewne jest jedno: koszty organizacji stoiska ponosisz za każdym razem, a przy okazji narażasz się na „wtopienie w tłum”. Ze stoiskiem podobnym do dziesiątek innych trudno Ci będzie przyciągnąć potencjalnych klientów.Tymczasem własne stoisko daje możliwość:
A to oznacza, że nawet przy rzadkim uczestnictwie w targach będziesz się szybko cieszyć zwrotem z inwestycji w swoje własne stoisko. Dowiedz się więcej o Modular Expo System i sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!
[meta_keywords] => [meta_description] => [page_title] => [link] => [seo_name] => na-targi-z-wlasnym-stoiskiem-de [seo_path] => 170 [level] => 1 [spoiler] =>
Tymczasem własne stoisko daje możliwość:
A to oznacza, że nawet przy rzadkim uczestnictwie w targach będziesz się szybko cieszyć zwrotem z inwestycji w swoje własne stoisko. Dowiedz się więcej o Modular Expo System i sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!
[main_pair] => Array ( [pair_id] => 31329 [image_id] => 14004 [detailed_id] => 0 [position] => 0 [icon] => Array ( [image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/14/blog_-_kreativia_Obszar_roboczy_1_kopia_19.png [alt] => Na targi z własnym stoiskiem [image_x] => 5001 [image_y] => 3251 [http_image_path] => http://kreativia.eu/images/blog/14/blog_-_kreativia_Obszar_roboczy_1_kopia_19.png [https_image_path] => https://kreativia.eu/images/blog/14/blog_-_kreativia_Obszar_roboczy_1_kopia_19.png [absolute_path] => /home/kreativia/domains/smartframe_prod/public_html/images/blog/14/blog_-_kreativia_Obszar_roboczy_1_kopia_19.png [relative_path] => blog/14/blog_-_kreativia_Obszar_roboczy_1_kopia_19.png ) ) [author] => Anna Nawrot ) 1
Array ( [page_id] => 288 [company_id] => 1 [parent_id] => 170 [id_path] => 170/288 [status] => A [page_type] => B [position] => 0 [timestamp] => 1626300000 [usergroup_ids] => 0 [localization] => [new_window] => 0 [use_avail_period] => N [avail_from_timestamp] => 0 [avail_till_timestamp] => 0 [facebook_obj_type] => [blog_id] => 26 [gr_campaigns] => [gr_landing_page] => 0 [lang_code] => de [page] => Stoiska małe, ale efektowne [description] =>Stoiska małe, ale efektowne
Przed Tobą targi albo inny event promocyjny? Jeśli tak, potrzebujesz stoiska, dzięki któremu zaprezentujesz się odbiorcom w atrakcyjny sposób i przyciągniesz ich uwagę. Wcale nie potrzebujesz ciężkich i trudnych w transporcie elementów, aby je stworzyć! Poznaj Modular System Expo.Czy małe stoisko może przyciągnąć uwagę klientów?
W przypadku stoisk na targach branżowych czy podobnych eventach rozmiar przestrzeni nie jest kluczowym elementem. Liczy się to, jak wykorzystasz dostępne miejsce. Warto zadbać o to, aby:
Małe stoisko Modular System Expo:
Małe stoisko Modular System Expo: