Flagi reklamowe zyskują coraz większą popularność zarówno jako forma reklamy outdoorowej, jak i wewnętrznej. Są dynamiczne, wyraziste i doskonale zwracają uwagę przechodniów. Skuteczność docierania przekazu reklamowego do konsumentów to jednak w dużej mierze kwestia samego projektu. Warto więc wiedzieć, jak zaprojektować dobrą flagę reklamową.
Zacznijmy od tego, czemu warto wykorzystywać flagi reklamowe w kampaniach. Odpowiedź jest oczywista — ponieważ są skuteczne. Dynamiczna, ruszająca się na wietrze flaga doskonale przykuwa uwagę konsumentów. Osadzony na wysokim maszcie materiał z nadrukiem jest świetnie widoczny nawet z dużych odległości. Flagi mają więc znacznie większy zasięg niż plakaty, tablice czy nisko osadzone banery i szyldy. Trafiają też do większego grona odbiorców niż ulotki, które muszą być wręczone bezpośrednio do ręki konsumenta.
Flagi reklamowe wyróżniają się także na tle reklam wielkoformatowych, które zazwyczaj mają statyczny charakter. Nawet największe billboardy są już oklepane. Ludzie przyzwyczaili się do ich obecności na tyle, że nie zwracają na nie większej uwagi. Wiele osób uważa wręcz, że są zbyt nachalne i szpecą przestrzeń publiczną, mogą więc wzbudzać negatywne emocje względem marki.
Flagi reklamowe to co innego. Są nie tylko bardziej eleganckie, smukłe i estetyczne. Ich powiewanie na wietrze wprowadza dynamizm, a doskonale wiemy, że oko śledzi ruch i reaguje na niego automatycznie. Flagi reklamowe skutecznie więc zwracają uwagę, ale są też na tyle oryginalne, że przykuwają wzrok na dłużej i bardziej angażują. To z kolei sprawia, że obecny na nich przekaz jest lepiej zapamiętywany.
Atutem flag reklamowych, szczególnie tzw. beachflag, jest także ich mobilność. Konstrukcja jest lekka i można ją wielokrotnie składać i rozkładać. Beachflagi można więc swobodnie przenosić z miejsca na miejsce, zabierać na różne wydarzenia i rozstawiać w miejscach niedostępnych dla innych form reklamy — na plażach, placach, w parkach itp.
Najważniejszy dla skutecznej reklamy jest odpowiedni projekt flagi, a zatem zarówno to, co się na niej znajdzie, jak i forma, w jakiej będzie przedstawione.
Rodzaj i ilość treści należy oczywiście dostosować do wielkości flagi. Atutem tej formy reklamy jest jej widoczność z dużych odległości. Niestety, wiele osób zapomina, że drobna czcionka czy natłok napisów i grafik sprawiają, że przekaz jest nieczytelny.
To, co umieścimy na fladze ma więc ogromne znaczenie. Warto ograniczyć się do kilku elementów kluczowych. Na fladze z pewnością należy umieścić elementy identyfikacji wizualnej firmy — logo i jej nazwę. W zależności od celu kampanii pojawić się może również konkretny produkt czy usługa, wyraźne, krótkie hasło reklamowe, a czasem także oferta cenowa.
To, co umieścimy na fladze, zależy więc od założeń konkretnej kampanii. Ważne jest tylko, by każdy element był doskonale widoczny i wyraźny.
Czytelność przekazu zależy też od typu flagi. Konstrukcja poszczególnych modeli sprawia, że większa lub mniejsza część tkaniny z nadrukiem swobodnie porusza się na wietrze. Może to powodować chwilowe znikanie części grafiki z pola widzenia, co warto uwzględnić w projekcie. W części falującej lepiej nie umieszczać elementów, które mają być rejestrowane automatycznie i szybko, takich jak np. logo firmy.
Sam wygląd grafiki — układ elementów, dobór czcionek i cała estetyka to temat rzeka. Psychologia reklamy wyraźnie pokazuje, że wpływ na odbiór i rejestracje przekazu reklamowego mają nawet najdrobniejsze detale — umiejscowienie i relacje między elementami, kolory, linie, które kierują wzrok na poszczególne fragmenty grafiki itp. Wykonanie całego projektu warto więc zlecić specjalistom, którzy mają nie tylko wyczucie estetyki, ale również dogłębną wiedzę o marketingu.
Trzeba też pamiętać, że dobry projekt flagi powinien być dostosowany nie tylko do specyfiki kampanii reklamowej i wizerunku firmy, ale także do miejsca prezentacji. Sam model flagi należy dobrać np. do siły wiatru w danym miejscu czy rodzaju podłoża. W projekcie graficznym warto natomiast uwzględnić oświetlenie, tło, na jakim flaga stanie czy odległość, z jakiej przekaz ma być widoczny.
Nasz zespół ekspertów pomoże stworzyć elegancki, a przy tym skuteczny projekt graficzny uwzględniający wymagania klientów, zasady identyfikacji wizualnej firmy, unikatowy charakter konkretnej kampanii, jak również kwestie związane z lokalizacją.
Estetyka flagi reklamowej wiąże się nie tylko z dobrym projektem graficznym, ale również z wykonaniem samej flagi. Ważne są zastosowane materiały oraz technologia druku.
Nasze flagi reklamowe to produkty najwyższej klasy. Stosujemy poliestrowe tkaniny o wysokiej gramaturze i dużej wytrzymałości. Dobra tkanina to nie tylko odporność na uszkodzenia i trwałość flagi, ale również wysoka jakość nadruków.
Wszystkie nasze flagi reklamowe drukujemy technologią sublimacyjną. To nowoczesna i ekologiczna metoda. Pozwala tworzyć wyjątkowo trwałe nadruki odporne na ścieranie, zmywanie czy spieranie. Druk sublimacyjny nie kruszy się, nie łamie i nie łuszczy. Nie zmywa się też na deszczu i nie spiera, flagi można więc spokojnie odświeżać w pralce, z użyciem standardowych detergentów.
Wysoka gramatura materiału i metoda sublimacji to również gwarancja bardzo wyraźnych, ostrych grafik i doskonałego oddania kolorów. Nadruki na naszych flagach reklamowych mają więc niemal fotograficzną jakość i pozostają estetyczne przez bardzo długi czas.
Poza tkaniną istotnym elementem jest też maszt. Stosowane przez nas maszty z włókna węglowego są odporne na korozję, można je łatwo wyczyścić, a do tego cechują się wyjątkową trwałością. Są elastyczne i lekkie, a przy tym bardzo odporne na zginanie, co ma duże znaczenie przy ekspozycji na silny wiatr.
Flagi reklamowe od Kreativia to gwarancja doskonałego projektu, zastosowania najlepszych materiałów i technologii produkcyjnych oraz wysokiej trwałości. Wszystko to przekłada się z kolei na funkcjonalność i skuteczność tego nośnika reklamy, a to przecież jest najważniejsze.